Bütünsel Beslenme, Hem Vücudumuza Hem de Ruhumuzu İyi Gelir - BERSU EKİNCİ -

21 Şubat 2017- Bersu Ekinci2
ESY-000779198.jpg

Bütünsel beslenme, hem ruhsal hem de fiziksel sağlığımız için önemli. Sağlıklı bir yaşam tarzına adım atmamızın anahtarı. Bu şekilde beslenerek hem vücudumuzu güçlendirecek hem de ruhumuzu temizleyeceğiz. Kesinlikle değerlendirmeye değer…

Bütünsel beslenme, kişiyi sağlıklı beslenmeye götürecek doğal yaklaşımları içerir. Bireyi bir bütün olarak ele alır. Bu doğal yaklaşım, kişinin duygusal ve fiziksel sağlığını bir arada ele alarak en iyi koşulları oluşturmaya çalışır. Doğal ve organik beslenerek sağlıklı kilo vermeyi, kronik hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirmeyi amaçlar.

Gıdaların önemi
Bütünsel beslenmenin temeli, vücudumuzun düzgün bir şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğumuz gıdaları temin etmekten geçiyor. Bu da üç bölümde ele alınıyor: Karbonhidrat, protein ve yağlar yani makro besinler, vitamin ve mineraller yani mikro besinler ve lifli gıdalar. Bu üçü, dengeli bir beslenme için olmazsa olmazlar. Vücudumuzun düzgün çalışması için birlikte değerlendirilmeleri şart.

İyileşme
Bütünsel beslenme uzmanları, bireyi doğal yollarla, ilaç kullanmadan iyileştirmeyi amaç edinir.
Fiziksel ihtiyaçlar kadar duygu dünyamızla da ilgilenirler. Hem vücudunuzu hem de ruhunuzu doğru beslediğinizde sağlığınızın düzeldiğini görürsünüz. Bütünsel beslenmeyle pek çok sağlık sorunundan korunacaksınız.

Besin çeşitleri
Mümkün olduğu kadar doğal gıdalarla beslenmemiz önemli. Sebze ve meyve, balık, yemişler ve bakliyatlar bütünsel beslenmemimiz temeli olmalı. Bu gıdaları pişirirken tatlandırmak için taze baharatlar, deniz tuzu, susam yağı, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi doğal ürünleri kullanmaya dikkat edin. Her zaman taze ürün tüketmeye çalışın. Yemekleri çeşitlendirmek önemli. Özellikle yeşil yapraklı sebzeleri sofradan eksik etmeyin.

Sıvı tüketimi
Vücudumuzun düzgün çalışması için yeteri kadar sıvı tüketmemiz şart ama doğru sıvıları seçmeliyiz. Bitki çaylarını deneyin ve tabii suyu hayatınızdan eksik etmeyin. Gazlı içeceklerden uzak durun. Hindistan cevizi sütü, badem sütü ve taze sebze suları da diğer sağlıklı seçenekler.

Ruhsal ve fiziksel sağlığımız için
Bütünsel beslenmenin hem ruhsal hem de fiziksel sağlığımız üzerindeki etkisi büyük. Bu şekilde beslenerek kemiklerimizi, kaslarımızı, kalp, karaciğer, mide ve bağırsaklar gibi hayati organlarımızı güçlendiririz. Bütünsel beslenme, ruh sağlığımıza da iyi gelir. Dengeli bir beslenme ile stresi kontrol altında tutup hafızamızı güçlendirebiliriz.
Bütünsel beslenme, sağlıklı bir yaşam tarzına adım atmanızın anahtarı. Değerlendirmeli…


orum

 • Azime kaluç

  28 Mayıs 2017 at 13:55

  1 out of 5

  Adres ve fiyat bilginizi öğrenmek istiyorum

  Reply

  • bersu

   7 Haziran 2017 at 23:41

   5 out of 5

   Merhaba Azime Hanım,
   Hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında bizlere 0549 223 65 22 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.
   İyi akşamlar….

   Reply

Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.