Bol su içmek zayıflatır mı?

1 Ekim 2018- Bersu Ekinci0
manset.jpg

Hem de nasıl! Bol su içmek zayıflatır mı? sorusuna hiç düşünmeden bu cevabı verebilirim. Evet, su içerek kolayca fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Elbette sadece su içip, beslenmenize ve egzersiz programınıza uymadan kilo vermek mümkün değil. Ama bol bol su içmek kolaylıkla ve sağlığınız bozulmadan kilo vermenize büyük katkı sağlar. Yani bir başka deyişle su içmenin zayıflamakla çok yakından ilgisi var. Bol su içerek zayıflanır mı? sorusuna “evet” diye yanıt verdik ama günlük telaş içinde yeteri kadar su içmek bazen çok da kolay olmuyor. Ama günlük su alımınızı artırmanıza yardımcı olacak çok basit yollar bulunabilir. Bugün size onlardan söz edeceğim.

Bol su içmek zayıflatır mı? Evet ama, suyu nasıl içmeliyiz?

Bol su içmek zayıflatır mı?

Siz de ofiste çalışırken ya da diğer günlük işlerinizle boğuşurken su içmeyi unutanlardan mısınız? Eğer öyleyse günün ortasında kendinizi enerjisiz ya da beklenmedik bir açlık krizine yakalanmış bulabilirsiniz. Hatta bu unutkanlık daha uzun süre devam ederse cildinizin kuruduğunu da fark edebilirsiniz. O halde yapmanız gereken önemli bir şey var. Günlük su alımınızı artırmak. Bunun da çok basit yolları var. Gelin onları biraz yakından inceleyelim.

Suyunuza lezzet katın!

Bol su içmek zayıflatır mı?

Bol su içmek zayıflatır mı? sorusuna gözümüz kapalı olumlu yanıt verdikten sonra sıra geldi gün içinde nasıl su içeceğimize. Bazı insanlar bardak bardak su içmekten çok da hoşlanmaz. O zaman yapılacak küçük bir değişiklik var. İçeceğiniz suya lezzet katın. Nasıl mı? Bu da çok basit. Suyunuzun içine bir dilim limon ya da portakal hatta dilerseniz her ikisini birden belki de bir çubuk tarçın katabilirsiniz. Böylece suyunuz daha lezzetli bir hale gelecektir. Bu da sizin suyu daha büyük bir iştahla içmenizi sağlayacaktır. Bence denemeye değer.

Rengarenk su kapları taşıyın

Bol su içmek zayıflatır mı?

Gün içinde bol bol su içmenin yollarından biri de suyunuzu yanınızda taşımaktır. Bunu çeşitli şekillerde sağlamak mümkün. Dilerseniz ofiste çalışma masanıza bir şişe su koyup gün içinde yudum yudum tüketebilirsiniz. Ya da bu işi daha eğlenceli bir hale getirmek için kendinize rengarenk su kapları, mataralar satın alıp bunları gittiğiniz her yere götürebilirsiniz.

Yiyeceklerinize baharat katın

Bol su içmek zayıflatır mı?

Bol su içmek zayıflatır mı? sorusunun kesin cevabı “evet” tir. Peki gün içinde su alımını artırmak için neler yapabiliriz? İşte bunun etkili yollarından biri de daha çok susamanız için beslenmenizde ufak tefek değişiklikler yapmak. Söz gelimi öğle yemeğinize biraz acı kırmızı biber katabilirsiniz. Bu noktada acı kırmızı biberin kilo vermeye yardımcı baharatlar arasında olduğunu hatırlatmak isterim. Bu küçük değişiklik yemekten sonra susamanızı ve daha çok su içmenizi sağlayacaktır.

Egzersiz yapın

Bol su içmek zayıflatır mı?

Eğer düzenli olarak egzersiz yaparsanız bu sırada terleyip kaybettiğiniz sıvıyı yerine koymak için su içmek isteyeceksiniz. Günlük yürüyüşünüze çıkarken yanınıza suyunuzu almayı ihmal etmeyin. Böylece egzersiz arasında uygun zamanlarda su tüketebilirsiniz. Hem egzersiz kaslarınızın güçlenmesine, metabolizmanızın hızlanmasına böylece kilo vermenize yardımcı olur.

Pipet kullanın!

Bol su içmek zayıflatır mı?

Bol su içmek zayıflatır mı? sorusunun olumlu yanıtı üzerinden günlük su alımını artırmanın yollarını anlatmaya devam edelim. Bir yöntem de pipet kullanmak. Pipetle bir şeyler içmek hem daha zevkli hem de daha kolaydır. Pipet kullanarak, bardak ya da şişeden içtiğinizden çok daha fazla miktarda su tüketebilmeniz mümkün.

Su içmek kilo vermeye nasıl yardımcı olur?

Bol su içmek zayıflatır mı?

Hayatın temeli olan su, kilo verme konusunda da en büyük yardımcılarınızdan biri. Gelin şimdi de su içmenin fazla kilolardan kurtulmaya etkilerini hatırlayayım.

  • Su içmek metabolizmayı hızlandırır.
  • Kendinizi tok hissetmenize yardımcı olur, kilo vermeyi engelleyen açlık krizlerinden korur.
  • Yeteri kadar su tüketirseniz, vücudunuz toksinlerden ve ödemden kolayca kurtulur
  • Su içmek kendinizi daha enerjik hissetmenizi sağlar.
  • Vücudunuzu içten yeteri kadar beslerseniz sağlıklı olursunuz. Bu, dışa da yansır. Yani su içmek cildinizi güzelleştirir, kurumasını önler yaşlanma etkileriyle kolayca mücadele etmesine yardımcı olur.

Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.