Brokoli ve karnabahar pirinci nasıl yapılır - BERSU EKİNCİ -

4 Haziran 2018- Bersu Ekinci0
ana.jpg

Evet, doğru okudunuz! Brokoli ve karnabahar pirinci yapıyoruz. Hem de çok kısa bir sürede. Beyaz pirincin zararlarını ve onu çoktan hayatınızdan çıkarmış olmanız gerektiğini artık biliyorsunuz. Beyaz pirincin alternatifi daha sağlıklı olan siyah pirinç. Ama ben bu kez size daha “renkli” bir pirinç yapımını anlatacağım. Gelin bakalım brokoli ve karnabahar pirinci nasıl yapılır. Siyah pirinç yerine daha renkli bir alternatif isterseniz size brokoli ve karnabahar pirinci öneririm. Bu iki muhteşem sebze, hem vitamin ve mineraller açısından son derece zengin, hem de elde ettiğiniz pirinci istediğiniz yemeğe katıp lezzetini artırabilirsiniz. 

Brokoli ve karnabahar pirinci nasıl yapılır

Eğer daha önce karnıbahar ve brokoli pirinci yapmamışsanız, denemek için az miktarda malzeme ile başlayabilirsiniz. Yarım karnabahar ve yarım brokoliyi alın. Bu sebzelerin çiçeklerini bir bıçak yardımıyla ya da elinizle ayırın.

Sonra da karnabahar ve brokolileri blender’a ya da mutfak robotuna yerleştirin. Sonra aletinizin “güç” düğmesine basın. Bir yandan da karnabahar ve brokolilerin çok fazla ezilmemesi için dikkat edin.  Brokoli ve karnabahar pirinci nasıl yapılır sorusunun yanıtı işte bu kadar basit. Birkaç dakika içinde lezzetli ve besleyici pirinciniz kullanıma hazır sizi bekliyor olacak.

Bu arada bu karışımın neden brokoli ve karnabahar pirinci diye adlandırıldığını blender’a baktığınızda göreceksiniz. Blender’dan geçirilmiş brokoli ve karnabaharlar tıpkı pirinç gibi görünüyor olacak.

Nerede ve nasıl kullanılır

Gelelim şimdi elde ettiğimiz bu karnabahar ve brokoli pirincinin nasıl ve nerede kullanılacağına.  Dilerseniz blender’da elde ettiğiniz bu pirinci bir tavada biraz zeytinyağı ve sarımsakla soteleyip de tüketebilirsiniz. Ya da başka yemeklerinizi lezzetlendirmek için garnitür olarak da kullanabilirsiniz.

Size bu konuda da birkaç öneride bulunayım. Hazırladığınız bu özel pirinç, somon balığıyla birlikte çok iyi gider. Dilerseniz, biraz yumurta ve sevdiğiniz başka sebzeleri de ekleyerek farklı lezzette bir omlet de yapabilirsiniz.

Nasıl? Denemeye değmez mi?


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.