1 günde 1,5 kiloyla vedalaştım! - BERSU EKİNCİ -

5 Şubat 2017- Bersu Ekinci0
ece-4.jpg

Evet yanlış okumadınız, yalnızca 1 günde 1,5 kilo verdim! Hem de aç kalmadan, sadece sağlıklı beslenerek…

Daha önce söyledim mi bilmiyorum ama küçük yaşlardan beri diyet yapıp zayıflamaya çalışıyorum. İlk şoku ilkokul 4. sınıfta Kuğu Gölü balesini müsamere için hazırlarken yaşadım. Yaşıtlarıma göre vücudum hızlı gelişmişti, obez bir çocuk değildim ama 4. sınıfta boyum uzamış, ayaklarım çoktan 39 numara olmuş, kilom da 50’yi bulmuştu. Arkadaşlarım yanımda ufacık kaldığı için biz meşhur Kuğu Gölü’nü kendimize göre uyarlamıştık; ben ‘anne kuğu’ olmuştum!

Hayır tabii ki 4. sınıftan beri diyet yapmıyorum ama bu işe ortaokul sıralarında başladım diyebilirim. Bizi hep o okul kantinlerinde satılan hamburgerler bitirdi! O yıllardan beri zayıflamak için denemediğim yöntem kalmadı demeyeceğim çünkü Instagram’la birlikte popülaritesini iyice artıran zayıflama çaylarına karşı hep mesafeli durdum. İçine ne koydukları belli olmayan, birbirleriyle kombinlendiğinde çöpe dönen bir sürü kuru şeyi tabii ki içmedim. Zaten tatları da çok kötü…

Şu anda uyguladığım diyette içtiğim şekersiz Türk kahvesiyle çok mutluyum ve 1 günde tam olarak 1.5 kilo verdim! İster su deyin, ister ödem, benim  için bu ilerlemeyi kanlı canlı görmek paha biçilemez. Hem de tatsız tuzsuz çayları mide bulantısıyla içmeden! Bazen 1,5 kilo verebilmek için 1 hafta uğraşıyoruz değil mi?

Günde 2,5 litre su içiyorum ve içerisine ne maydanoz, ne de mısır püskülü koymuyorum. Evet, bunlar faydalı bir takım bitkiler olabilir ama temel besin kaynağımız su sade içilir. Üstelik su içmek bağımlılık yapıyor. Eskiden günde 1 bardak suyu zor içerken şimdi 2 litre suyu çok rahat bir şekilde içiyorum. Büyük bir şişe ve uzun pipetlerle siz de çok rahat bir şekilde su içebildiğinizi göreceksiniz!

Peki diyetimin ilk günü açlık çektim mi? Hayır, çünkü ara öğünümü hiç aksatmadım. Diyet yaparken en önemli noktalardan biri de öğün atlamamak. Gün içinde kendimi bir anda yorgun ve bitkin hissetmeye başladığımda ara öğün saatim gelmiş oluyor ve birkaç badem ile sade kahve tüm yorgunluğumu alıp bana enerji veriyor. Eskiden diyet yaparken açlıktan karnım guruldardı, şimdi ise acıktığımı bile hissetmiyorum.

İtiraf ediyorum daha önce bir avuç badem ile doyacağımı söyleseler asla inanmazdım! Diyeceğim şey direkt olarak ‘Bir avuç badem benim dişimin kavuğuna yetmez!’ olurdu.  Bu diyete başlamadan önce ofiste yemek sonrasında 2 paket tatlı bisküvi ile çay partisi yapardık. Tek başıma 1 paket bisküvi yesem bile karnım doymaz, felç olan İstanbul trafiğinde açlıktan perişan olurdum. Ama sadece 1 adet ceviz ya da 1 avuç badem bir paket bisküvinin yapamadığını yapıyor.

Şu anda diyetimde 2. günü geride bırakıyorum ve gayet mutluyum! Bakalım yarın tartıda kaç kilo verdiğimi göreceğim?


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.