WeCreativez WhatsApp Support
Cep telefon numaranızı yazarak sohbete başlayın lütfen.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Göbek yağları nasıl eritilir - BERSU EKİNCİ

9 Ağustos 2018- Bersu Ekinci0
1-4.jpg

Son dönemde çok sayıda insanın ortak bir sorunla mücadele ettiğine tanık oluyorum. Herkes birbirine ” göbek yağları nasıl eritilir ” diye soruyor. Düzenli beslenme ve egzersiz gerektiren bir konu aslında göbek yağlarını eritmek. Hatta bazen bundan daha fazlası da gerekebilir. Bugün size göbek yağları nasıl eritilir sorusuna cevap olabilecek basit bir önerim olacak. Sadece göbek yağlarını eritmek için değil aynı zamanda fazla kilolardan kurtulma konusunda da yardımcı olabilecek bir öneri bu. Üstelik genel sağlığınız için de yararlı. İşte göbek yağları nasıl eritilir konusunda gerçekten de kolay ve faydalı bir öneri.

Önce tatsız haberle başlayayım: Her geçen gün dünya üzerinde giderek artan sayıda insan fazla kilolarından kurtulmaya çalışıyor. Modern yaşamın bir sonucu olan hareketsizlik, ulaşım araçlarının sağladığı kolaylıklar ve biraz da zamansızlık yüzünden giderek daha fazla sayıda insan oturduğu yerden kıpırdayamaz hale geliyor. Oysa kilo vermek için bunun tam tersi bir yaşam tarzı benimsemek gerek.

Diyelim ki bunu başardık. Yani yaşam ve beslenme tarzımızı değiştirdik ve fazla kilolardan kurtulduk. Ama o zaman da sorun tamamen çözülmüyor. Birçok insan verdiği onca kiloya rağmen vücudunun belli bölgelerinde biriken ve bir türlü erimeyen yağlardan şikayetçi. Bunların en başında da göbek yağları geliyor kuşkusuz. Bazen sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz de yeterli olmuyor. Özetle o göbek bir türlü gitmiyor.

Şimdi sıra geldi iyi habere! Paniğe gerek yok! Göbek yağlarını eritmek her ne kadar zaman istese de imkansız değil. ,Göbek yağları nasıl eritilir sorusuna yanıt olarak önerebileceğim bazı besinler ve bunlarla hazırlayabileceğiniz bazı yiyecek ve içecekler var.

Şimdi bu seçeneklerden birini paylaşmak istiyorum sizinle. Eğer göbek yağları nasıl eritilir diye düşünüyorsanız sizi şöyle alayım. Çok besleyici ve sağlıklı üstelik vitamin, mineral ve lif deposu sebzelerle hazırlayabileceğiniz kolay bir tarif vereyim size.

Göbek yağları nasıl eritilir: Bunu bir deneyin

Göbek yağları nasıl eritilir

İşte göbek yağlarını eriten smoothie! Önce gerekli malzemelere şöyle bir yakından bakalım.

Ananas: Öncelikle ananas, kalorisi düşük ama buna karşılık lif açısından son derece zengin bir meyve. Üstelik bol bol C vitamini içeriyor. Ananas dilimlerini harika bir ara öğün seçeneği olarak da tüketebilirsiniz.

Kereviz: Bazı kişiler kokusu nedeniyle çok hoşlanmasa da kereviz çok iyi bir antioksidan kaynağı. Faydalı enzimler açısından da zengin. Bunların yanı sıra K, C, B6 vitaminleri ile potasyum ve folat da sağlıyor.

Maydanoz: Öncelikle ödem attırıcı özelliği olduğunu söylemem gerek. Bu şekilde, tartıya çıktığınızda sizi mutsuz eden ödem kilolarından hızlı bir şekilde kurtulmanıza da yardımcı olabilir. K, C ve A vitamini ile demir kaynağı aynı zamanda.

Şimdi bütün bunların göbek yağları nasıl eritilir konusuyla nasıl bir ilgisi olduğuna gelince… Bütün bu faydalı besinlere bu konuda onlarla yarışacak kadar değerli bir besin olan salatalığı da ekleyerek genelde kilo vermeye özelde de göbek yağlarını eritmeye yardımcı olan bir smoothie hazırlayacağız.

Bu arada! Salatalığın iyi bir antioksidan olduğunu, vücudunuzun ihtiyacı olan hidrasyonu sağladığını, vitamin ve mineral deposu özelliği taşıdığını da hatırlatayım.

Bunun ardından da göbek yağları nasıl eritilir sorunuza yanıt olabilecek smoothie’nin tarifine geçeyim:

Göbek yağları nasıl eritilir

Gerekli malzemeleri yukarıda saydım aslında. Gelelim miktarlarına

  • 1 tane kabuğu soyulup dilimlenmiş salatalık
    3 dilim ananas
    1 tane kereviz sapı
    1 fincan dolusu maydanoz

Gerisi kolay… Bütün bu malzemeyi blender’dan geçirin ve işte size göbek yağlarından kurtulmanıza yardımcı olacak smoothie.

Şimdi gelelim bu smoothie’yi tüketmenin püf noktalarına.

  • Öncelikle bu smoothie’yi taze taze tüketmeniz gerekiyor. Hazırlıyorsunuz ve 15 dakika içinde tüketiyorsunuz. Bekletirseniz besin değerini kaybedebilir.
  • Tadı damak zevkinize uygun olmayabilir ama siz siz olun sakın içine şeker ya da yapay tatlandırıcı atmayın.
  • Bir öneri daha: Bu smoothie’yi sabahları aç karnına tüketirseniz kilo verme konusunda daha büyük faydasını görebilirsiniz.

Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.