Gün boyu kolay yağ yakma için 8 yöntem

13 Şubat 2018- Bersu Ekinci0
anamadde.jpg

Kilo verme amacınıza ulaşmak için küçük sırlar paylaşalım sizinle. Gün boyu kolay yağ yakma için 8  yöntem ile işe başlayalım isterseniz. Böylece hem metabolizmanıza zayıflama yolunda bir yardım eli uzatmış, hem de fazla kilolardan daha kolay kurtulmuş olursunuz. İşte size gün boyu kolay yağ yakma için 8 yöntem.

1- Gün boyu kolay yağ yakma için doğru başlangıç

Öncelikle sabah gözünüzü açar açmaz hemen çay ya da kahve gibi içeceklere sarılmayın. Bunun yerine vücudunuzun yağ yakabilmesi için ilk adımı atmasına yardımcı olun. Yapmanız gereken çok basit! İçine taze limon sıkılmış bir bardak su içmek. Çünkü sabah uyandığınız zaman vücudunuz bütün gece susuz kalmış olur. Bu yüzden öncelikle su ihtiyacınızı karşılamalısınız. Hem unutmayın, kilo verme sırasında su, her zamankinden çok daha önemli. Çünkü vücudunuz susuz kalırsa yağ yakma hızı düşer. Özetle, gün boyu kolay yağ yakma için ilk adımı güne doğru başlangıç yapmak.

 2- Protein zengini bir kahvaltı hazırlayın

Gün boyu kolay yağ yakma sırlarından ikincisi ise uyandıktan sonra yarım saat ya da 45 dakika içinde kahvaltı etmek. Ama tabii ki sağlıklı bir kahvaltı! Öyle ev yapımı reçellere ya da sıcak sıcak poğaçalara el uzatmak yok. Bunun yerine kahvaltıda aldığınız protein miktarını artırmalısınız. Özellikle kilo verme amacınız varsa gün boyu kolay yağ yakma için kahvaltıda yumurta yemek iyi bir tercih. Ya da yarım avokado tüketebilirsiniz. Böylece bedeninizin günün geri kalanındaki yağ yakma sürecine yardımcı olursunuz.

3- Yeşil çay yağ yakma konusunda iyi bir yardımcı

Her zamankinden farklı olarak yeşil çay keyfi yapmak da gün boyu kolay yağ yakma sürecine yardımcı olur.  Bilimsel araştırmalara göre yeşil çay, metabolizmayı hızlandırıyor. Bu yüzden gün içinde bir fincan yeşil çay tüketebilirsiniz.

4- Yağ yakma için soğuk duş

Bu madde herkes için değil, öncelikle bunu belirtelim. Sonra da anlatalım.  Eğer tansiyon ya da kalp sağlığıyla ilgili sorunlarınız yoksa, gün boyu kolay yağ yakma için soğuk duş alabilirsiniz. Nedenine gelince… Bazı bilimsel araştırmalara göre özellikle sabah saatlerinde soğuk duşun altına girmek metabolizmanızın gün boyu daha hızlı çalışmasını ve yağ yakmasını sağlıyor. Bunun nedeni de soğuk suyun bedenimizdeki kahverengi yağ hücrelerini artırması. Kahverengi yağ hücreleri vücuttaki fazla enerjinin yakılmasını sağlıyor.

5- Bol bol hareket edin

Vücudunuzun gün boyu kolay yağ yakma sürecine ara vermesini istemiyorsanız bol bol hareket edin. Sadece günlük egzersizlerle yetinmeyin. Fazladan aktivitelerde bulunun. Asansöre daha az binin, merdiven çıkın, otobüsten iki durak önce inip yürüyün. Ya da ofiste masanızdan kalkıp dolaşın.

6- Tuzlu banyo ile yağ yakın

Fiziksel görüntülerine imrenerek baktığınız ünlü modellerin formda kalma sırlarından en keyiflisini de paylaşalım yeri gelmişken: Tuzlu su dolu küvette banyo keyfi. Evet, yanlış okumadınız. Haftada birkaç kere tuz banyosu yapmak vücudunuzu toksinlerden temizler ve gün boyu kolay yağ yakma için yardımcı olur. Bunun için yapmanız gereken küveti ılık suyla doldurup içine de bir miktar kaya tuzu ya da himalaya tuzu katmak.

7- D vitaminini unutmayın

D Vitamini almayı unutmayın. Bunun için güneşli günlerde yarım saat kadar açık havada yürüyüş yapabilirsiniz. Havanın kapalı olduğu günlerde ise D vitaminini yağlı balıklardan almaya çalışın.

8- Gün boyu kolay yağ yakma için kalsiyum alın

Öncelikle güçlü kemikler için kalsiyum almanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. Ama gün boyu mesela siz ofiste çalışırken de yağ yakma sürecinin devam etmesini istiyorsanız yine kalsiyuma ihtiyacınız var. Yapılan bazı araştırmalara göre günde 1500 miligram kalsiyum alanların kilo alma ihtimali almayanlardan çok daha düşük.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.