Fazla kilolardan kolayca kurtulmanın 5 eğlenceli yolu

1 Mart 2019- Bersu Ekinci0
ana-2.jpg

İskelet sisteminize ağırlık yapan, üstelik sağlığınızı da tehdit eden fazla kilolardan kurtulmak mı istiyorsunuz? Elbette istiyorsunuz. Bunun için de hayat tarzınızı değiştirdiniz ve sağlıklı beslenip spor yapıyorsunuz. Yine de ara sıra canınız sıkılıyor olmalı. Söz gelimi bazen spor salonuna gitmek ya da açık havada yürüyüş yapmak yerine başka bir şeylerle ilgilenmek istiyor olabilirsiniz. O zaman size fazla kilolardan kolayca kurtulmanın 5 eğlenceli yolu hakkında bazı ayrıntılar vereyim. Aslında bu “5 eğlenceli yöntemi” tek bir başlık altında da toplayabilirim: Alışverişe çıkmak! Ama alışverişe de belli bir amaç için çıkmak gerekiyor kilo verme sürecinde. Yani bir mağazaya gittiğinizde orada yaptığınız her şey kilo verme amacınıza hizmet etmeli. Hem beden terapisi hem de psikolojik terapi sizin anlayacağınız. Fazla kilolardan kurtulmanın 5 eğlenceli yolu hakkında kısa kısa bilgiler vereyim size. Haydi başlayalım.

Birazdan okuyacaklarınıza hazır mısınız? Bence heyecanlandınız bile. Çünkü işin içinde hem alışveriş var hem de fazla kilolardan kurtulmak, zayıflamak. Fazla kilolardan kolayca kurtulmanın 5 eğlenceli yolu yani bir başka deyişle alışveriş ederken kilo kaybetmenin sırları neler gelin bir bakalım.

Bu arada, elbette bütün kilo verme sürecini bu şekilde geçirmeyeceksiniz. Bu, kilo vermek için küçük ama çok önemli bir motivasyon.

Fazla kilolardan kolayca kurtulmanın 5 eğlenceli yolu: Doğru mağazaya!

Fazla kilolardan kolayca kurtulmanın 5 eğlenceli yolu

Evet, alışveriş yapılacak. Aslına bakılırsa bir şey almayacaksanız bile mağazanın bölümleri ya da katları arasında dolaşırken günlük egzersiz yapacaksınız. O yüzden son zamanlarda giderek çok sayıda insan tarafından tercih edilen online alışveriş sitelerinden uzak durmak gerek öncelikle. Yani parmaklarınız yerine bacaklarınız ve karın kaslarınız çalışsın. Mağazaya gidin, ürün ararken merdivenleri inip çıkın, mağazanın bölümleri arasında gezinin.

Önce mağazayı bir dolaşın!

Fazla kilolardan kolayca kurtulmanın 5 eğlenceli yolu konusuna devam edelim. Laf olsun diye söylemiyorum, gerçekten çok keyif alacaksınız. Amaç olabildiğince fazla adım atmak. Bu yüzden mağazaya girdiğinizde satın almak istediklerinizin sergilendiği bölümlere hemen gitmeyin. Önce mağazayı bir aşağı bir yukarı bir dolaşın. Unutmayın, ne kadar çok adım atarsanız kilo vermek için size o kadar faydası olur.

Sonra kot pantolon reyonuna yönelin

Fazla kilolardan kolayca kurtulmanın 5 eğlenceli yolu

Fazla kilolardan kolayca kurtulmanın 5 eğlenceli yolu konusunun en güzel kısımlarından birine geldik. Kot pantolonlara şöyle bir bakın. Sonra da beğendiğiniz birkaç tane kot pantolonu kolunuza alın. Hemen deneme kabinlerine gitmeyin. Bu kot pantolonların azımsanamayacak bir ağırlığı var ve siz o şekilde mağazanın diğer bölümlerini gezeceksiniz. İşte fazla kilolardan kolayca kurtulmanın 5 eğlenceli yolu konusunun büyük sırlarından biri bu. Hiç farkına bile varmadan hem yürüyüş yapacaksınız hem de kaslarınız çalışacak.

Fazla kilolardan kolayca kurtulmanın 5 eğlenceli yolu: Deneme odasında buna dikkat

Diyelim ki bir kıyafeti beğendiniz ve denemek istiyorsunuz. Ama aynı zamanda hangi bedenin size uygun olacağından emin değilsiniz. Beğendiğiniz kıyafetin size uygun olabilecek bir bedenini alın ve deneme kabinine gidin. Ama lütfen yanınıza iki farklı beden seçeneği almayın. Önce birini deneyin. Üzerinize olmadı mı? Ne güzel! O zaman kabinden çıkıp denemek istediğiniz diğer bedenin olduğu bölüme gidin ve onu da alıp deneyin. Satış görevlisini göndermeyin ama, kendiniz gidin. Ne kadar çok hareket o kadar çok kilo verme, unutmayın!

Aracınızı uzağa park edin

Fazla kilolardan kolayca kurtulmanın 5 eğlenceli yolu konusunun son maddesine geldik. Aslında bunu mağazaya girmeden önce yapmanız gerek. Bana sorarsanız alışverişe aracınızla gitmeyin. Toplu taşımayı kullanıp bir iki durak önce inip mağazaya kadar yürüyün. Ama diyelim ki aracınızla gittiniz. O zaman aracınızı mağazanın ya da gittiğiniz AVM’nin uzağına park edin. Böylece yürümek için daha fazla imkan bulursunuz.

Gördünüz değil mi, fazla kilolardan kolayca kurtulmanın 5 eğlenceli yolu gerçekten de canınızı hiç sıkmayacak. Hem alışveriş edeceksiniz hem de bir anlamda egzersiz yapmış olacaksınız. Alacak hiçbir şey bulamazsanız bile yaptığınız hareket yanınıza kar kalacak ve zayıflama sürecinize katkıda bulunacak.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.