Göbek yağlarını eriten, kilo vermeye yardımcı çaylar

25 Aralık 2019- Bersu Ekinci0
teatea.jpg

Bir süre önce size göbek yağlarını eritme konusunda etkili olan çay tarifleri vermiştim. Ama gelin onlara birkaç tane daha ekleyelim. Bugün de göbek yağlarını eriten, kilo vermeye yardımcı çaylar arasından seçtiğim birkaç tarifi paylaşayım sizinle. Bu arada, unutmayın bunlar tek başına göbek yağlarını eritmez, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizle metabolizma hızı artırıp zayıflamaya yardımcı olur. O zaman başlayalım göbek yağlarını eriten, kilo vermeye yardımcı çaylar konusunu anlatmaya.

Göbek yağlarını eriten, kilo vermeye yardımcı çaylar: İki farklı tarif

Göbek yağlarını eriten, kilo vermeye yardımcı çaylar konusuna önemli bir notla başlamak istiyorum. Eğer bazı besinlere alerjiniz olduğunuzu biliyorsanız ya da bundan kuşkulanıyorsanız bu çayları tüketmeden önce kesinlikle doktorunuza danışın. Zayıflamak, göbek yağlarını eritmek amacıyla bu çayları sınırsız şekilde tüketmeyin. Fazla kilolardan kurtulmak için aç kalıp sadece bu çaylardan medet ummayın. Bu sağlığınızı geri dönüşsüz şekilde bozabilir.

Şunu aklınızın bir köşesine not edin: Birazdan tarifini vereceğim göbek yağlarını eriten, kilo vermeye yardımcı çaylar, adı üstünde sadece size “yardımcı” olur.  Tek başına zayıflamayı sağlamaz.

Bu önemli nottan sonra gelelim tariflere…

Göbek yağlarını eriten, kilo vermeye yardımcı çaylar: Zencefil çayı

Bu yapımı kolay ve etkili bir çay. Önce hazırlanması için gereken malzemeleri sıralayalım:

 • 2 boğum kök zencefil
 • 1 su bardağı su

Şimdi gelelim zencefil çayının hazırlanmasına.

 • Önce 1 su bardağı dolusu suyu kaynatın.
 • Sonra da kök zencefilleri bu suyun içine koyun. 5 dakika kadar bekleyin.
 • Bu sürenin sonunda çayı süzün ve bardağa ya da çay kupasına koyup tüketin.
 • Eğer çayınıza biraz lezzet daha katmak isterseniz birkaç dilim limon ekleyebilirsiniz. Doğal bal bulursanız sadece bir çay kaşığı ekleyin, ama kesinlikle şeker kullanmayın.

Göbek yağlarını eriten, kilo vermeye yardımcı çaylar arasında yer alan bu tarifin ana malzemesi zencefilin sağlık faydalarına gelirsek… Zencefil metabolizma hızlandıran baharatlardan biri. Aynı zamanda iltihaplanmayı önler ve iltihap söker. Mide ve bağırsakları rahatlatır.

Karabiber çayı da olur mu?

Gelelim göbek yağlarını eriten, kilo vermeye yardımcı çaylar arasında yer alan bir başkasına. Kulağa ilk anda tuhaf geliyor belki ama yiyeceklere lezzet katmak için kullanılan karabiberden çay da yapılıyor. Nasıl mı? İşte böyle…

Önce her zamanki gibi malzemeleri sayarak başlayalım:

 • 1 yemek kaşığı tane karabiber
 • 2 buçuk su bardağı dolusu su
 • 1 tane limonun suyu

Hazırlanışına gelirsek…

 • 2 su bardağı dolusu suyu bir demlikte kaynatın.
 • Ardından tane karabiberleri içine ekleyin.
 • 10 dakika kadar bekletin.
 • Sonra süzerek bir çay bardağına alın.
 • Limon suyunu da ekleyerek tüketin.

Peki bu çayın yapımında kullandığımız karabiberin faydalarını biliyor musunuz? Hemen anlatayım kısaca: Sağlıklı yağ kaynağıdır, lif açısından zengindir. Metabolizma hızını artıran “piperin” içerir. Bunlara ek olarak A, K ve C vitaminleri açısından da zengindir. Ama bitti sanıyorsanız yanılıyorsunuz: Karabiberde sodyum, potasyum ve kalsiyum gibi mineraller de bulunur.

Göbek yağlarını eriten, kilo vermeye yardımcı çaylar konusunu şimdilik bu iki farklı tarifle noktalayayım. Bu arada size daha önce anlattığım daha farklı göbek yağlarını eriten çay tariflerini hatırlamak isterseniz bu linkten ulaşabilirsiniz. https://bersuekinci.com/gobek-yaglarini-eriten-caylar.html

 


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.