mide şişkinliği arşivleri - BERSU EKİNCİ

tee-638166_1920-1.jpg

4 Mart 2020- Bersu Ekinci0

Bir önceki yazımda düz bir karın için yapılması gerekenler hakkında bazı ipuçları vermiştim. Bu arada göbek bölgesindeki şişkinliğin kimi zaman mide ve bağırsak gazlarından kaynakladığını da hatırlatmıştım. Bu kez de bu konuyla bağlantılı olarak mide şişkinliğini önleyen rezene çayı nasıl hazırlanır sorusuna bir bakacağız. Çok eski zamanlarda ilaç niyetine kullanılan rezene aynı zamanda basit sindirim sorunlarının çözümünde de son derece etkili. Birazdan daha ayrıntılı anlatacağım ama aynı zamanda bir antioksidan. Eğer sizin de gastrointestinal anlamda basit, günlük şikayetleriniz varsa rezene çayından yararlanabilirsiniz. O zaman gelin bir bakalım mide şişkinliğini önleyen rezene çayı nasıl hazırlanır.


iceek.jpg

8 Ocak 2020- Bersu Ekinci0

Bugünlerde çevremdeki birçok kişiden bu tür yakınmalar duydum ve aklıma geldi. Mide şişkinliği ve sindirim sorunları sandığınızdan çok sayıda insanın derdi. Ben de bu yazımda size mide şişkinliğini gideren, sindirimi destekleyici içecekler konusunda bazı tarifler vermeyi planladım. Eğer mide şişkinliği ve sindirim zorluğu, tıbbi yardım gerektiren bir sağlık sorunundan kaynaklanmıyorsa beslenmeye dikkat ederek düzeltilebilir. Yiyecekler konusunda da bazı kurallar var elbette ama gelin ben size mide şişkinliğini gideren, sindirimi destekleyici içecekler konusunda birkaç tarif vereyim.


ANA.jpg

6 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

Haydi gelin yüzleşelim! Kilo verme ya da koruma hepsinin de ötesinde sağlıklı bir beden için tükettiğimiz bazı yiyecekler midemizde şişkinlik yapar. Hem de bazıları için bu durum ciddi anlamda rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Bugün size şişkinlik önleyen smoothie tarifi vereceğim. Hem yapımı kolay hem de midenizdeki şişkinliği ortadan kaldırıp sizi hafifletecek bir smoothie bu. Sözü fazla uzatmadan anlatayım şişkinlik önleyen smoothie yapımını.