Düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve - BERSU EKİNCİ

5 Eylül 2018- Bersu Ekinci0
ana.jpg

Konu sağlıklı kilo verme ya da kilo koruma olunca bütün adımlar hep aynı yere çıkıyor, değil mi? Bir yanda dümdüz bir karın hayali, diğer yanda bir türlü gitmek bilmeyen inatçı göbek yağları. Her ne kadar biraz uğraştırsa, emek ve sabır istese de düz bir karın hayal değil, inatçı göbek yağlarını eritmek de. Şimdi size düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve hakkında bazı ipuçları vereceğim. Bu meyvelerin ortak özelliği ödem attırıcı olmaları. Bunun yanı sıra sindirim sisteminin düzenli çalışmasına da yardımcı oluyor bu meyveler. Kan şekerini düzenlemek ve açlık krizlerini önlemek de cabası. Gelin bakalım düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve hangileri ve bu meyveleri nasıl tüketmek gerekir.

Yeşil elma göbek eritir mi?

Düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve, yeşil elma

Düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve arasında ilk sıraya yeşil elmayı yerleştirmek isterim. Özellikle yeşil elma diye vurgulamamın sebebi, içerdiği flavonidler ve fenolik asit düzeyinin diğer cins elmalardan daha yüksek olması.  İnatçı göbek yağlarını eritme konusunda büyük bir yardımcı olan yeşil elmayı kabuğuyla birlikte ve özellikle de aç karna tüketmenizi öneririm.

Yeşil elmanın düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve arasında yer almasının en önemli sebebi, metabolizmayı hızlandırması. Bu da kilo verme sürecinde ihtiyacınız olan bir durum. Vücutta biriken yağların yakılması konusunda da etkili bir meyve yeşil elma. Çok etkili bir antioksidan olan yeşil elma, sindirim sisteminizin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca unutmadan ekleyeyim yeşil elmanın göbek eritme ve kilo verme konusunda bu kadar etkili olmasının sebeplerinden biri de bol bol lif içermesi.

Düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve: Nar mucizesi

Düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve, nar

Nar kelimenin tam anlamıyla mucize bir meyve. Tadından, kokusundan, kısacası her yerinden kelimenin tam anlamıyla sağlık fışkırıyor. Düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve arasında narın da yer almasının en önemli nedeni, etkili bir yağ savaşçısı olması. Nar, özellikle de göbek bölgesinde biriken yağların eritilmesi konusunda size çok yardımcı olur. Kötü kolesterolün yükselmesini engelleyen nar aynı zamanda lifler açısından da zengindir. Bunun yanı sıra eklem ağrılarını azaltmak, kandaki mikropları temizlemek, bazı kanser türlerinden korumak gibi özellikleri de var.

Düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve arasında yer alan nar, kalp damarlarında yağ birikmesini de önler.

Düz bir karın için avokado

Düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve, avokado

İşte size düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyveden biri daha: Avokado. Zaten daha önce avokadonun sayısız faydasından söz etmiştim. Burada bu sihirli meyvenin kilo verme, özellikle de göbek yağlarını eritme konusundaki etkisinden söz etmek istiyorum.

Öncelikle avokado, kilo vermenize olumsuz etki eden ve bir türlü dizginlenemeyen açlık hissini kontrol altına alır. Bunu sağlayan da içeriğindeki oleik asittir. Avokado sayesinde vücudunuza ihtiyacı olan sağlıklık yağları da almış olursunuz. Metabolizma hızlandıran avokado, genel olarak kilo verme, özel olarak da karın bölgesindeki yağları eritme konusunda son derece etkili.

Avokadoyu yalnız başına tüketebileceğiniz gibi salatalarınıza da ekleyerek yiyebilirsiniz. Burada tek dikkat etmeniz gereken nokta, avokado yemekte aşırıya kaçmamanız gerektiği.

Yaban mersini yiyin göbek yağlarından kurtulun

Düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyve, yaban mersini

İşte düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken dört meyveden biri daha: Yaban mersini. Etkili bir yağ yaktırıcı olan bu meyvenin sağlık faydalarını daha önce etraflıca anlatmıştım. Ama şimdi de özellikle göbek eritme konusunda yeri geldiği için bir kez daha tekrarlamak istiyorum. İyi haber ise şu: Bazı kişiler kendilerine genetik miras olarak kalan inatçı göbek yağlarından yaban mersini sayesinde kurtulabilir. Üstelik bu bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçek.

Düz bir karna sahip olmak için tüketmeniz gereken 4 meyve arasında yer alan yaban mersininin sağlık faydaları bununla da sınırlı değil. Kalp sağlığını korumaktan, kan şekerini dengelemeye, kanserin de aralarında bulunduğu birçok hastalıktan korunmaya kadar çok faydası var yaban mersininin. Yaban mersini bedeninizi içten besleyip sağlıklı olmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda dış görünüşünüzü de olumlu yönde etkiler.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.