Göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek

21 Ağustos 2019- Bersu Ekinci0
almon.jpg

Bayram tatili süresince yaptığım sohbetlerde en çok konuşulan ve bana sorulan konulardan biri göbek yağlarını eritmek. Birçok kişi kilo verse bile göbek yağlarını eritmek konusunda zorluk yaşadığını söylüyor. Madem durum böyle, göbek yağlarından kurtulmak konusunda bir kez daha bazı hatırlatmalar yapmak isterim. Bu işe de göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek ile başlamak isterim. Önce şunu söylemeliyim ki bazen göbek bölgesinde ortaya çıkan o şişkin görüntü fazla kilodan değil de gazdan da kaynaklanabilir. Ama nedeni ne olursa olsun düz bir karna sahip olmaya yardımcı olacak yiyecekler olduğunu söylemem gerek. Neyse… Lafı fazla uzatmadan göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek nedir bunları biraz anlatayım.

Somon balığı

Göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek konusuna bana kalırsa ülkemizdeki sofralarda hak ettiği yeri pek de bulamayan somon balığı ile başlamak isterim. Somon balığı kilo vermek isteyenler için iki açıdan çok önemli. İlki Omega 3 kaynağı, ikincisi de bir D vitamini deposu. Her ikisi de genel anlamda kilo vermek nokta atışı yaparsak da göbek yağlarını eritmek konusunda son derece etkili.

Kuşkonmaz

Gelelim göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek konusunda bir başka önemli besine: Kuşkonmaz. Aslına bakılırsa bütün yeşil yapraklı sebzeler, beslenme programında yer alması gereken unsurlar arasında. Ama kuşkonmazın farklı bir konumu var. Şöyle anlatayım: Kuşkonmaz, sindirim sisteminde yeteri kadar yararlı bakteri oluşumuna yardımcıdır. Bu da bağırsaklarınızda gaz birikmesini engellemek için önemli bir ayrıntı. Eğer mide ve bağırsak gazlarından şikayetçiyseniz haftada en az iki kez kuşkonmaz yemeye çalışın. Buharda pişireceğiniz kuşkonmaza biraz da zeytinyağı katarsanız beslenme programınıza sağlıklı bir parça eklemiş olursunuz.

Göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek: Yumurta

Göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek

Her fırsatta güne kahvaltı etmeden başlamamak gerektiğini söylüyorum. Bu sayede hem enerji seviyeniz yükselir, hem metabolizmanız hızlanır hem de bir sonraki öğüne kadar kan şekeri dengenizi koruyup fazla yiyecek tüketme tuzağına düşmezsiniz. İşte bunun en iyi yollarından biri de özellikle sabah kahvaltısında yumurta tüketmektir. Göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek arasında yumurtanın yer almasının en önemli nedeni içerdiği zengin protein. Bunun yanı sıra yumurta, yağ hücrelerini yakmaya yardımcı olan B12 vitamini de içeriyor.

Göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek: Muz

Birçok insan muzun kilo almaya sebep olduğunu düşünür. Ama aslında muz, göbek eritme konusunda son derece faydalı bir meyve. Göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek arasında yer almasının nedeni ise içerdiği yüksek oranda potasyum. Muzdaki bu potasyum, bedeninizde biriken ödemi atmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda kabızlık sorununu da engeller. Muz, göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek arasında yer alıyor ama siz yine de tüketirken miktarını abartmayın. İki günde bir tane muz ile yetinmeye çalışın.

Salatalık

Göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek konusunda danışanlarıma da sık sık ara öğün olarak önerdiğim salatalığa geldi sıra. Salatalık kilo vermek isteyenler için çok önemli bir besin. Çünkü kalorisi çok düşük ve aynı zamanda su deposu. Bedenin su ihtiyacını karşılamaya yardımcı oluyor. Ayrıca tüketildiğinde tokluk hissi sağladığı için de gereksiz yiyecek tüketimini engelliyor.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.