WeCreativez WhatsApp Support
Cep telefon numaranızı yazarak sohbete başlayın lütfen.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

papaya arşivleri - BERSU EKİNCİ

papaya-4816673_1920-1.jpg

12 Şubat 2020- Bersu Ekinci0

Aslında biliyorum, ülkemizde çok da sık tüketilmiyor. Ama öylesine etkili ve sayması uzun sürecek faydaları var ki. Adı üstünde “boşuna meleklerin meyvesi” denmemiş. Evet, söz ettiğim bu meyve papaya. Daha önceki bir yazımda uzun uzun papayanın sağlık faydaları konusunu anlatmıştım. Ama üzerinden epey zaman geçmiş ve hem bu sağlık deposu meyveyi bir kez daha hatırlatmak hem de detoks yaptıran, kilo vermeye yardımcı papaya salatası tarifi paylaşmak istedim sizinle. Sindirim sistemini düzenlemekten vücudu toksinlerden temizlemeye, göz sağlığından kalp sağlığına kadar uzanan geniş bir yelpazede sağlık faydalarına sahip papaya. Söz çok da uzatmadan gelin önce bir detoks yaptıran, kilo vermeye yardımcı papaya salatası nasıl yapılır onu anlatayım.


asilana.jpg

10 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

Bir önceki yazıda papayanın ve papaya çekirdeğinin faydalarından söz etmiştim. Şimdi de size göbek eriten papaya smoothie’si tarifi vermek istiyorum. Sindirim sisteminizi düzenleyip bağırsaklarınızı çalıştıran bu smoothie, göbek bölgenizdeki istenmeyen fazla kiloların eritilmesine de yardımcı oluyor. İşte kısa zamanda hatırlayabileceğiniz göbek eriten papaya smoothie’si.


katki.jpg

9 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0

“Meleklerin meyvesi” olarak adlandırılan papaya, kendisi başlı başına bir nimet.  Satırlara sığmayacak kadar çok faydası var. Peki ya papaya çekirdeğinin kilo vermeye etkisi var mı? Elbette var! Sadece bu kadar da değil üstelik. Papaya çekirdeğinin; böbrekleri temizlemekten sindirim sistemini düzenlemeye, vücuttaki fazla yağları yakmaya kadar uzanan geniş bir yelpazede sağlık faydaları var. Ama bugün bizim odaklanacağımız konu papaya çekirdeğinin kilo vermeye etkisi.


3-6.jpg

23 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Aynalara küstünüz değil mi? Ne yaparsanız yapın yüzünüzdeki o akneler, o iltihaplı sivilceler bir türlü gitmek bilmiyor. Onları gördüğünüzde mutsuz oluyorsunuz. Elbette doğru besleneceksiniz ama gelin biz de size bir akne savaşçısı sağlıklı smoothie tarifi verelim. Hem de anlatalım akne neden olur, akneden kurtulmak için ne yapmak gerekir.


ESY-000394238-1.jpg

22 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Büyük kaşif Christopher Columbus, armuda benzer bir meyveyi görür, kokusunu derin derin içine çeker ve ona bir isim verir: Meleklerin meyvesi!  İnsanın içine işleyen o koku ve meyvenin barındırdığı neredeyse mucize diye tanımlanacak etkileri düşünürsek bu isim hiç boşuna değil. Evet, bildiniz papayadan söz ediyoruz. Peki papaya nedir, papayanın faydaları nelerdir?