WeCreativez WhatsApp Support
Cep telefon numaranızı yazarak sohbete başlayın lütfen.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

yapay tatlandırıcı arşivleri - BERSU EKİNCİ

tatman.jpg

7 Şubat 2020- Bersu Ekinci0

Sadece kilo vermek için değil sağlıklı bir hayat sürmek için de şekerden vazgeçmek gerektiğini artık biliyoruz.  Birçok kişi de kilo vermek uğruna şekerden vazgeçip yapay tatlandırıcılara yöneliyor. Peki ama bu doğru mu? Yapay tatlandırıcılar zayıflatır mı? Tatlandırıcılar zararlı mı? Bugün genel hatlarıyla bu konunun üzerinde durmak istiyorum. Önce kısaca şunu söyleyeyim ki bütün danışanlarıma şekerle vedalaşmalarını söylüyorum. Ama hiçbirine yapay tatlandırıcı kullanmalarını önermiyorum.  Çünkü bu da en az şeker kadar zararlı bir seçenek. Böyle kısa bir giriş yaptıktan sonra biraz daha yakından bakalım yapay tatlandırıcılar zayıflatır mı? Tatlandırıcılar zararlı mı?


ANA.jpg

16 Nisan 2018- Bersu Ekinci0

Evet… Yine yılın kritik zamanlarına geldik. Yaz mevsimi kapıda. Kalın montlar, kazaklar, pantolonlar bir kenara atılacak ve biz incecik giysilerle sokağa çıkacağız. Ama kalın giyecekleri çıkarmak kilolarımızı kış aylarındaki gibi saklayamayacağız anlamına geliyor aynı zamanda. Kış boyunca sağlıklı beslenmeyi bir yana bırakanlarda bir telaş var şimdi. Amaç, fazla kilolardan kurtulmak. Bazı yiyeceklere  veda edip bazılarına sofralarda daha fazla yer açarak zayıflamaya çalışacak birçok kişi. Peki işin sırrı ne? Öncelikle şunu söyleyebilirim size: Zayıflamak istiyorsanız bu yiyecekleri asla yemeyin! Neler mi  o yiyecekler? Ana başlıklar halinde hepsini anlatacağım. Ama ondan önce şunun altını çizeyim: Zayıflamak ve sağlıklı kiloda kalmak, sadece ilkbahar ve yaz aylarında dikkat edilmesi gereken bir konu değil. Tam tersine hayatın tümüne yaymamız gereken bir disiplin. Bu cümlelerin altını kalın çizgilerle çizdikten sonra gelelim asıl konuya ve bir kez daha tekrarlayayım: Zayıflamak istiyorsanız bu yiyecekleri asla yemeyin!


ESY-006228742.jpg

14 Şubat 2017- Bersu Ekinci0

Hepimiz, yeni yıla bazı kararlarla gireriz. Sigarayı bırakacağım, spora daha çok vakit ayıracağım, daha az içki tüketip sağlıklı besleneceğim, sevdiklerime vakit ayırıp stresi yeneceğim gibi. İlk birkaç ayda çabalarız da bunları yapmak için. Sonra unuturuz. Unutmayın… 2017, sizin yılınız olsun. İşe, sağlıklı beslenme adına beş basit alışkanlık kazanarak başlayabilirsiniz…