kırmızı biber arşivleri - BERSU EKİNCİ

eski-1.jpg

21 Eylül 2020- Bersu Ekinci0

Şunu hiç unutmayın kilo vermek özellikle de göbek yağlarını eritmek ve vücudunuzu şekle sokmak için hiçbir zaman geç değildir. Beslenme programında yapılacak uygun değişiklikler ve biraz da egzersiz ile hem zayıflamak hem de göbek yağlarını eritmek mümkün. Madem öyle gelin size göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek konusunda bazı ipuçları vereyim. Bir de bonus olarak içecek ekleyeyim son olarak. Bu yiyecekleri doğru bir şekilde tüketirseniz göbek yağlarını yakmak konusunda faydası olduğunu göreceksiniz. Haydi bakalım neymiş göbek yağlarını eritmek için en etkili 7 yiyecek.


anna.jpg

11 Eylül 2020- Bersu Ekinci0

Salatalar genellikle ana yemeğin yanında tüketilen sağlıklı seçenekler olarak bilinir. Kimi zaman da kilo vermek ya da kilo korumak isteyenler için ana öğün yerine geçer. Eğer doğru şekilde hazırlanırsa bu neden olmasın ki? O zaman gelin bugün “salataların gizemine” biraz ışık tutalım. Kilo vermek için salataya ekleyebileceğiniz en sağlıklı yiyecekler hangileri onlara bir bakalım. Salata, hem sofranızı renklendirir hem de sağlığınızı. Sağlıklı bir beslenme programında olması gereken malzemeler kullanılırsa da ihtiyaç duyulan vitamin ve mineraller için çok iyi bir kaynaktır. Ama bir de kilo vermek isteyenler için salataya konulmasında fayda olan seçenekler var. Yağ yakmaya, metabolizma hızlandırıp kilo vermeye katkısı var hepsinin de. Girişi biraz uzun tuttum farkındayım. Gelin bir bakalım, kilo vermek için salataya ekleyebileceğiniz en sağlıklı yiyecekler neler.


ANASA.jpg

20 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Size bir önceki yazımda salataya konulduğunda kolay kilo verdiren, yağ yaktıran 5 yiyecek hakkında bazı notlar aktarmıştım. Yazının sonunda da salataya koyacağınız sos konusunda da dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatmıştım. O zaman şimdi tam sırası. Kilo aldırmayan salata sosu nasıl yapılır? sorusuna alternatif cevaplar vereyim bugün de. Çünkü, salatanız her ne kadar sağlıklı olursa olsun eğer sosunuz bu kurallara uymazsa kilo vermek ya da kilo korumak zorlaşabilir. O zaman fazla vakit geçirmeden, hemen başlayalım kilo aldırmayan salata sosu nasıl yapılır? sorusunun beş özel yanıtına. Kilo aldırmayan salata sosu nasıl yapılır? sorusuna ilk cevabım “sağlıklı beslenme kurallarına uyarak” olur.


ana.jpg

18 Şubat 2019- Bersu Ekinci0

Kilo vermek için yağ yakmak amacındaysanız en çok tükettiğiniz yiyeceklerden biri de salata. Hem ana öğüne garnitür olarak lezzet katıyor, hem psikolojik olarak “yeme” hazzı yaşatıyor hem de vitamin ve mineral deposu. Peki salataya hangi yiyecekler konulursa daha hızlı yağ yakmaya ve kilo vermeye yardımcı olur? Elbette her sağlıklı besini salatanıza katabilirsiniz. Ama bunlar arasında bazıları ayrıcalıklı. Salataya konulduğunda kolay kilo verdiren yağ yaktıran 5 yiyecek hangileri bugün size bunlardan söz edeceğim biraz. Kilo vermek için tükettiğimiz salata nasıl olmalı? Salataya hangi besinleri koyarsak daha kolay yağ yakarız? sorularının yanıtlarına bir göz atacağız. Haydi o zaman gelin bir bakalım, salataya konulduğunda kolay kilo verdiren yağ yaktıran 5 yiyecek nedir bir bakalım.