WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

brokoli arşivleri - BERSU EKİNCİ

ANA-1.jpg

25 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Bu hafta sağlıklı beslenmeyle ilgili tariflere biraz ağırlık verelim istedim. Malum kış aylarındayız. Bir yandan kilo vermek ya da kilo korumak için metabolizmayı hızlandıracak, diğer yandan da bağışıklık sistemini güçlendirecek sağlıklı besinlere yönelmek gerek. Bu kez size göbek yağlarını eriten brokoli çorbası tarifi vereceğim. Üstelik bu çorbanın tek özelliği göbek yağlarını eritmeye yardımcı olması değil. Aynı zamanda içerdiği brokoli sayesinde iltihaplanmayı önleyip detoks da yapıyor. Haydi gelin bakalım besleyici değeri yüksek, göbek yağlarını eriten brokoli çorbası tarifi nasıl hazırlanıyor.


WR2902582-1.jpg

4 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Baştan açık konuşayım. Bugün sizinle “meslek sırlarımdan” önemli bir tanesini paylaşacağım. Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin hakkında birkaç kelime sarf edeceğim. Bir bütünsel beslenme uzmanı olarak danışanlarımla çalışmaya başlamadan önce, onları kilo vermeye hazırlamak için bazı adımlar atmalarına yardımcı
olurum. Yani bir başka deyişle fazla kilolarından kurtulmadan önce danışanlarımın vücutlarını temizlemelerini öneririm. Bunun için tüketilmesi gereken besinler hakkında bilgilendiririm danışanlarımı. İşte şimdi sizinle bu bu değerli bilgiyi paylaşmak, kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 10 besin hangileri bunu anlatmak istiyorum.


anasayfa.jpg

10 Eylül 2018- Bersu Ekinci0

Biliyorum, şimdi gözlerinizi şaşkınlıkla açtınız ve bir daha okuyorsunuz bu cümleyi: Kilo aldırmayan yiyecekler. Şaka değil, gerçeğin ta kendisi! Tüketmeyi biraz fazla kaçırsanız bile kilo açısından bir zararları olmuyor. Hatta tam tersine uzun uzun anlatılacak kadar çok sağlık faydaları var. Merak ettiniz biliyorum. Gelin bakalım neler bu kilo aldırmayan yiyecekler.


ana-2.jpg

19 Haziran 2018- Bersu Ekinci0

Yaz mevsimi geldi! Peki bu ne demek? Hava daha sıcak olacak, daha fazla terleyeceğiz ve buna bağlı olarak da vücudumuz daha fazla su kaybedecek. Ama bunu önlemenin çok lezzetli ve basit bir yolu var. Sofralarımızı yaz mevsiminde su kaybını önleyen yiyecekler ile donatmak. Böylece hem göz zevkimizi tatmin edeceğiz, hem sağlıklı ara öğünler tüketeceğiz hem de vücudumuz sıcak ve uzun yaz günlerinde susuz kalmayacak. Peki neler bu yaz mevsiminde su kaybını önleyen yiyecekler? Gelin birlikte bakalım.


FDD-ffo18492-1.jpg

1 Şubat 2018- Bersu Ekinci0

Diyelim ki akşam yemeğinde şöyle sağlıklı ve kilo almanızı engelleyecek bir şeyler tüketmek istediniz. Açıkçası çok fazla vaktiniz de yok. Gelin, sizinle her biri birer vitamin kaynağı ve antioksidan deposu olan kereviz sapı, brokoli ve maş fasulyesi kullanarak sağlıklı ve içinizi ısıtacak bir çorba yapalım. “Her yudumda sağlığa” diyelim, kereviz sapı ve brokoli çorbası nasıl yapılır öğrenelim. Üstelik bu çorba sayesinde belki de daha önce bilmediğiniz bir yiyecekle tanışacaksınız: Maşfasulyesi.


ANA-1.jpg

22 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Tırnaklarınız istediğiniz kadar uzamıyor mu? Tam uzuyor diye sevinirken aniden kırılıyor mu yoksa? Belki de bu sorunlara çözüm için yöneldiğiniz tüm kozmetik uygulamalar da yetersiz kalıyor. Unutmayın, fiziksel güzelliğiniz için kozmetik çözümlerden önce içsel çözümlere yönelmelisiniz. Yani bedeninizi içten sağlıklı besleyin ki dış görünüşüz de hem sağlıklı hem de ışıl ışıl olsun. Peki, güzel ve sağlıklı tırnaklar için beslenme programı düzenlerken nelere dikkat etmek gerekir. İşte tırnak sağlığı için gerekli olan besinler.


ANA.jpg

3 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Bazı insanlar ne yerlerse yesinler kolay kilo almazken bazıları da kelimenin tam anlamıyla “su içseler” yarar. Peki bunun neden olduğunu hiç düşündünüz mü? Eğer herhangi bir sağlık sorunu yoksa bunun nedeni metabolizma hızıdır büyük olasılıkla. Elbette metabolizma hızı bir anlamda bir insanın kaderidir. Yani ailenizden mirastır. Ama bir yere kadar. Özetle doğru besinleri tüketerek metabolizma hızınızı yükseltebilirsiniz. Peki metabolizmayı hızlandıran yiyecekler nelerdir? Metabolizmayı nasıl hızlandırabiliriz?


ESY-016374708.jpg

4 Şubat 2017- Bersu Ekinci2

Tazesi varken dondurulmuş olanına kim bakar, değil mi? Ama marketten, pazardan veya manavınızdan aldığınız meyve-sebze, gerçekte ne kadar taze hiç düşündünüz mü? Hangi şartlarda tezgâha geldi, kaç gün, hangi koşullarda bekledi? Dondurulmuş meyve-sebzeyle tazesi arasında fark olmadığını söylesem…


ESY-007700450.jpg

31 Ocak 2017- Bersu Ekinci0

Tatlı krizine girdiniz, bol yağlı, tuzlu cipslere aşeriyorsunuz veya bir parça çikolata yemezseniz ölecek gibi hissediyorsunuz… Hepsinin sebebi var. Anlatmaya çalışacağım. Aynı zamanda böyle anlarda ne yapmanız gerektiğini de söyleyeceğim size. Başlayalım mı?