antosiyanin arşivleri - BERSU EKİNCİ

anasu.jpg

16 Eylül 2020- Bersu Ekinci0

Size her zaman susuz kalmamanızı öneriyorum hatırladığınız gibi. Çünku su içmenin tepeden tırnağa öyle çok faydası var ki saymakla bitmez! Gelin bugün de hem vücudunuza ihtiyacı olan suyu sağlayacağınız hem de bir yandan bedeninizi toksinlerden arındıracağınız bir tarif paylaşayım sizinle. Kilo vermeye yardımcı vücudu toksinlerden arındıran detoks suyu nasıl yapılır anlatayım. Bu detoks suyu çok güçlü antioksidan etkisi olan bir meyveyle hazırlanıyor. Üstelik bu meyvenin sadece kilo vermek isteyenler için değil herkes için genel sağlık anlamında faydaları var. Haydi bakalım lafı çok uzatmadan geçelim kilo vermeye yardımcı vücudu toksinlerden arındıran detoks suyu konusuna.


cilllll.jpg

24 Haziran 2020- Bersu Ekinci0

Yazın pazar, manav ya da market tezgahlarında en çok dikkatinizi çeken meyve hangisi? Şöyle kocaman, kırmızı, size “ye beni” diye bakan? Çilek elbette. Peki bu güzel meyvenin faydalarından haberiniz var mı? İçerdiği vitaminler ve iyi bir antioksidan olmasının yanı sıra kilo vermek için de etkisi olduğunu biliyor musunuz? O güzel meyvenin saymakla bitmeyecek kadar çok faydası var uzun lafın kısası. O yüzden bugün size çilek ile hem kilo verin hem detoks yapın diye hiç de yabana atılmayacak bir öneride bulunuyorum. Yağ yakmaktan kan şekerini dengelemeye, cildi güzelleştirmekten vücudu toksinlerden temizlemeye kadar uzun bir listesi var çileğin sağladığı faydaların. Haydi gelin size neden çilek ile hem kilo verin hem detoks yapın dediğimi anlatayım.


sour-cherries-3489360_1920-1.jpg

8 Haziran 2020- Bersu Ekinci0

Gelin bugün çok lezzetli ve vitamin deposu bir meyveyi masaya yatıralım.Vişne kilo verdirir mi? Vişnenin zayıflamaya etkisi konusuna bir bakalım. Bu aralar kendisi küçük ama hem kilo verme hem de genel sağlık konusunda çok faydalı olan bu meyveyi biraz ihmal ettik sanki. Metabolizma hızlandırmaktan yağ yakmaya, bağışıklık güçlendirmekten toksinleri atmaya öyle büyük faydaları var ki vişnenin. Gelin biraz daha yakından bakalım vişne kilo verdirir mi? Vişnenin zayıflamaya etkisi konusundaki ayrıntılara.


narina.jpg

3 Şubat 2020- Bersu Ekinci0

Çocukken birbirimize en çok sorduğumuz o bilmeceyi hatırlamayan yoktur büyük olasılıkla:  “Çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane!” Nedir bu? Evet, bildiniz. nar! Dünyanın en çok nar yetişen ülkelerinden birinde yaşadığımıza göre bu bilmecenin kuşaktan kuşağa yayılması da doğal. Peki ya nardan yeteri kadar faydalanıyor muyuz? Bilmiyorum, sık tüketiyor musunuz ama bugün size nar kullanarak yapılan basit bir detoks suyu tarifi hazırladım: Yağ yaktıran narlı detoks içeceği… Hem vücuttaki yağları yakmaya hem de toksinlerden kurtulmaya yardımcı olacak bir içecek bu. Hazırlanması çok kolay, üstelik ferahlatıcı ve sindirime de faydalı. O zaman fazla vakit yitirmeden bir bakalım yağ yaktıran narlı detoks içeceği nasıl yapılıyor.


main.jpg

29 Temmuz 2019- Bersu Ekinci0

Şöyle bir düşünün lütfen yaz mevsiminin hak ettiği değeri bulamayan meyvesi nedir acaba?  Sizin tahmininizi bilmem ama bana göre böğürtlen. Bugün size böğürtlen ve sağlık faydaları, kilo vermeye etkisi konusunda birkaç söz söylemek istiyorum. Her ne kadar ülkemizde bazı bölgelerde çok yetişse de sağlık faydaları sayısız olsa da yeteri kadar tüketilmediğini düşünüyorum bu değerli meyvenin. Oysa kilo vermekten kanserden korumaya, bağışıklığı güçlendirmekten sindirimi düzenlemeye kadar o kadar çok faydası var ki! Gelin biraz bakalım böğürtlen ve sağlık faydaları, kilo vermeye etkisi konusuna. Bence bunları okuduktan sonra sofranızda bu meyveye de yer vereceksiniz.


ANA-1.jpg

13 Nisan 2018- Bersu Ekinci0

Bugüne kadar kilo verme özellikle de göbek yağlarından kurtulma konusunda tavsiyeler vermeye çalıştım size. Bugün bu yiyeceklerden bir tanesi üzerinde biraz daha etraflıca durmak istiyorum. Konuyu bir tek cümle ile şöyle özetleyebilirim: Yaban mersini yiyin göbek yağlarından kurtulun. Son dönemin beslenme trendleri içinde önemli bir yeri olan yaban mersini, hem çok besleyici hem de yağ yaktırıcı özelliğe sahip bir meyve. Gelin bakalım yaban mersini yiyin göbek yağlarından kurtulun cümlesinin alt metninde neler var.