Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir?

17 Mart 2021- Bersu Ekinci0
bellyi.jpg

Her ne kadar pandemi yüzünden eski hayatımız epey değişmiş olsa da bir bütünsel beslenme uzmanı olarak özellikle bahar aylarında en çok duyduğum sözler değişmedi: Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir? Şaşırmadınız sanırım! Çünkü yine yaz geliyor ve yine kalın kazakların ve kabanların arkasına gizlenme mevsimi geride kalıyor. Aslında tek sorun bu değil, göbek bölgesinde yağlanmanın görsellikten çok daha büyük sorunların nedeni olduğunu biliyoruz. Diyabet, kalp hastalıkları bunların en başında geliyor. Madem öyle gelin bugün bir kez daha en çok kafamızı meşgul eden bu sorunun yanıtlarına bir bakalım. Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir? konusunu şöyle bir masaya yatıralım.

Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir?

Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir?

Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir? konusunda size bazı ipuçları vereceğim. Sonuçta göreceksiniz ki kilo verme konusunda en zor olan bu ayrıntı öyle sanıldığı gibi çözümsüz değil. Önemli olan, püf noktalarını bilmek ve buna uygun bir beslenme programı oluşturmak. Haydi bakalım gelin yakından bir bakalım göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir? Göbek eritmek için yapılması gerekenleri madde madde bir toparlayalım istiyorum. Bunları adım adım uygularsanız, sorununuzun büyük ölçüde çözüleceğinden eminim.

Şeker ya da tatlandırıcı kullanmayın

https://www.hurriyet.com.tr/galeri-en-yasli-nedime-ikinci-cocugunu-dunyaya-getirdi-kate-middletonin-kardesi-pippa-ikinci-kez-anne-oldu-41764102/1

Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir? konusunda ilk olarak bunu söylemek istiyorum. Artık çok iyi bildiğiniz gibi şeker ya da şeker içeren yiyecek ve içecekler öncelikle genel sağlığınız için büyük bir tehlike. Ayrıca kilo almak konusunda da rakibi yok! Yapılan bilimsel araştırmaların sonuçlarına göre, işlenmiş şeker tüketimi özellikle de fruktoz, göbek ve karaciğer yağlanmasının en önemli nedeni. Bunun sonucu ise sadece sizi görsel olarak rahatsız edecek bir durum değil. Sürekli şeker tüketmek insülin direnci oluşturur ve bu da çok fazla metabolik soruna neden olur.

Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir? konusuna böyle girdik. Bu arada dikkat! Sadece yediğiniz şeker değil bunun daha kötüsü de var. O da sıvılarla alınan şeker. Çünkü tükettiğiniz o şekerli içecekleri beyniniz farklı algılar ve sonucunda çok daha fazla yiyecek tüketmeye yöneltir sizi. Bu arada göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir? konusunun bu maddesinde değinmek istediğim bir başka tehlike de var. Özellikle de erken yaşlarda şekerli içecekler tüketmeye başlayan çocukların obeziteye yakalanma riski yüzde 60 daha fazla.

İşte bütün bunlar yüzünden şekerli yiyecek ve içecek alımını minimuma indirin, hatta tamamen uzaklaşın. Bu arada bazı kişilerin “diyet” adı altında tatlandırıcı içeren yiyecek ve içeceklere yöneldiğini de biliyorum. İnanın bana bu da en az şeker kadar hatta uzun süreli sonuçları açısından çok daha tehlikeli.

Daha fazla protein tüketin

https://www.hurriyet.com.tr/galeri-en-yasli-nedime-ikinci-cocugunu-dunyaya-getirdi-kate-middletonin-kardesi-pippa-ikinci-kez-anne-oldu-41764102/1

Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir? konusunda bir bütünsel beslenme danışmanı olarak size sık sık hatırlattığım bir ayrıntıya sıra geldi şimdi de. Kilo vermek, kilo korumak için yeteri kadar protein tüketmeniz gerekir. Hatırlayın lütfen, protein, kilo verme konusunun temel taşı. Üstelik sadece zayıflamak için değil verdiğiniz kiloları geri almamak yani kilo korumak için de olmazsa olmaz. İşte bu yüzden yumurta, balık, kırmızı et, baklagiller gibi besinleri tüketerek yeteri kadar protein almaya çalışın.

Daha az karbonhidrat tüketin

carbohydrate

Şimdi gelelim göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir? konusunda “daha az” yapmanız gereken bir ayrıntıya. Karbonhidratları daha az tüketmek daha kolay kilo vermek için etkili bir yöntem. En önemli etkisi ne biliyor musunuz? Fazla karbonhidrat tüketmek tokluk hissinizi azaltır ya da daha kısa sürmesine neden olur. Bu da kilo vermek ya da kilo korumak için gösterdiğiniz çabayı boşa çıkarır. Bu durumda yapmanız gereken, beyaz ekmek, hamur işleri, şekerli atıştırmalıklar gibi işlenmiş karbonhidratları hayatınızda çıkarmaktır. Böylece sadece göbek yağlarını eritmekle kalmayacak aynı zamanda karaciğer başta olmak üzere iç organlarda yağlanmanın da önüne geçmiş olacaksınız.

Daha fazla lifli gıda tüketin

carbohydrate

Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir? konusunda bir başka önemli ayrıntıya sıra geldi. Aslında kilo verme konusunda sık sık gündeme gelen bir ayrıntı bu. Lifli besin tüketmek öncelikle uzun süren bir tokluk hissi sağlar. Bu besinlerin size sağladığı vitamin ve mineraller de cabası. Bu arada söz konusu olanın çözünebilir lif olduğunu da hatırlatmalıyım. Peki bu lifleri hangi besinlerden alacağız? Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir? konusunun burasında bunu da hatırlatayım. Bol bol taze sebze ve meyve tüketin. Buna ek olarak içeceğiniz bol su da kilo vermek ve göbek eritmek konusunda size gereken tokluk hissini sağlayacaktır.

Düzenli egzersiz yapın

carbohydrate

Kilo vermek ya da kilo korumak söz konusu olunca hareketsiz kalmamak en iyisi. Göbek yağlarını eritmenin en kolay yolları: Göbek nasıl erir? konusunun son ayrıntısını da bu konuya ayırmak istedim. Neden mi? Egzersiz yapmak; sağlıklı ve uzun yaşamak için ve hastalıkları kendinizden uzak tutmak için atacağınız en iyi adımlardan biri. Elbette göbek eritmek için de yapmanız gereken bu. Aslında bu konuda da farklı seçenekler var. En basit egzersiz olan yürümek bile karın kasları üzerinde olumlu bir etki yaratır, göbek yağlarını eritmek konusunda yardımcı olur. Bunun yanı sıra pilates ya da yoga, karın kaslarınızı güçlendirecek egzersizler de düz bir karın sahibi olmak konusunda etkilidir.

Düzenli yapacağınız egzersizin tek faydası yağ yakmak ve metabolizma hızlandırmak değil elbette. Bunun yanı sıra vücutta ödemi önlemeye yardımcı olur, kan şekerini dengede tutar, göbek bölgesinde biriken yağlardan kaynaklanan diğer sağlık sorunlarının da çözümüne yardımcı olur.

 

 

 

 


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.