WeCreativez WhatsApp Support
Cep telefon numaranızı yazarak sohbete başlayın lütfen.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

keten tohumu arşivleri - BERSU EKİNCİ

baslik.jpg

10 Şubat 2020- Bersu Ekinci0

Yazılarımı dikkatli takip edenler bilir ki beslenmeyle ilgili bazı unsurlardan sıklıkla söz ederim. Bunlardan biri de Omega 3… Sadece kilo vermek için değil genel anlamda sağlıklı olmak için ihtiyacımız var Omega 3’e… Üstelik bu ihtiyaç daha anne karnındayken başlıyor. İşin ilginci insan vücudu Omega 3’ü kendisi üretemiyor. Yani bunu sağlıklı beslenerek dışarıdan almak zorundayız. Madem öyle gelin bugün size Omega 3 hangi besinlerde bulunur, Omega 3’ün yararları neler? konusunda biraz bilgi vereyim. Çünkü bu, sağlıklı beslenme konusunda gerçekte çok önemli bir nokta. Omega 3’ün metabolizma hızlandırıp yağ yaktırmaktan kalp ve göz sağlığına kadar çok çeşitli alanlarda faydası var. O zaman haydi başlayalım Omega 3 hangi besinlerde bulunur, Omega 3’ün yararları neler? anlatmaya…


main2.jpg

5 Ağustos 2019- Bersu Ekinci0

Size zaman zaman smoothie tarifleri veriyorum. Çünkü bunlar kilo verme ya da kilo koruma konusunda son derece yardımcı. Beslenme programına eklendiğinde hem gerekli vitamin ve mineralleri sağlıyor, hem de enerji verip uzun süre tokluk sağlıyor. Üstelik vücudun su ihtiyacını karşılamaya yardımcı olması da cabası. . Peki ya kilo verme konusunda istenen etkiyi sağlamak için smoothie’lerin içine hangi besinleri koymalıyız? Gelin bugün size kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin hangileri bunu biraz anlatayım. Birazdan sayacaklarım arasında baharatlar da var bazı sebzeler ve meyveler de. Haydi gelin bakalım, işte Kilo vermek için smoothie içine eklenmesi gereken 10 besin konusuna.


anha.jpg

17 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

İsterseniz bugün sizinle sağlıklı bir bedenin olmazsa olmazlarından Omega 3 hakkında biraz sohbet edelim. Neden Omega 3 kullanmalıyız, Omega 3 ne işe yarar konuları üzerinde biraz daha etraflıca duralım istiyorum. Çünkü Omega 3 insan bedeni tarafından üretilemiyor. Bu yüzden de tükettiğimiz besinler aracılığıyla almak gerek. Üstelik Omega 3’ün öyle çok yararı var ki! Haydi şimdi gelin, neden Omega 3 kullanmalıyız, Omega 3 ne işe yarar sorularının yanıtlarına bakalım.


BMUUTHİE.jpg

27 Nisan 2018- Bersu Ekinci0

Smoothie tüketmeyi seviyorsunuz değil mi? Bir çoğunuzun “evet” dediğini duyar gibiyim. Pekala, hem son derece besleyici hem de tatlı krizini yok eden mucize smoothie nasıl yapılır öğrenmek ister misiniz?  Bence meraklandınız şu anda. Fazla bekletmeden açıklayayım: Tatlı krizini yok eden mucize smoothie içindeki “mucize” tanımını hak eden besin bir önceki yazımda size etraflıca anlattığım hurmanın en değerli türlerinden biri. Ne mi bu? Son dönemde sağlıklı beslenme dünyasının yükselen yıldızı olan Medine hurması.  Gelin bakalım tatlı krizini yok eden mucize smoothie nasıl yapılıyor. Hemen telaşlanmayın, malzemeleri bir araya topladıktan sonra yapmanız gereken tek şey blender’ın düğmesine basmak. İşte bu kadar kolay!


3-6.jpg

23 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Aynalara küstünüz değil mi? Ne yaparsanız yapın yüzünüzdeki o akneler, o iltihaplı sivilceler bir türlü gitmek bilmiyor. Onları gördüğünüzde mutsuz oluyorsunuz. Elbette doğru besleneceksiniz ama gelin biz de size bir akne savaşçısı sağlıklı smoothie tarifi verelim. Hem de anlatalım akne neden olur, akneden kurtulmak için ne yapmak gerekir.


flaxseed.jpg

2 Ağustos 2017- Bersu Ekinci0

Sağlıklı yaşama ve sağlıklı beslenmeye ilgi duyanların yakından tanıdığı bir süper besin ile karşınızdayız. Keten Tohumu son yılların en çok merak edilen besinlerinden biri olmayı başardı. Minik tanelerin içerisinde sakladığı devasa sağlık faydaları ise keten tohumunun önemini artırıyor.

Tüm doktorların ve beslenme uzmanlarının mutlaka her gün tüketilmesi gerektiğini vurguladığı keten tohumu hakkında neler biliyoruz? İşte keten tohumu hakkında her şey…