Bersu Ekinci Bütünsel Beslenme arşivleri - BERSU EKİNCİ

ESY-023741420-1.jpg

8 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Gelin bugün sizinle biraz mutfağa girelim. Hem metabolizma hızlandırarak, hem uzun süre tok tutarak kilo vermek isteyenlere yardımcı olan bir somon balığı pişirelim. Üstelik bu somon balığı tarifi sadece yarım saatte sofranızı süslemeye hazır hale gelecek. İçinde, sağlıklı yağlar açısından son derece zengin olan somon balığının yanı sıra birbirinden sağlıklı sebzeler de var. Haydi gelin metabolizma hızlandıran somon balığı tarifi konusuna bir bakalım. Birazdan anlatacağım metabolizma hızlandıran somon balığı tarifi sadece yetişkinler için değil aynı zamanda çocuklarınızın sağlıklı büyümesi için de yardımı olacak.  İsterseniz akşam yemeğinde isterseniz öğle yemeğinde tüketebilirsiniz bu tarifi.


anaaaa.jpg

26 Aralık 2018- Bersu Ekinci0

Kış mevsiminin en çok sevdiğiniz meyvelerinden biri hangisi? Evet, duyuyorum; pek çoğunuz “mandalina” diyorsunuz. O zaman doğru bir noktadasınız. C vitamini deposu mandalina hem kilo vermek ya da kilo korumak
hem de genel anlamda sağlıklı kalmak için gerekli. Yoksa bu güzel lezzetli meyve ile aranız pek de iyi değil mi? Mandalina yemek zayıflatır mı? Mandalina tüketmeniz için 5 neden konusuna değineceğim bugün.
Belki, kışın soğuk algınlığı başta olmak üzere vücut direncinizi artıran bu meyveyi daha çok sevip tüketmeye başlayacaksınız.


ESY-009962278-1.jpg

26 Kasım 2018- Bersu Ekinci0

Şaşırdınız değil mi? Gözlerinize inanamıyorsunuz büyük olasılıkla. Kalbiniz de coşkuyla çarpmaya başladı. Kilo verdiren karbonhidratlar belki de size göre aynı cümlede geçmesi imkansız üç kelime. Ama gerçeğin ta kendisi! Yani diyeceğim şu ki: Bugüne kadar duyduklarınızı, bildiklerinizi unutun.  Karbonhidrat yiyerek de kilo verebilir ya da formda kalabilirsiniz. Önemli olan doğru karbonhidratları seçmek. Haydi gelin bakalım kilo verdiren karbonhidratlar neler? Hangi karbonhidratlar kilo verdirir?  Hangi karbonhidratları yiyerek formda kalabiliriz?