Göbek yağlarını yakan yapımı kolay smoothie tarifi

24 Ocak 2020- Bersu Ekinci0
belly-3520191_1920-1.jpg

Fark ettim de uzun süredir tarif vermemişim size… O zaman gelin bugün yağ yakan, kilo vermeye yardımcı, sağlıklı tarifler hafızamı yoklayarak bulduğum bir smoothie paylaşayım sizinle. Göbek yağlarını yakan yapımı kolay smoothie tarifi bu. Malum kış aylarında hareketli yaşam şansı azalıyor. Birazdan anlatacağım tarifte yer alan sebze ve meyveler hem size bol bol vitamin sağlarken hem de göbek yağlarını eritmeye yardımcı olacak. O zaman ne bekliyoruz, hemen başlayalım göbek yağlarını yakan yapımı kolay smoothie tarifi nasıl gerçekleştirilir bakmaya.

Göbek yağlarını yakan yapımı kolay smoothie tarifi: Sağlıklı seçimler

Göbek yağlarını yakan yapımı kolay smoothie tarifi hazırlarken, biraz önce de söylediğim gibi bol bol vitamin alacağımız, sağlık deposu sebze ve meyvelerden faydalanacağız. Neler mi bunlar? Hemen aşağıda:

  • Kivi
  • Dolmalık yeşil kabak
  • Yeşil elma
  • Kıvırcık lahana

Gördüğünüz gibi göbek yağlarını yakan yapımı kolay smoothie tarifi hazırlarken kullanacağımız malzemeler bu kadar.  Şimdi gelelim bu smoothie’yi nası hazırlayacağımıza. Hemen aklınıza geldiği gibi gayet basit…

  • Bütün malzemeyi yıkayıp temizleyin.
  • Yeşil elma, dolmalık yeşil kabak ve kiviyi küp küp doğrayın, kıvırcık lahanayı da ince ince doğrayın.
  • Yarım su bardağı suyu da ekleyerek hepsini blender’a koyun ve işlemden geçirin.
  • İşte Göbek yağlarını yakan yapımı kolay smoothie tarifi tüketilmeye hazır!

Hazırlarken kullandığımız tüm bu besinler, vitamin deposu olmasının yanı sıra bol bol da lif içeriyor. Ayrıca özellikle yeşil elma, kan şekeri düzeyini dengede tutma açısından son derece etkili. Burada dikkat etmeniz gereken ayrıntı şekeri düşük yeşil elma kullanmanız gerektiği.

Göbek yağlarını yakan yapımı kolay smoothie tarifi böyle. Daha farklı tarifler paylaşmayı da sürdüreceğim. Ama kafa karışıklığı yaratmamak için tek tarifle yetinmek istedim.

Şimdi göbek yağlarını yakma konusunda başka bir ayrıntıyla devam edelim. Kilo verme sırasında insanı en çok uğraştıran bölge olan göbek yağlarını eritme konusunda başka besinlerden de yardım almak mümkün. Beslenme programınıza bunları da eklediğinizde hem metabolizmanı hızlanacak, hem de düz bir karın için önemli bir adım daha atmış olacaksınız: O zaman gelin göbek yağlarını eriten yiyecekleri de şöyle bir hatırlatayım size.

Göbek yağlarını eriten çok özel beş yiyecek

Göbek yağlarını yakan yapımı kolay smoothie tarifi

Somon balığı: Hem çok iyi bir Omega 3 kaynağı hem de D vitamini deposu.
Kuşkonmaz: En önemli özelliği sindirim sisteminde yeteri kadar yararlı bakteri oluşmasına yardımcı olur. Bu da özellikle bağırsak gazlarından kaynaklanan karın şişkinliğini önleyerek sindirime yardımcı olur.
Yumurta: Protein kaynağıdır. Yağ yakmak için en gerekli unsurlardan birinin de protein olduğunu unutmayın.
Muz: En önemli özelliği potasyum içermesi. Muzdaki bu potasyum, bedeninizde biriken ödemi atmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda kabızlık sorununu da engeller. Muz, göbek yağlarını eriten 5 sürpriz yiyecek arasında yer alıyor ama siz yine de tüketirken miktarını abartmayın. İki günde bir tane muz ile yetinmeye çalışın.
Salatalık: Kalorisi düşük ve su deposu..

Göbek eritme konusuna biraz daha devam edelim mi? Bu konuda daha önce de bazı yazılar hazırlamıştım. Hem konuyu biraz daha açmak hem de göbek eritme ile ilgili başka bazı sırlar vermek için onları hatırlatmak isterim. Düz bir karın için atabileceğiniz çeşitli adımlar var.  Göbek yağlarını doğal yollardan eritmek için neler yapabileceğinizi hatırlamak için bu linkten faydalanabilirsiniz. 

Bunların yanı sıra bu linkte de kilo vermeye ve göbek eritmeye yardımcı çay tarifleri bulabilirsiniz. Bunlar da içerikleri sayesinde göbek bölgesinde toplanan yağların yakılmasına katkı sağlar.

Bir de göbek yağlarını eritmeye yardımcı detoks suları konusu var ki onunla ilgili bilgileri de buradan bulabilirsiniz. 

Bu arada, unutmadan… Eğer göbek yağlarını eritmek istiyorsanız kesinlikle uzak durmanız gereken  bazı yiyecekler var… Bunları da aklınızın bir köşesine yazın lütfen. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi bu linkte.

 


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.