havuç arşivleri - BERSU EKİNCİ

anasalfa.jpg

9 Eylül 2020- Bersu Ekinci0

Hatırlıyor musunuz, bu yılın başlarında sizinle farklı bir salata tarifi paylaşmıştım. “Meleklerin meyvesi” denilen papaya ile hazırlanan bir salataydı bu. İster misiniz özellikle de tüm dünyanın bir pandemiyle mücadele ettiği şu günlerde yine aynı meyve ile yapılan bir başka tarif paylaşayım sizinle? Bu kez kilo vermeye yardımcı, bağışıklık güçlendiren papaya salatası
tarifi vereceğim. Bu salatanın kilo vermeye yardımcı olması yanında bağışıklık güçlendirme gibi bir etkisi var aynı zamanda. Haydi isterseniz geçelim, kilo vermeye yardımcı, bağışıklık güçlendiren papaya salatası nasıl yapılır anlatmaya.


mainse.jpg

7 Ağustos 2019- Bersu Ekinci0

Daha önce zencefilin sağlık faydalarını ve metabolizma hızlandırma konusundaki etkisinden söz etmiştim size. Şimdi hem bunları bir kez daha hatırlatmak hem de bu sıcak havalarda ferahlatacak sağlıklı bir içecek tarifi vermenin zamanı geldiğini düşünüyorum. Metabolizma hızlandıran portakallı zencefilli içecek nasıl yapılır bunu anlatacağım size. Öyle çok karmaşık bir tarif de değil bu. En fazla 10 dakikanızı alacak ve tükettiğinizde de hem metabolizmayı hızlandırıp hem de detoks yapmış olacaksınız. İsterseniz gelin bakalım metabolizma hızlandıran portakallı zencefilli içecek nasıl yapılıyor.


ESY-021944322-1.jpg

3 Temmuz 2019- Bersu Ekinci0

Gördüğünüz gibi unutmadım! Bir önceki yazımda size yaz mevsiminin gözde tatlısı dondurmanın sanıldığı kadar masum olmadığını anlatmıştım. “Light” ya da “diyet” diye tanımlananların bile şeker içerdiğini ve bunun da kilo vermek ya da kilo korumak isteyenler için zararlı olduğunu vurgulamıştım. Şimdi sıra sözümü tutmaya geldi. O yazının sonunda size kilo aldırmayan sağlıklı ev yapımı dondurma tarifleri vereceğimi de söylemiştim. Gerçekten de kilo aldırmayan, sağlığa zararlı katkı maddeleri içermeyen birkaç tane tarif hazırladım sizin için. O zaman hemen paylaşayım kilo aldırmayan sağlıklı ev yapımı dondurma tarifleri konusuna.


ANA2.jpg

14 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Sadece kilo vermek ve kilo korumak için değil aynı zamanda sağlıklı kalmak içinde yararlanacağınız en önemli vitamin ve mineral kaynakları sebze ve meyveler. Bugün size sebze ve meyveleri yemek dışında sularından da nasıl faydalanacağınız konusunda bazı bilgiler vereceğim. Özellikle de yağ yakan, kilo verdiren sebze ve meyve suları konusunda… Elbette bu besinleri yiyerek de tüketeceksiniz ama zaman zaman yağ yakma etkilerinden faydalanmak için sularını da tüketebilirsiniz. Haydi gelin bakalım yağ yakan, kilo verdiren sebze ve meyve suları konusuna.


asilana.jpg

9 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Yaz neredeyse geldi, eli kulağında. Bu sıralar hava bir gün sıcak bir gün soğuk gitse de güneşli günler yakında. Bedenimizi yaz mevsimine hazırlıyoruz, peki ya cildimizi! Gelin bugün de size cildinizi yaza hazırlamanın yolları hakkında bazı ipuçları vereyim. Sözün burasında bir de uyarı yapmam gerek. Cildinizi yaza hazırlamanın yolları deyince hemen aklınıza kremler ya da maskeler gelmesin. O yöntemleri de deneyeceğiz elbette. Ama bu kez size cildinizi içten besleyip pırıl pırıl görünmesini sağlamak için son derece yararlı olan tarifler vereceğim. Haydi bakalım.


ANA-1.jpg

20 Mart 2018- Bersu Ekinci0

Siz de sağlıklı saçlarınız, pırıl pırıl bir cildiniz, görenin içini açan bir gülüşünüz olsun ister misiniz? Çoğunuzun “evet” dediğini duyar gibiyim. Peki bu nasıl mı olacak? Size içten gelen doğal güzelliğin anahtarını şöyle özetleyebilirim: Yedikçe güzelleştiren yiyecekler. Bir başka deyişle öyle pahalı kozmetik ürünlere ya da avuç avuç para dökeceğiniz uygulamalara ihtiyaç yok. Tek yapmanız gereken doğru beslenmek. Artık daha fazla meraklandırmadan anlatayım yedikçe güzelleştiren yiyecekler neler.


ANA-1.jpg

22 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Tırnaklarınız istediğiniz kadar uzamıyor mu? Tam uzuyor diye sevinirken aniden kırılıyor mu yoksa? Belki de bu sorunlara çözüm için yöneldiğiniz tüm kozmetik uygulamalar da yetersiz kalıyor. Unutmayın, fiziksel güzelliğiniz için kozmetik çözümlerden önce içsel çözümlere yönelmelisiniz. Yani bedeninizi içten sağlıklı besleyin ki dış görünüşüz de hem sağlıklı hem de ışıl ışıl olsun. Peki, güzel ve sağlıklı tırnaklar için beslenme programı düzenlerken nelere dikkat etmek gerekir. İşte tırnak sağlığı için gerekli olan besinler.


ESY-016374708.jpg

4 Şubat 2017- Bersu Ekinci2

Tazesi varken dondurulmuş olanına kim bakar, değil mi? Ama marketten, pazardan veya manavınızdan aldığınız meyve-sebze, gerçekte ne kadar taze hiç düşündünüz mü? Hangi şartlarda tezgâha geldi, kaç gün, hangi koşullarda bekledi? Dondurulmuş meyve-sebzeyle tazesi arasında fark olmadığını söylesem…