Cilt güzelleştiren vitamin ve mineral zengini smoothie

5 Mart 2021- Bersu Ekinci0
smoitne.jpg

Siz de birçok kez duymuşsunuzdur değil mi? “Siz yediklerinizsiniz!”  İnanın bana bu doğru. Yediğiniz her lokma, hücrelerinizde, organlarınızda ve elbette cildinizde yapı taşlarının inşa edilmesini sağlar. Bazı yiyecekler ise uzun ve sağlıklı yaşam için vazgeçilmezdir. Bugün biraz dış görünüşümüze odaklanmak istiyorum. Size cildinizin ihtiyaç duyduğu her ayrıntıyı barındıran cilt güzelleştiren vitamin ve mineral zengini smoothie tarifi vereceğim. Sonra da artık gelenek olduğu üzere kullanılan malzemelerin hem sağlık hem de kilo üzerindeki etkisini anlatacağım. Haydi o zaman gelin cilt güzelleştiren vitamin ve mineral zengini smoothie konusuna bir bakalım.

Cilt güzelleştiren vitamin ve mineral zengini smoothie

Cilt güzelleştiren vitamin ve mineral zengini smoothie

Biraz önce de söylediğim gibi lafa çok fazla uzatmadan cilt güzelleştiren vitamin ve mineral zengini smoothie için gerekli malzemeleri sonra da nasıl yapıldığını anlatacağım.

Gerekli malzemeler

  • Bir su bardağı donmuş çilek
  • Bir su bardağı doğranmış papaya
  • İki çay kaşığı toz zencefil
  • Üç çay kaşığı kenevir tohumu
  • Bir yemek kaşığı keten tohumu
  • Bir su bardağı dolusu su
  • Yarım limonun suyu
  • Yarım çay kaşığı toz tarçın

Cilt güzelleştiren vitamin ve mineral zengini smoothie yapımı

Şimdi gelelim bir sonraki adıma. İşte işin bu kısmı gerçekten çok zevkli. Çünkü sadece beş dakikanızı alacak ve bu kısacık sürenin sonunda tüketime hazır olacak.

Bu kadar kısacık zamanda hazırlanan bu smoothie, bütün genel sağlık faydalarının yanı sıra özellikle de cildiniz için son derece gerekli vitamin ve mineralleri sağlıyor. Çünkü biliyor musunuz cildiniz de tükettiğiniz sağlıklı ya da sağlıksız yiyeceklerin etkilerini taşır. Bu smoothie’ye gelirsek… Başta akneler olmak üzere cildinizdeki bazı sorunlara çare olabilecek bir seçim.

Cilt lekeleri, akneler, kırışıklıklara karşı

Cilt güzelleştiren vitamin ve mineral zengini smoothie

İster misiniz şimdi de cilt güzelleştiren vitamin ve mineral zengini smoothie yaparken kullandığınız malzemelere biraz daha yakından bakalım.

Çilek ve papaya: Cilt güzelleştiren vitamin ve mineral zengini smoothie yapımında kullanılan bu iki meyve bol bol C vitamini içerir. Serbest radikallerle savaşmanın yanı sıra cilt için hayati önem taşıyan kolajen üretimini de destekler. Yani bu, cildinizin pürüzsüz görünmesi anlamına gelir.

Zencefil: Smoothie içindeki zencefilin en önemli özelliği iltihap önleyici olmasıdır. Bu sayede en çok da cilt lekelerini gidermekte faydası vardır.

Keten tohumu: Gelelim cilt güzelleştiren vitamin ve mineral zengini smoothie içindeki keten tohumuna. Onun da iltihap önleyici etkisi var ve aynıca Omega 3 sağlıklı yağ asitleri açıından da zenginl Bu arada keten tohmunun , yaraların iyileşmesini hızlandırdığını da hatırlatmak gerek.

Kenevir tohumu: Kenevir tohumu küçücük olabilir ama inanın bana kelimenin tam anlamıyla bir protein deposu. Smoothie yaparken kullanılan kenevir tohumu cildinizde yılların etkisiyle gelişen çizgileri de azaltmaya arar.

Tarçın: Zaten tarçının genel sağlık anlamında ne kadar etkili olduğunu biliyorsunuz. Cilt güzelleştiren vitamin ve mineral zengini smoothie içindeki tarçın, kan şekerini dengede tutar. Bu arada glisemik endeksi yüksek yiyeceklerden kaynaklanan cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.

 

 


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.