Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie

8 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0
ESY-038872286-1.jpg

O incecik kıyafetler giyilip dışarı çıkılacak, hatta plajlarda vakit geçirilecek yaz günlerine çok az zaman kaldı. Ben de bu arada size fazla kilolarınızdan daha kısa sürede kurtulmanıza faydası olacak öneriler sunmaya devam edeceğim. Amacım sizi bir anda gerçekleşecek mucizelere inandırmak değil, ama fazla kilolardan kurtulmanın, en azından bu amaç uğruna adım atmanın imkansız olmadığını göstermek. Bugün fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie başlığıyla bir tarif hazırladım sizin için. Yapımı kolay, sağlıklı, besleyici ve en önemlisi yaza sayılı bir zaman kala fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak. Sağlıklı bir beslenme ve aktif bir hayat tarzıyla birleşince metabolizmanızı hızlandırıp fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olacak. Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie konusuna ve bu ilginç tarife fazla vakit kaybetmeden başlayalım isterseniz.

Metabolizma hızlandıran smoothie için gerekli malzemeler

Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie

Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie konusuna, yağ yakma hızınızı ateşleyecek bu tarifi hazırlamak için gerekli malzemelerle başlamak istiyorum.

  • Bir yemek kaşığı chia tohumu
  • Bir yemek kaşığı kenevir tohumu
  • Yarım tatlı kaşığı zencefil
  • Yarım su bardağı greyfurt suyu
  • Çeyrek su bardağı Hindistan cevizi sütü
  • Yarım bağ taze ıspanak
  • Yarım su bardağı dolusu dondurulmuş yaban mersini
  • Bir salatalığın dörtte biri (dilimlenmiş)
  • Bir dilim orta kalınlıkta karpuz
  • İsteğe bağlı olarak iki ya da dört küp buz

Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie: Hazırlanışı

Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie

Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie için gereken malzemeler bunlar. Belki bu şekilde alt alta okuyunca çok karmaşık görünebilir. Ama hazırlanması son derece kolay. Kilo verme konusundaki katkısı ve metabolizma hızlandırması da çabası.

Haydi o zaman başlayalım fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie konusundaki bu tarifi uygulamanın adımlarına. Onları da madde madde anlatayım.

1- Önce chia tohumunu, kenevir tohumunu, önceden sıkıp hazırladığınız greyfurt suyunu ve Hindistan cevizi sütünü blender’a koyun ve iyice karıştırın.

2- Daha sonra ıspanağı ve salatalık dilimlerini bu karışıma ekleyip biraz daha karıştırın.

3- Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie konusunda son adıma geldik. Şimdi de sırada yaban mersinlerini ve karpuzu blender’a koymaya geldi. Son bir kez
daha karıştırın ve işte metabolizma hızlandıran smoothie’niz hazır.

Dilerseniz hazırladığınız bu smoothie’nin içine buz küpleri koyup tüketebilirsiniz.

Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie: Püf noktaları

Fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie

Şunu söylemem gerekir ki bu tarif bir tür rehber niteliğinde. Yani amacım size fikir vermek.

Eğer dilerseniz bazı malzemeleri değiştirebilirsiniz. Aslına bakılırsa bu tarifte yer alan bütün malzemeler, öncelikle lif açısından son derece zengin. Kan şekerini dengeleme özelliğine sahip. En önemlisi de kilo vermek isteyenler için metabolizma hızlandırıyor.

Ama dilerseniz, fazla kilolara veda: Metabolizma hızlandıran smoothie tarifinde yer alan karpuz yerine mango ve muz dilimleri de ekleyebilirsiniz.

Nasıl? Denemeye değmez mi?


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.