kan basıncı arşivleri - BERSU EKİNCİ -

anagor.jpg

28 Haziran 2018- Bersu Ekinci0

Her zaman söylüyorum, kahvaltı günün en önemli öğünü. Aslında hiçbir öğünü buna ek olarak ara öğünleri de atlamayacağız ama kahvaltı bir başka. Peki ya kendinize sağlıklı bir kahvaltı hazırlamak için yeterli zamanınız yoksa ne olacak? Hemen söylüyorum: Sağlık deposu Chia tohumu ile lezzetli bir sabah kahvaltısı hazırlayacağız. Hem de deyim yerindeyse “şip- şak.” Bu kahvaltının “yıldızı” ise son yılların beslenme trendlerinde ön sıralara çıkan Chia tohumu. Yanında da çilek, yulaf ve Hindistan cevizi sütü var. Haydi gelin sağlık deposu Chia tohumu ile lezzetli bir sabah kahvaltısı nasıl hazırlanır onu anlatayım size.


GREYFURT.jpg

11 Kasım 2017- Bersu Ekinci0

On sekizinci yüzyılda Barbados Adasında keşfedilen greyfurt meyvesinin şöhreti ancak 19. yüzyılda yaşadığımız topraklara ulaştı. Dört mevsim boyunca rahatlıkla bulabildiğimiz bu meyveler en iyi ürünlerini kış aylarında veriyor. Genellikle pembe ve kırmızı rengine rastladığımız greyfurtların aslında sarı ve beyaz çeşitleri de mevcut.

Keskin tadı ve pembe rengiyle dikkat çeken greyfurt birçok sağlık faydasını da kalın kabuklarının içerisinde barındırıyor. Birçok kozmetik ürününde de kullanılan greyfurt cildi güzelleştirir, bizleri birçok hastalıktan korur ve hatta sağlıklı bir beslenme planı içerisinde zayıflamamıza bile yardımcı olur.

Sizler için kış aylarında sıkça tükettiğimiz greyfurt meyvesinin faydalarını inceledik…