WeCreativez WhatsApp Support
Cep telefon numaranızı yazarak sohbete başlayın lütfen.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları

29 Mart 2019- Bersu Ekinci0
anna-1.jpg

Hazır plaj mevsimine sayılı aylar kala birçok kişi için önemli olan bir konuyu masaya yatıralım istedim bu kez.  Bir türlü kolay kolay erimeyen o göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları konusunda birkaç ayrıntı paylaşayım sizinle. Eğer hayatınızın bir döneminde kilo vermeye çalıştıysanız büyük olasılıkla sizin de başınıza gelmiştir. Fazla kilolardan birer ikişer kurtulursunuz da o göbek yağları bir türlü gitmez. Aslına bakılırsa göbek yağlarından kurtulmak, göbek eritmek gerçekten de başlı başına bir iş. Ama kesinlikle imkansız değil. O zaman gelin bugün göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları neler size madde madde anlatayım.

Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları: Yaşam tarzınızı değiştirin

Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları

Diyelim ki kilo vermek, özellikle de hem genel sağlık sorunları için risk oluşturan hem de sizi görsel olarak rahatsız eden göbek yağlarından kurtulmak istiyorsunuz. O zaman göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları denilince ilk ve en önemli maddeyle başlayayım işe. Hayat tarzınızı değiştirin. Yani günlük rutininize sadece bir ya da birkaç saat egzersiz eklemek işinize yaramayabilir. Bunun yerine yaşam tarzınızı değiştirin. Elbette bu değişiklik egzersizden beslenmeye kadar her alanı kapsıyor. Göbek eritmek için atmanız gereken ilk adım, hayatınıza yeni bir sayfa açmak özetle.

Daha fazla su için

Gelelim göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları konusunda ikinci önemli maddeye. Her zamankinden daha fazla su içmeye çalışın. “Ben yeterince su içiyorum” diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama eğer hala kilo ya da göbek yağları sorununuz varsa belki de içtiğiniz su miktarı yeterli değil. O yüzden hem metabolizmanızı hızlandırmak ve daha çok yağ yakmak hem de açlık krizlerini önlemek için her zamankinden daha fazla su için.

Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları: Beslenmeye dikkat

Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları

Amaç kilo vermek özellikle de göbek eritmek olunca yapmanız gereken önemli değişikliklerden biri de beyaz pirinç, beyaz ekmek yani kısacası beyaz unla hazırlanan ne varsa sofranızdan kaldırmak. Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları arasında bu madde de önemli bir yer tutuyor.

Metabolizma hızlandırmanın en iyi yolu: İyi bir kahvaltı

Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları konusuna devam edelim. Güne sağlıklı bir kahvaltıyla başlayın. Bu, hem sizi güne enerjik olarak hazırlar, hem sonraki öğünlerde ölçüsüz yemenizi önler hem de metabolizma hızınızı artırır.

Şekere geçit yok!

Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları

Eğer göbek eritmek istiyorsanız, hayatınızdan çıkarmanız gerekenlerden biri de şeker. Eğer gün içinde canınız çok fazla şeker isterse taze meyvelere yönelmenizi öneririm. Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları konusunu anlatırken üzerinde durmak istediğim bir başka önemli nokta daha var: Sıvı almanız gerektiğini düşünüp de ambalajlı meyve sularına ya da asitli içeceklere en önemlisi de bunların yapay tatlandırıcıyla hazırlanan türlerine yönelmeyin.

Öğünleri düzenleyin

Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları arasında önemli bir madde de bu işte. Günlük üç ana öğünün yanına ara öğünler de ekleyin. Bu şekilde hem kan şekeri dengenizi korursunuz, hem açlık krizlerine karşı önlem almış olursunuz. Ayrıca tüketeceğiniz sağlıklı ara öğünler metabolizmayı da hızlandırır.

Ara öğün şekersiz Türk kahvesi

Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları

Metabolizma hızlandırıp göbek yağlarından kurtulmanın en keyifli yollarından birini de atlamayalım. Ara öğün olarak şekersiz bir Türk kahvesi tüketin. Yanında belki dört tane badem ya da iki tane hurma ile. Ardından da bir büyük bardak su. Hatırlatmak isterim ki şekersiz Türk kahvesi metabolizmanızı hızlandırmaya ve açlık hissini kontrol altında tutmaya yardımcı olur.

Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları: Lifli beslenin

Hem göbek yağlarını eritmek hem de genel olarak fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız lif alımınızı artırın. Yani daha çok taze sebze ve meyve tüketin. Lif, hem sindirim sisteminizi düzenler hem de kan şekerinizi dengede tutmaya yardımcı olur.

Yeteri kadar protein alın

Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları

“Göbek yağları nasıl erir?” diye düşünüyorsanız en önemli ayrıntı beslenmenize yeteri kadar protein eklemektir. Bu şekilde metabolizmanız hızlanır ve protein daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olur.

Sağlıklı yağlar kilit nokta

Göbek yağlarını doğal yollarla eritmenin ipuçları konusunu anlatırken sağlıklı yağlara değinmemek olmaz. Göbek eritmek, metabolizma hızlandırmak, daha çok yağ yakmak için ton balığı, yumurta, avokado, tuz eklenmemiş ve işlemden geçirilmemiş kuru yemişler gibi sağlıklı yağ kaynaklarına yönelmeniz önemli.

 


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.