domates arşivleri - BERSU EKİNCİ

anasalfa.jpg

9 Eylül 2020- Bersu Ekinci0

Hatırlıyor musunuz, bu yılın başlarında sizinle farklı bir salata tarifi paylaşmıştım. “Meleklerin meyvesi” denilen papaya ile hazırlanan bir salataydı bu. İster misiniz özellikle de tüm dünyanın bir pandemiyle mücadele ettiği şu günlerde yine aynı meyve ile yapılan bir başka tarif paylaşayım sizinle? Bu kez kilo vermeye yardımcı, bağışıklık güçlendiren papaya salatası
tarifi vereceğim. Bu salatanın kilo vermeye yardımcı olması yanında bağışıklık güçlendirme gibi bir etkisi var aynı zamanda. Haydi isterseniz geçelim, kilo vermeye yardımcı, bağışıklık güçlendiren papaya salatası nasıl yapılır anlatmaya.


oat-1391682_1920-1.jpg

16 Mart 2020- Bersu Ekinci0

Hani size sık sık yulaf ezmesi tüketmenizi öneriyorum ya… Düşündüm de bu öyle tek bir cümleyle özetlenecek bir konu değil. Lif oranı yüksek olduğu için uzun süre tok tutan yulaf ezmesi hazırlamanın farklı yöntemlerine bakalım bu kez. Yani kilo vermeye yardımcı tok tutan domatesli yulaf ezmesi nasıl hazırlanır konusunu ele alalım. Bu arada da sizin için farklı bir yulaf ezmesi tarifi hazırladım. Belki de sık sık yediklerinizden farklı bir tarif bu.  Madem öyle başlayalım kilo vermeye yardımcı tok tutan domatesli yulaf ezmesi nasıl hazırlanır konusuna.


tomat.jpg

27 Eylül 2019- Bersu Ekinci0

Hani olur ya her gün işe gidip gelirken yolunuzun üzerinde olan, önünden defalarca geçip gittiğiniz yeri fark etmezsiniz. Çünkü hep oradadır. Sonra bir gün aniden ona nasıl da dikkat etmediğinizin farkına varırsınız. Bugün buna benzer bir durum yaşadım ben de.  Neredeyse bütün yemeklerde kullanılan, salataların hatta ayaküstü geçiştirilen öğünlerin ana malzemesi, ama üzerinde durmayı biraz geciktirmişim. Neden mi söz ediyorum? Domatesten elbette! Gelin bugün de domatesin sağlık faydaları ve kilo vermeye etkisi konusuna bakalım biraz. Mutfakta neredeyse her an elimizin altında olan domates zayıflatır mı, kilo verirken domates yenir mi sorularına yanıtlar verelim. Başlıyorum domatesin sağlık faydaları ve kilo vermeye etkisi konusuna.


ana-2.jpg

19 Haziran 2018- Bersu Ekinci0

Yaz mevsimi geldi! Peki bu ne demek? Hava daha sıcak olacak, daha fazla terleyeceğiz ve buna bağlı olarak da vücudumuz daha fazla su kaybedecek. Ama bunu önlemenin çok lezzetli ve basit bir yolu var. Sofralarımızı yaz mevsiminde su kaybını önleyen yiyecekler ile donatmak. Böylece hem göz zevkimizi tatmin edeceğiz, hem sağlıklı ara öğünler tüketeceğiz hem de vücudumuz sıcak ve uzun yaz günlerinde susuz kalmayacak. Peki neler bu yaz mevsiminde su kaybını önleyen yiyecekler? Gelin birlikte bakalım.


ESY-005907571-1.jpg

13 Haziran 2018- Bersu Ekinci0

Ne dersiniz, sıcak yaz günlerinde hem hafif ve sağlıklı bir öğün tüketip hem de metabolizmamızı hızlandıralım mı? Hemen size sihirli bir formül vereceğimi sanmayın lütfen, çünkü söylemek istediğim bu değil. Birazdan size metabolizma hızlandıran salata tarifi vereceğim. Hem yapımı hızlı ve kolay hem de kilo verme ya da kilo koruma amacını taşıyorsanız size yardımcı olacak türden bir salata bu. Hazırsanız eğer geçiyorum metabolizma hızlandıran salata tarifine.