Cildinizi yaza hazırlamanın yolları - BERSU EKİNCİ -

9 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0
asilana.jpg

Yaz neredeyse geldi, eli kulağında. Bu sıralar hava bir gün sıcak bir gün soğuk gitse de güneşli günler yakında. Bedenimizi yaz mevsimine hazırlıyoruz, peki ya cildimizi! Gelin bugün de size cildinizi yaza hazırlamanın yolları hakkında bazı ipuçları vereyim. Sözün burasında bir de uyarı yapmam gerek. Cildinizi yaza hazırlamanın yolları deyince hemen aklınıza kremler ya da maskeler gelmesin. O yöntemleri de deneyeceğiz elbette. Ama bu kez size cildinizi içten besleyip pırıl pırıl görünmesini sağlamak için son derece yararlı olan tarifler vereceğim. Haydi bakalım.

Yediğiniz her şey, fiziksel görüntünüze yansır. Doğru beslenirseniz bedeniniz ve cildiniz de sağlıklı ve ışıltılı görünür. Bugün size vereceğim meyve ve sebze suyu tarifleri de bir yandan bedeninizin vitamin ve mineral dengesini sağlarken içinizdeki sağlığı dışarı yansıtacak. İçlerinden biri mutlaka sizin için!

Cildiniz temizlensin!

Cildinizi yaza hazırlamanın yolları dedim ya, ilk adım içten bir temizlik yapmak. Bunun için de havuç ve elmadan faydalanacağız. Hem de size bir not: Bu hazırlayacağınız karışım, sadece cildinizi temizlemeyi sağlamayacak aynı zamanda ofiste ya da evde zararlı atıştırmalıklara el uzatmanızı da engelleyecek. İşte havuçlu ve elmalı tarif.

Gereken malzemeler
4 tane havuç
Yarım elma
Lezzet katmak için zencefil

Havuçları yıkayıp temizleyin. Yarım elmanın da kabuğunu soyduktan sonra, bu iki malzemeyi katı meyve sıkacağına yerleştirin. Elde edeceğiniz havuç ve elma suyuna dilerseniz zencefil katın ve bu şekilde
tüketin.

Gülüşünüz ışıldasın

Cildinizi yaza hazırlamanın yolları konusunda şimdi de sıra gerdi pırıltılı bir cilt için ipucu vermeye. Bu karışım, faydası tartışılmaz sebzelerde elde ediliyor. Gelin malzemeleri sıralayalım.

4 tane havuç
Bir avuç ıspanak
Bir avuç maydanoz
Yarım elma

Elbette karışımı hazırlamadan önce tüm bu sebzeleri iyice yıkayıp temizlemeniz gerekiyor. Sonra da blender’dan geçirerek kıvamlı bir karışım elde edeceksiniz. Tüketeceğiniz bu karışım, hem bedeninizi hem de cildinizi toksinlerden arındırıp, yaz mevsimine ruhen ve bedenen taptaze hazırlanmanızı sağlayacak.

Cildiniz susuz kalmasın

Şimdi de sıra geldi cildinizin ihtiyacı olan hidrasyonu sağlamaya. Bu karışım temelde bunun için. Çünkü susuz kalan cilt, kısa zamanda kırışıklıklara teslim olur ve pek de sağlıklı görünmez.

İşte gerekli malzemeler
Birkaç dilim ananas
Yarım salatalık
Yarım elma

Yine tüm malzemeyi blender ya da katı meyve sıkacağından geçirin. Elde ettiğiniz açık renkli karışım, içerdiği bu sebze ve meyvelerdeki vitamin ile hem bedeninize hem de cildinize iyi gelecek.

Cildinizi yaza hazırlamanın yolları ve “süper sekiz”

Cildinizi yaza hazırlamanın yolları konusunu anlatırken en sona “assolisti” bıraktım. Şimdi anlatacağım bu karışım, kelimenin tam anlamıyla sekiz tane “süper” malzeme içeriyor. Neler mi bu malzemeler?
Gelin sayalım:

Bir yaprak beyaz lahana
Bir yaprak kara lahana
Bir avuç maydanoz
Bir sap kereviz
Bir tane havuç
Yarım kırmızı biber
Bir tane domates
Bir tane brokoli çiçeği

Yapacağınız belli. Tüm bu malzemeyi blender’dan geçirin ve elde ettiğiniz karışımı afiyetle için.

Herkese hem ruhunun hem de bedeninin pırıl pırıl parladığı güzel bir yaz mevsimi dilerim.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.