WeCreativez WhatsApp Support
Cep telefon numaranızı yazarak sohbete başlayın lütfen.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Göbek yağlarını yakmaya yardımcı detoks suları

6 Aralık 2019- Bersu Ekinci0
dekos.jpg

Son zamanlarda hem sizden hem de yakın çevremden bir konuda fikir soranlar çok oluyor. Bu konu kilo vermek, forma girmek isteyenlerin ortak derdi: Göbek yağları. Bazen kilolar gitse de göbek yağları konusunda aynı gelişme elde edilemeyebilir. Bu durumda da düzenli spor ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra bazı içecekler göbek yağlarını eritme konusunda yardımcı olur. Madem bu kadar çok merak ediliyor, gelin bugün göbek yağlarını yakmaya yardımcı detoks suları başlığını açalım ve hem hazırlanması kolay hem tüketilmesi faydalı birkaç tarif verelim. Üstelik de kışa özel. O zaman bakalım göbek yağlarını yakmaya yardımcı detoks suları konusuna.

Göbek yağlarını yakmaya yardımcı detoks suları: Hazırlanması kolay

Madem mevsim kış, neden bu mevsime özgü meyvelerden de faydalanmayalım ki. Aslında daha önce de size göbek yağlarını yakmaya yardımcı detoks suları konusunda bazı tarifler vermiştim. Bu kez de mevsime özel olanlara bir göz atalım istiyorum.  Ama önceki tariflere göz atmak isterseniz link burada.

Sizi daha fazla merakta bırakmak ve sözü uzatmak istemiyorum. İşte göbek yağlarını yakmaya yardımcı detoks suları konusunda ilk tarif:

Naneli greyfurt suyu

Öncelikle şunu belirteyim ki midenizle ilgili bir sorun varsa bu detoks suyu pek size göre sayılmaz. Yani mide sağlığınızı koruduğunuzdan emin olun.

Greyfurtun sağlık faydalarını bilmeyen yok. Bağışıklık güçlendirmekten yağ yakmaya kadar sayısız sağlık faydası var bu meyvenin.

Nane de tıpkı greyfurt gibi yağ yakma ve mideyi rahatlatma konusunda birebir.

Göbek yağlarını yakmaya yardımcı detoks suları konusundaki bu ilk tarif için yapmanız gereken, birkaç dilim greyfurt ile taze nane yapraklarını büyük bir sürahideki suyun içine koymak. Suyun, meyvelerin aromasını çekmesini bekledikten sonra da yudum yudum tüketin.

Yaban mersini? Neden olmasın?

Evet… Devam edelim göbek yağlarını yakmaya yardımcı detoks suları konusuna. Yine yağ yakma özellikle de göbek yağları konusunda çok etkili bir meyve var: Yaban mersini. Büyük bir sürahi dolusu suyun içine arzu ettiğiniz kadar limon dilimi ile birkaç tane yaban mersini ekleyin. Bir de taze nane yapraklarını koyduğunuz zaman öyle lezzetli olacak ki içeceğiniz.

Kan şekerini düzenlemek gerek

Göbek yağlarını yakmaya yardımcı detoks suları konusunda bağışıklığı destekleyip kan şekerini düzenleyen bütün bunları yaparken de yağ yakmaya yardımcı olan bir başka tarife sıra geldi.

Yine büyük bir sürahi dolusu suyun içine arzunuza göre birkaç dilim portakal, bir avuç dolusu nar tanesi ve bir çubuk tarçın koyup bekletin.

Göbek yağlarını yakmaya yardımcı detoks suları konusunun burasında size bir de güzel bir sır vereyim: İçine tarçın koyduğunuz bu detoks suyu tatlı yeme isteğinizi köreltirken bir yandan da yağlarını yakmanıza yardımı olacak.

Chia tohumundan faydalanın

Sürprizi sona sakladım. Göbek yağlarını yakmaya yardımcı detoks suları konusunu ilginç bir öneriyle bitireceğim. Bu kez ana malzeme chia tohumu!

Gelin onun yapımına da biraz yakından bakalım.

Bir su bardağı suyun içine bir çorba kaşığı chia tohumunu ekleyin. Tohumlar jel haline gelene kadar birkaç saat beklemeniz gerekiyor. Sonra da içine yarım limonun suyunu ekleyerek mutfak robotundan geçirin. İşte göbek yağlarını eriten chia tohumlu detoks suyunuz hazır!


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.