WeCreativez WhatsApp Support
Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen E-Posta adresinizi ve Cep Telefonunuzu bırakmayı unutmayın!
Merhaba

kilo vermek arşivleri - BERSU EKİNCİ

WE140845-1.jpg

30 Ocak 2019- Bersu Ekinci0

Kilo vermek için atmanız gereken en önemli adımlardan birinin metabolizmayı hızlandırmak olduğunu biliyorsunuz. Peki metabolizmayı hızlandırmak için hayatınızda yapabileceğiniz çok kolay değişiklikler olduğunu biliyor musunuz? Yani bir başka deyişle metabolizmayı hızlandırmanın kolay yolları var. Belki de ilk anda aklınıza gelmeyen ayrıntılarda gizli bu yollar da. Gelin metabolizmayı hızlandırmanın kolay yolları neler bir bakalım.


banugecim-1280x1280.jpg

22 Aralık 2017- Bersu Ekinci0

Bir ayda nasıl 10 kilo verdim?

Bankacıyım ve çok yoğun bir çalışma programım var. Hamile kalıp bebeğimi dünyaya getirdikten sonra hayatım tümüyle değişti. Tabii beden ölçülerim de değişti.

Doğumdan sonra vermek istediğim 8 kilo vardı ama bir türlü veremiyordum. Bir yandan da bebeğime bakmak yani hayat ritmimi ona göre ayarlamak zorundaydım.

Sağlığımı bozmadan o sekiz kiloyu nasıl veririm diye düşünürken Bersu Hanım ile karşılaştım. İş, güç, bebek derken Bersu Ekinci ile Bütünsel Beslenme çalışması sayesinde hedeflediğim 8 kilonun da üstüne çıktım. Bir ayda tam 10 kilo vererek 84 kilodan 74 kiloya düştüm.

Beslenme konusunda doğru bildiklerimin aslında ne kadar yanlış olduğunu Bersu Hanım sayesinde yaşayarak öğrendim.

Bana inandığı, her soruma sabırla cevap verdiği, bu işi başarmamı sağladığı için Bersu Hanım’a çok teşekkür ederim.


su-1-1280x853.jpg

22 Temmuz 2017- Bersu Ekinci0

Söz konusu kilo vermek olunca suyun zayıflama üzerindeki rolünü küçümsediğimiz gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Vücudumuzun %75’i sudan oluşurken, yeterli miktarda su tüketmeden sağlıklı bir beslenme biçimi benimsediğimizi söyleyemeyiz. Gün içerisinde çoğu zaman su içmeyi unutuyor ya da çeşitli içeceklerle su ihtiyacımızı karşıladığımız yanılgısına kapılıyoruz. Oysa vücudun su ihtiyacını çay, kahve ve diğer meşrubatlarla değil yalnızca su tüketerek karşılayabiliriz. Bu nedenle su tüketiminin zayıflama üzerinde ne kadar etkili olduğunu ve bütünsel beslenme sürecini nasıl etkilediğini bir kez daha vurgulamak istedik.