Bağışıklık sistemini destekleyen yumurtalı avokado tarifi

3 Nisan 2020- Bersu Ekinci0
f.jpg
Bu dönemde büyük olasılıkla siz de kendini evinde karantinaya alan milyonlarca insandan birisiniz. Eğer evde çalışmıyorsanız ya da mesainiz bittikten sonra ilk olarak ne yapıyorsunuz? Ben bir tahminde bulunayım: Büyük bir olasılıkla mutfağın yolunu tutuyorsunuz. Belki de daha önce zaman bulamadığınız denemelere girişiyorsunuz. Ama bu süreçte dikkatli olmakta da fayda var. Çünkü hareketsizlik, fazla yiyecek tüketmekle birleşince kilo almak kaçınılmaz olur. Bir yandan da yediklerinizle sağlığınızı ve bağışıklık sisteminizi desteklemek zorundasınız. Madem vaktiniz bol, sağlıklı beslenmek için klasik ve basit bir tarif vereyim size: Bağışıklık sistemini destekleyen yumurtalı avokado tarifi bu. Yapımı son derece kolay. Hem de tüm aile için gayet sağlıklı. Protein, sağlıklı yağlar… Üstelik ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri alabileceksiniz. Çok vakit yitirmeden geçelim. Buyurum efendim, bağışıklık sistemini destekleyen yumurtalı avokado tarifi.

Bağışıklık sistemini destekleyen yumurtalı avokado tarifi: Nasıl yapılır?

Aslında bu, besleyici değeri çok yüksek iki besini kullanarak hazırlayabileceğiniz en basit yemek. Özellikle de kahvaltıda tüketmenizi öneririm. Böylelikle güne enerji depolayarak başlamış olursunuz ve sonrasında da kendinizi uzun süre tok hissedersiniz.
Neyse… Sözü çok uzatmadan geçelim hemen bağışıklık sistemini destekleyen yumurtalı avokado tarifi hazırlamaya. Bu arada unutmadan, tarifin 4 kişilik olduğunu belirteyim. Tüketecek kişi sayısına göre miktarı ayarlayabilirsiniz.
Bağışıklık sistemini destekleyen yumurtalı avokado tarifi hazırlamak için gereken malzemelere bir bakalım:
İki tane avokado
Dört tane yumurta
Yarım çay kaşığı tuz
Yarım yemek kaşığı karabiber
İki yemek kaşığı kişniş veya fesleğen (Ya da sevdiğiniz bir başka baharat)
Bağışıklık sistemini destekleyen yumurtalı avokado tarifi için gereken malzemeler bunlar. Şimdi de nasıl yapıldığına bir bakalım.

Klasik ve sağlıklı bir lezzet

Bağışıklık sistemini destekleyen yumurtalı avokado tarifi

Hazırlıklara başlamadan fırını 180 dereceye ısıtın.
Avokadoları ikiye bölün ve çekirdeğini çıkarın.
Sonra pişirme kağıdı yaydığınız bir tepsinin üzerine, çekirdekleri çıkardığınız bölümleri yukarıya gelecek şekilde yerleştirin.
Yumurtaları çekirdeğin çıktığı yerlere kırın.
Üzerine çok az miktarda tuz serpin.
Sonra tepsiyi fırına yerleştirin.
15- 20 dakika arasında pişirin.
İşte  bağışıklık sistemini destekleyen yumurtalı avokado tarifi hazır!  Bu arada yiyeceğiniz piştikten sonra sevdiğiniz baharatlarla üzerini süsleyebilirsiniz.
Gördüğünüz gibi son derece kolay ve bir o kadar da sağlıklı bir tarif. İhtiyacınız olan vitamin ve mineralleri alacaksınız hem de evde fazla vakit geçirdiğiniz için kilo alma tehlikesinden uzak kalacaksınız.
Bu arada avokado ile ilgili biraz daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz konu hakkındaki yazım burada.
 Yumurtanın sağlık faydaları konusuna da buradan göz atabilirsiniz.

 

 Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.