bütünsel beslenme nedir arşivleri - BERSU EKİNCİ

anaaaaa.jpg

27 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0

Gelin biz göbek yağlarını eritme konusu üzerinde biraz daha duralım. Ne de olsa önümüz yaz, hepimiz deniz kenarına koşmaya hazırız. Göbek yağlarını eritmenin en etkili yolları: Nasıl bikini giyerim? konusunda ipuçları vereceğim birazdan size. Eğer bütün bunlara olabildiğince dikkat ederseniz, sizi rahatsız eden göbek yağlarından kurtulup, düz bir karna sahip olma yolunda emin adımlar atabilirsiniz. Göbek yağlarını eritmenin en etkili yolları: Nasıl bikini giyerim? konusunda anlatmak istediklerim neler gelin bir bakalım isterseniz.


tabak-1.jpg

24 Ekim 2018- Bersu Ekinci0

Evet! Gençlik yıllarında hiç gelmeyecekmiş gibi düşündüğünüz o yaşları çaldı zamanın saati! 20’li yaşlar bitti, 30’lar da geride kaldı. Artık yaşınız 40’lı rakamlara geldi. Şimdi kendinizi daha iyi tanıyorsunuz, yaşama karşı belli bir duruşunuz var, ne istediğinizi biliyorsunuz. Ruhen olgunluk dönemine geldiniz. Peki ya bedeniniz? Matabolizmanız biraz yavaşladı, belki beliniz kalınlaştı ve daha kolay kilo almaya başladınız. Peki ne yapmak gerek? Zamana teslim olup “kader” deyip boyun eğmek mi? Asla! Yaşınız 40’lara gelmiş olsa da sağlıklı ve genç görünümlü bir bedene sahip olabilirsiniz. Birazdan size 40 yaşından sonra formda kalmanın yolları konusunda birkaç ipucu vereceğim. Böylece kas kaybına göz yummaya da fazla kiloları kabullenmeye de gerek duymayacak daha da önemlisi önünüzde uzanan 50’li, 60’lı ve daha ileri yaşları da sağlıklı ve formda olarak karşılayacaksınız. Şimdi biraz daha ayrıntısıyla bakalım 40 yaşından sonra formda kalmanın yolları neler, daha zinde, sağlıklı ve fazla kilolardan uzak olmak için neler yapabiliriz?


matcha-çayı.jpg

26 Ekim 2017- Bersu Ekinci0

Sağlıklı beslenme trendinin tüm dünyada yükselişe geçmesiyle birlikte, dünyanın farklı köşelerinde yüzyıllardır kullanılmış olmasına rağmen insanların modernleşme çabası sonucunda unutulmaya yüz tutan sağlıklı besinlerle yeniden tanıştık. Matcha Çayı da işte bu süper besinlerden biri.


gulru2-1280x1280.jpg

23 Ekim 2017- Bersu Ekinci0

Bersu Ekinci ile kendini yenileme yolculuğuna çıkan danışanlarımızdan Gülru Baldoğan’ın değişimi sosyal medyada büyük ilgi çekti. Bütünsel Beslenme ile kendini yenilemeye başlamasının üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olsa da, Gülru Hanım’ın kat ettiği yol büyük bir alkışı hak ediyor. Samimi sosyal medya paylaşımlarıyla birçok kişiye ilham veren Gülru Hanım’ı daha yakından tanımak istedik ve kendisiyle küçük bir röportaj gerçekleştirdik. İşte Gülru Hanım’ın Bersu Ekinci ile kendini yenileme hikâyesi…


kızlar.jpg

26 Eylül 2017- Bersu Ekinci0

Bütünsel yaklaşım insanların yalnızca fazla kilolarına odaklanmaz, onları tepeden tırnağa ele alır. Kişilerin şikayetçi olduğu semptomlar yerine sorunların kökenini tedavi etmeyi hedefler. Köklü değişim sağlayan bu yaklaşımın sonucu olarak da kalıcı ve uzun süreli kilo verme hedeflerine ulaşılır. Diğer zayıflama tekniklerinin başarısız olduğu noktada, bütünsel beslenme yaklaşımı kilo almanıza neden olan sorunların kökenini ortaya çıkarır.


biber-2.png

16 Temmuz 2017- Bersu Ekinci0

Banyo dolabınızı işgal eden onlarca kozmetik ürüne rağmen cildinizdeki renk eşitsizliklerine, sivilcelere ve ya ince kırışıklıklara bir çözüm bulamadınız mı? O halde size minik bir sır verelim, canlı ve parlak saçlara, ışıldayan pürüzsüz bir cilde kavuşmak için sabah akşam ayna karşısına geçip kozmetik ürünlerle bakım yapmak ne yazık ki yeterli değil! Vücudumuzdaki diğer organlar gibi cildimizin ve saçlarımızın da faydalı besinlere ihtiyacı var. İşte size yedikçe güzelleştiren 5 süper besin!


WE074576.jpg

22 Ocak 2017- Bersu Ekinci0

Hafta sonu boyunca ölçüyü kaçırdınız. Cuma gecesinden başlayıp pazar brunch’ına kadar uzandınız. Vücudunuz ödem yaptı, şişkinlik hissediyorsunuz muhtemelen. Haftaya hızlı sonuç alacağınız özel bir programla başlamaya ne dersiniz? 3 gün sürecek ödem atmaya yardımcı, yağ yakıcı detoks etkili mönü 1. gününü hazırladım.
Başlıyoruz…