Detoks zayıflatır mı? Zayıflamaya yardımcı detoks içecekleri

29 Ocak 2020- Bersu Ekinci0
lime-2348455_1920-1.jpg

Eminim kilo vermek isteyen birçok kişinin aklından geçmiştir şu düşünce: Keşke bir iksir olsa da şöyle içince fazla kilolar gitse… Gelin bu dileğe iki açıdan bakalım. Birincisi: Böyle bir iksir var aslında. İkincisi: Böyle bir şey mümkün değil. Kafanız mı karıştı? Elbette öyle içince fazla kiloları bir anda yok eden bir iksir yok. Gelelim iyi habere: Ama sağlıklı beslenme ile işbirliği içinde kullanıldığında detoks içecekleri kilo vermeye yardımcı oluyor. Madem öyle gelin bugün detoks zayıflatır mı? Zayıflamaya yardımcı detoks içecekleri konusunu ele alalım. Biraz önce de söylediğim gibi sağlıklı beslenmeden sadece bu içecekleri tüketirseniz zayıflamak hayal olur. Ama sağlıklı beslenirseniz bunları da yardımcı olarak kullanabilirsiniz. Eh! O zaman ne duyuruyoruz geçelim hemen detoks zayıflatır mı? Zayıflamaya yardımcı detoks içecekleri konusuna.

Detoks zayıflatır mı? Zayıflamaya yardımcı detoks içecekleri konusuna bu tür içeceklerin asıl faydasını hatırlatarak başlamak istiyorum. Bunlar bedeninizi, sindirim sistemini yavaşlatan ya da olumsuz etkileyen, karında şişkinliğe neden olan kısacası vücudunuzun sağlıklı çalışmasını engelleyen toksinlerden temizlemenizi sağlar. Bu da kilo verme sürecinde çok işinize yarayacak bir gelişme.

Detoks zayıflatır mı? Zayıflamaya yardımcı detoks içecekleri konusunda size bazı öneriler sunmadan önce bir kez daha hatırlatmak isterim ki sağlıklı bir beslenme ve yaşam tarzı benimsemeden sadece bunları tüketerek kilo veremezsiniz. Diyelim ki verdiniz, bu kalıcı olmaz. Bunun yerine doğru beslenmeyi öğrenip hareketli bir hayat tarzı benimserseniz ek olarak zaman zaman bu detoks içeceklerini de dozunda tüketirseniz faydasını görürsünüz.

Yanlış anlaşılması sağlıksız sonuçlara yol açabilecek bu ayrıntıları anlattıktan sonra artık geçebiliriz detoks zayıflatır mı? Zayıflamaya yardımcı detoks içecekleri konusunun tarifler kısmına.

Detoks zayıflatır mı? Zayıflamaya yardımcı detoks içecekleri: Klasik tarif

Detoks zayıflatır mı? Zayıflamaya yardımcı detoks içecekleri konusuna klasik bir tarifle başlayalım. Kullanacağımız malzemeler su, salatalık ve limon suyu. Nasıl mı hazırlanıyor? Bakın şöyle:

Salatalıkları bir güzel yıkadıktan sonra ince ince dilimleyin. Kabukları soyulmayacağı için yıkama kısmına ayrı bir özen göstermenizi öneririm.
Limonu sıkın ve iki kahve fincanı dolusu limon suyu elde edin.
Bir büyük sürahi dolusu su hazırlayın.
Birkaç tane taze nane yaprağını da kullanmak üzere hazır edin.

Yapılışı: Anladığınız gibi bu içeceğin yapımı çok kolay. Bir büyük sürahi dolusu suyun içine salatalık dilimlerini ve limon suyunu ekleyin ve karıştın. Nane yapraklarını da ekledikten sonra tüketin.

Detoks zayıflatır mı? Zayıflamaya yardımcı detoks içecekleri konusunda bu en kolay ve kısa zamanda hazırlanan tarif. Şimdi gelelim bir diğerine.

Chia tohumlu yeşil smoothie

Şimdi mutfakta biraz daha fazla zaman geçireceğiz. Bu kez her biri vitamin deposu olan sebzeleri kullanarak bir smoothie hazırlayacağız. Önce hangi malzemeler gerekli ona bir bakalım.

Bir su bardağı dolusu temizlenip doğranmış ıspanak
Bir su bardağı dolusu badem sütü. (Bunun yapılışını anlatmıştım. Hatırlamak için ilgili yazım bu linkte.)
Bir tane ananas (Dilimlenmiş)
Bir tane muz
Bir yemek kaşığı Chia tohumu

Hazırlanışı: Aslında hazırlık kısmı bittikten sonra gerisi gayet kolay. Bütün bu malzemeyi bir blender’a koyun ve işlemden geçirin. İşte detoks içeceğiniz hazır.

Yeşil çay ile detoks yapın

Detoks zayıflatır mı? Zayıflamaya yardımcı detoks içecekleri

Detoks zayıflatır mı? Zayıflamaya yardımcı detoks içecekleri konusunda bu iki tarifle yetinelim şimdilik. Elbette tariflere gelecek yazılarımda devam edeceğim.

Diyelim ki bu iki tarif size uygun değil. Belki zamanınız yok belki damak zevkinize uymadı. O zaman başka bir seçeneğiniz var: Yeşil çay. Size daha önce de anlatmıştım bu konuyu. Yeşil çay çok değerli antioksidanlar, vitamin ve mineraller içeren bir tercih. Günde bir fincan yeşil çay tüketerek de vücudunuzu toksinlerden temizleyebilirsiniz.

Eğer konuyla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz yeşil çayın sağlık faydaları ve zayıflamaya etkisi konusundaki ayrıntılı yazım bu linkte.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.