4 ayda 20 kilo arşivleri - BERSU EKİNCİ -

sef.jpg

19 Ağustos 2019- Bersu Ekinci0

Her ne kadar eskiler “Ağustos ayının yarısı yaz, yarısı kış” dese de iklim değişti ve artık sıcaklar sonbahar aylarına da sarkıyor. Yani yaz mevsimi bütün haşmetiyle sürüyor. Peki bu sıcak havalarda sizin yiyeceklerle aranız nasıl? Hem sıcağın hem de tatilin rehavetiyle kilo korumak ya da belki kilo vermek için öğünlerinizi nasıl düzenliyorsunuz? Bana soracak olursanız, bu sıcak günlerde hem su ihtiyacımı karşılayacak hem de beni uzun süre tok tutacak hafif öğünler hazırlıyorum. Bugün de bunlardan birini sizinle paylaşmak istiyorum. Tok tutan, sindirimi düzenleyen şeftali ve karpuz salatası tarifi vereceğim bugün size. Üstelik bu nefis salatayı ızgarada yapacağız. İçine konulan yiyeceklerin içerdiği vitaminler bir yana, bu salata tam da böyle sıcak günlere göre. O zaman gelin bakalım tok tutan, sindirimi düzenleyen şeftali ve karpuz salatası yapılışına, içine konulan malzemelere.


arzu_taskan.jpg

24 Aralık 2017- Bersu Ekinci0

Ne diyebilirim ki! Bersu Hanım hayatıma girdi ve ben yenilendim. Dört ay gibi kısa bir sürede tam 20 kilo vermek çok kolay oldu. Gerçekten rüya gibi.

Artık istediğim elbiseleri, istediğim şekilde giyebiliyorum. Fazla kilolarım fiziksel hareketlerimi kısıtlamıyor. Ayna karşısına geçtiğimde ya da tartıya çıktığımda kendimle gurur duyuyorum. Bütün bunlar Beslenme Danışmanım Bersu Ekinci sayesinde oldu.