folik asit arşivleri - BERSU EKİNCİ -

asil2.jpg

24 Eylül 2018- Bersu Ekinci0

İşte kritik bir soru. Yeşil elma zayıflatır mı? Bu sorunun yanıtı hem “evet” hem de “hayır”. Bunu şöyle açıklayayım: Elbette hiçbir yiyecek tek başına tüketildiğinde bir mucize yaratıp fazla kilolardan kurtulmayı sağlamaz. Ama sağlıklı beslenme programına eklenen bazı yiyecekler, daha hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Yeşil elma da bunlardan biri.  Yeşil elma zayıflatır mı? sorusuna hem “evet” hem de “hayır” diye yanıt verilebilmesi de bu yüzden. Haydi gelin kilo vermek isteyenlerin oldukça merak ettiği bu konuya biraz daha yakından bakalım.


flaxseed.jpg

2 Ağustos 2017- Bersu Ekinci0

Sağlıklı yaşama ve sağlıklı beslenmeye ilgi duyanların yakından tanıdığı bir süper besin ile karşınızdayız. Keten Tohumu son yılların en çok merak edilen besinlerinden biri olmayı başardı. Minik tanelerin içerisinde sakladığı devasa sağlık faydaları ise keten tohumunun önemini artırıyor.

Tüm doktorların ve beslenme uzmanlarının mutlaka her gün tüketilmesi gerektiğini vurguladığı keten tohumu hakkında neler biliyoruz? İşte keten tohumu hakkında her şey…


ESY-007700450.jpg

31 Ocak 2017- Bersu Ekinci0

Tatlı krizine girdiniz, bol yağlı, tuzlu cipslere aşeriyorsunuz veya bir parça çikolata yemezseniz ölecek gibi hissediyorsunuz… Hepsinin sebebi var. Anlatmaya çalışacağım. Aynı zamanda böyle anlarda ne yapmanız gerektiğini de söyleyeceğim size. Başlayalım mı?