yürüyüş arşivleri - BERSU EKİNCİ

ANA.jpg

7 Eylül 2018- Bersu Ekinci0

Lafı fazla dolandırmadan iyi haberi vereyim. Evet! Danışanlarımdan da en çok duyduğum sorulardan biri bu: Yürüyüş yapmak göbek eritir mi? Sadece göbek eritmekle kalmaz, genel olarak kilo vermeye yardımcı olur ve vücut kompozisyonunuzu düzeltir. Boşuna dememiş atalarımız “işleyen demir ışıldar” diye… Buradan yola çıkarsak “düzenli olarak yürüyen insan da kilo tutmaz” diyebilirim. Yani özetle “yürüyüş” deyip geçmeyin, küçümsemeyin. Çünkü yürüyüş yapmanın zayıflamaya ve göbek eritmeye etkileri inanılmayacak kadar büyük. Gelin o soruyu bir kez daha tekrar edelim ve bunu nasıl sağladığına bir bakalım: Yürüyüş yapmak göbek eritir mi? Eritir! Nasıl mı? Gelin anlatayım.


ana-1.jpg

13 Ağustos 2018- Bersu Ekinci0

Haydi itiraf edelim… Bazen kilo vermek dünyanın en zor işi gibi görünebilir insanın gözüne.  Spor salonu ya da fazla kilolardan kurtulmak için her gün telaşlı adımlarla yürüdüğünüz o park size çok uzak gelebilir. Ya da canınız o çok özlediğiniz tatlıdan birkaç lokma da olsa yiyip bir kaçamak yapmak isteyebilir. Ya da en basitinden tıpkı bu yaz yaşadığımız gibi sıcak ve nemli havalarda kendinize tembellik hakkı tanımak isteyebilirsiniz. Bunlar hiç de normal dışı değil. Bugün size tembeller için kilo verme yöntemleri hakkında birkaç söz söyleyeceğim. Hemen heyecanlanmayın ama! Canınızın istediği her şeyi istediğiniz kadar yemenizi, sağlıklı beslenmeyi bir kenara koymanızı söyleyecek değilim. Böyle tembel bir ruh halinde bile kilo vermenin yollarını anlatacağım size. Hazırsanız, şöyle rahat bir kanepeye uzanın ve başlayın okumaya tembeller için kilo verme yöntemleri neler…


ana-4.jpg

25 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Hayat böyle, herkesin başına gelebilir. Bazen aslında sonradan çok saçma bulacağımız nedenlerle bazen de gerçekten işler ters gittiği için kendimizi kötü hissederiz. Bu öyle tuhaf bir ruh halidir ki sanki hiç bitmeyecek gibi gelir insana. Ama biter! Bitmese de siz bitirirsiniz. Peki ya hayatımızda işler istediğimiz gibi gitmediğinde kendimizi nasıl motive edelim. İşte kendi kendini motive etmenin, stresle başa çıkmanın yolları.


ESY-024366461-2.jpg

17 Ocak 2018- Bersu Ekinci0

Her ne kadar Türkiye’nin Batı bölgeleri henüz kar görmemiş olsa da kış mevsiminin tam ortasındayız. Aslına bakılırsa havalar da soğuk. Uyandığınız saatlerde de hava henüz karanlık olduğu için o sabah yürüyüşlerine çıkmayı canınız istemiyor. Aman dikkat! Durum böyleyken bir de gevşeyip beslenme programınızın da dışına çıkarsanız kış aylarını daha kilolu olarak bitirmeniz olası. Oysa kışın kilo almak kader değil. Şimdi, kışın formda kalmanın yolları neler, soğuk ve yağmurlu havalarda bile nasıl aktif bir yaşam sürebiliriz bu konuda küçük ipuçları verelim size.


WR1001228.jpg

24 Ocak 2017- Bersu Ekinci0

Vücudunuzdaki ödemi atmaya yardımcı, yağ yakıcı detoks etkili mönü 3. gündeyiz. Hızla kendinizi toparladığınıza, daha zinde hissettiğinize eminim. Hafta sonunun yükünü neredeyse tamamen üzerinizden attınız. Son bir gayretle geriye kalan toksinlerden de kurtuluyoruz bugün. Başlayalım mı?


ESY-023007792.jpg

22 Ocak 2017- Bersu Ekinci0

Hep zamansızlıktan şikayet ediyorsunuz ya; işyerinde çok yoruluyorsunuz, günün sonunda dinlenmekten başka bir şey düşünemiyorsunuz, sabah güne güzel bir başlangıç yapmak varken yatakta bir beş dakika daha kalmayı seçiyorsunuz… Rutinin dışına çıkın. Ofiste, evde veya sokakta. Egzersiz yapmak için illa spor salonuna ihtiyacınız yok. Biraz gayret yeter…


WE074576.jpg

22 Ocak 2017- Bersu Ekinci0

Hafta sonu boyunca ölçüyü kaçırdınız. Cuma gecesinden başlayıp pazar brunch’ına kadar uzandınız. Vücudunuz ödem yaptı, şişkinlik hissediyorsunuz muhtemelen. Haftaya hızlı sonuç alacağınız özel bir programla başlamaya ne dersiniz? 3 gün sürecek ödem atmaya yardımcı, yağ yakıcı detoks etkili mönü 1. gününü hazırladım.
Başlıyoruz…