WeCreativez WhatsApp Support
Cep telefon numaranızı yazarak sohbete başlayın lütfen.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

meyve arşivleri - BERSU EKİNCİ

yaz.jpg

8 Temmuz 2019- Bersu Ekinci0

Aslında çoğunluk fazla kilo sorununu yaz gelmeden önce çözmek ister. Öyle ya yaz aylarında incecik elbiseler giyilecek, en önemlisi bikini ya da mayo ile plaja gidilecek. O zamana kadar o kilolar verilmeli. Ama size bir sır vereyim. Eğer yaz aylarına kadar kilo verme hayalinizi gerçekleştiremediyseniz hiç boşuna üzülmeyin. Siz de sonbahara daha hafif ve sağlıklı girersiniz. Gelin bugün size yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları konusunda bazı ipuçları vereyim. Aslına bakılırsa öyle “mucize sırlar” değil bunlar. Bazı basit ayrıntılara dikkat ederseniz, yaz aylarından kilo vermek ve hayatınızda daha sağlıklı bir sayfa açmak için faydalanabilirsiniz. O zaman haydi başlayalım yazın hızlı kilo vermenin kolay yolları konusunda konuşmaya.


anasay.jpg

12 Ekim 2018- Bersu Ekinci0

Evet.. Yine aynı noktaya geldik. Danışanlarımın ilk görüşmemizde bana en çok sorduğu soru bu: “Göbeğim erir mi?” Neden erimesin ki! Her ne kadar biraz sabır istese de göbek yağlarını eritmek mucize değil. Sadece sağlıklı beslenmek ve egzersiz programını aksatmamak gerekiyor. İşin sırrı büyük oranda bu “sağlıklı beslenme” kısmında. Hızlı göbek eriten yiyecekler hakkında yeterince bilgi sahibi olur ve bunları öğünlerinizde doğru bir şekilde tüketirseniz göbek yağlarını eritmek sanıldığı kadar zor değil. Bugüne kadar danışanlarımla yaşadığım tecrübeler de bu tezin doğruluğunu ortaya koydu. Kolaylık olması açısından size bu konuda bir derleme sunacağım. Hızlı göbek eriten yiyecekler neler bir bakalım şimdi.


5-4.jpg

4 Mayıs 2018- Bersu Ekinci0

Kilo mu vermek istiyorsunuz? Meyve yiyin. Kolesterol sorununuz mu var? Meyve yiyin. Evet, güzel bir yardımcı çözüm olabilir ama bu konuda meyve nasıl ve ne zaman yenir ayrıntısını da atlamamak gerekir. Çünkü bazı meyveleri tükettiğinizde vücudunuza gereksiz miktarda şeker yüklemesi yapmış olabilirsiniz. Ya da meyve tüketerek sağlıklı beslendiğinizi düşünürken hiç farkına varmadan tam tersini yapıp sağlığınıza zarar verebilirsiniz. İşte bu yüzden meyve nasıl ve ne zaman yenir konusuna ayrı bir başlık açmayı düşündüm. Şimdi biraz daha yakından bakalım mı meyve nasıl ve ne zaman yenir sorusunun yanıtlarına.


shutterstock_176372081-1-e1489737983338.jpg

17 Mart 2017- Bersu Ekinci0

Kilo veremiyor musunuz? Çabuk acıkıyor, sürekli açlık hissediyor, özellikle de tatlı yiyeceklere mi aşeriyorsunuz? Sebebi, insülin direnci olabilir. Kan şekerini dengelemenin yollarını bilirseniz hem genel sağlığınızı koruyacak hem de zayıflayabileceksiniz. Basit hayat değişiklikleriyle sağlıklı kalmak elinizde…


ESY-016374708.jpg

4 Şubat 2017- Bersu Ekinci2

Tazesi varken dondurulmuş olanına kim bakar, değil mi? Ama marketten, pazardan veya manavınızdan aldığınız meyve-sebze, gerçekte ne kadar taze hiç düşündünüz mü? Hangi şartlarda tezgâha geldi, kaç gün, hangi koşullarda bekledi? Dondurulmuş meyve-sebzeyle tazesi arasında fark olmadığını söylesem…