kilo kontrolü arşivleri - BERSU EKİNCİ -

birici.jpg

15 Ekim 2018- Bersu Ekinci0

Bazen size de oluyordur büyük olasılıkla. Aslında aç olmadığınız halde canınız sürekli atıştırmak ister. Özellikle de gergin olduğunuz, zor bir dönemden geçtiğiniz zamanlarda. Sanki yaşadığınız gerilimi ya da can sıkıntısını yiyerek ortadan kaldırmak mümkünmüş gibi. Ya da bazen sadece yemek istersiniz. Ne olduğuna bakmadan. İştahınız açıktır. İşte bu durum kilo verirken de kilonuzu korumaya çalışırken de büyük tehlike yaratır. Peki ne yapacaksınız? İştahınızı nasıl kontrol altına alacaksınız? Bugün size iştah kontrolü sağlamanın 6 yolu konusunda püf noktalarını anlatacağım. Birazdan da göreceğiniz gibi aslında o anlamsız yeme isteğini dengelemek, kontrol etmek, ipin ucunu elinizden kaçırmamak belki de sandığınız kadar zor değil. Gelin bir bakalım iştah kontrolü sağlamanın 6 yolu neler? Ne yapalım da abartılı şekilde yemekten uzaklaşalım.


GREYFURT.jpg

11 Kasım 2017- Bersu Ekinci0

On sekizinci yüzyılda Barbados Adasında keşfedilen greyfurt meyvesinin şöhreti ancak 19. yüzyılda yaşadığımız topraklara ulaştı. Dört mevsim boyunca rahatlıkla bulabildiğimiz bu meyveler en iyi ürünlerini kış aylarında veriyor. Genellikle pembe ve kırmızı rengine rastladığımız greyfurtların aslında sarı ve beyaz çeşitleri de mevcut.

Keskin tadı ve pembe rengiyle dikkat çeken greyfurt birçok sağlık faydasını da kalın kabuklarının içerisinde barındırıyor. Birçok kozmetik ürününde de kullanılan greyfurt cildi güzelleştirir, bizleri birçok hastalıktan korur ve hatta sağlıklı bir beslenme planı içerisinde zayıflamamıza bile yardımcı olur.

Sizler için kış aylarında sıkça tükettiğimiz greyfurt meyvesinin faydalarını inceledik…


muz-1.jpg

7 Kasım 2017- Bersu Ekinci0

Kış gelince manav reyonlarını dolduran muzlar meyve denilince aklımıza ilk gelen seçeneklerden biri. Hoş aroması ile favorilerimiz arasında yer alan muz, kabuklarının arasında gerçek bir mucize saklıyor. Kulaktan kulağa muz meyvesinin çok kalorili olduğu, hatta kilo aldırdığı söylense de, tıpkı diğer besinler gibi doğru şekilde tüketildiğinde vücudumuza faydalı etkileriyle ön plana çıkıyor.


ananas.jpg

28 Ekim 2017- Bersu Ekinci0

Ülkemize çok uzaklardan gelen ananas, artık her markette kolayca bulunan sıkça tükettiğimiz bir meyve haline geldi. Muhteşem tadı ve bol lifli yapısıyla gönlümüze taht kuran ananas, kilo vermek isteyenler için harika bir seçenek. Tatlı krizlerini önlemek istiyor ya da akşam yemeğinden sonra tatlı yemek istiyorsanız yalnızca bir dilim ananas bile bu isteğinizi karşılayıp, tokluk hissini sağlayabilir.


matcha-çayı.jpg

26 Ekim 2017- Bersu Ekinci0

Sağlıklı beslenme trendinin tüm dünyada yükselişe geçmesiyle birlikte, dünyanın farklı köşelerinde yüzyıllardır kullanılmış olmasına rağmen insanların modernleşme çabası sonucunda unutulmaya yüz tutan sağlıklı besinlerle yeniden tanıştık. Matcha Çayı da işte bu süper besinlerden biri.


gulru2-1280x1280.jpg

23 Ekim 2017- Bersu Ekinci0

Bersu Ekinci ile kendini yenileme yolculuğuna çıkan danışanlarımızdan Gülru Baldoğan’ın değişimi sosyal medyada büyük ilgi çekti. Bütünsel Beslenme ile kendini yenilemeye başlamasının üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olsa da, Gülru Hanım’ın kat ettiği yol büyük bir alkışı hak ediyor. Samimi sosyal medya paylaşımlarıyla birçok kişiye ilham veren Gülru Hanım’ı daha yakından tanımak istedik ve kendisiyle küçük bir röportaj gerçekleştirdik. İşte Gülru Hanım’ın Bersu Ekinci ile kendini yenileme hikâyesi…