WeCreativez WhatsApp Support
Cep telefon numaranızı yazarak sohbete başlayın lütfen.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Güzel bacaklara sahip olmak için yapılması gerekenler - BERSU EKİNCİ

23 Temmuz 2018- Bersu Ekinci0
yelele.jpg

Yaz mevsiminde sizi en çok ne rahatsız eder? Mini etekler ya da şortlar giydiğinizde bacaklarınızın ortaya dökülen kusurları olabilir mi? Büyük bir olasılıkla. Çünkü bu, birçok kadının ortak derdi. Hem kim istemez ki giydiklerini özgüvenle taşıyabilecek bacaklara sahip olmayı. Elbette kimsenin top model olmak gibi bir iddiası yok ama herkes elinden geldiğince güzel görünmeyi amaçlar. Bugün size “yazlık bir konudan” söz edeceğim. Güzel bacaklara sahip olmak için
yapılması gerekenler hakkında birkaç ipucu vereceğim. Ama şunu belirteyim ki kozmetik ürünler ya da bu konuda yapılan estetik uygulamalar önceliğim değil. Bunun yerine size kendinizi içten besleyip,  özellikle de bacaklarınızın daha güzel görünmesini sağlayacak ipuçları vereceğim. Hazırsanız başlayalım, bakalım neymiş güzel bacaklara sahip olmak için yapılması gerekenler.

Sütun gibi bacaklara nasıl sahip olunur: Su içerek!

Güzel bacaklara sahip olmak için yapılması gerekenler

Güzel bacaklara sahip olmak için yapılması gerekenler konusuna klasik cümleyle başlamak istiyorum: Su için! Aslına bakılırsa kilo verme, kilo koruma, sağlıklı yaşam gibi konular ne zaman açılsa söyleyeceğim ilk cümle de bu olacak: Su için. Vücudunuz ödem tuttuğu için bacaklarınız şişebilir. Bu da özellikle yaz günlerinde sizi rahatsız eder. Biriken ödemden kurtulmak için yapılması gereken ise bol bol su içmektir.  Çünkü ancak bu şekilde bacaklarınızda ya da vücudunuzun diğer bölgelerinde toplanan ödemden kurtulabilirsiniz.

Bu arada önemli not: Bacaklardaki ödem, bazı ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilir. O yüzden böyle bir durumla karşılaştığınızda önce gerekli tıbbi kontrolleri yaptırın. Herhangi bir sorun yoksa beslenmenize ve egzersiz programına dikkat ederek bu sorunu çözmeye başlayabilirsiniz.

Manken gibi bacaklar için beslenmeye dikkat edin

Güzel bacaklara sahip olmak için yapılması gerekenler

Güzel bacaklara sahip olmak için yapılması gerekenler konusunda ikinci adım, yağ yakan yiyecekler tüketmek. Üstelik bu tür bir beslenme programı sadece bacaklarınızın güzelliğine katkıda bulunmakla kalmaz aynı zamanda kilo vermenize ve verdiğiniz kiloyu korumanıza da yardımcı olur.  Peki güzel bacaklara sahip olmak için ne tür besinler tüketmeliyiz? Gelin bir bakalım: Söz gelimi haftada iki kez somon balığı tüketebilirsiniz. Böylece Omega 3 faydalı yağ asitlerini vücudunuza yeteri kadar almış olursunuz. Bunun yanı sıra avokado, zeytin yağı ve fındık tüketerek de sağlıklı yağların nimetlerinden faydalanmış olursunuz.

Kusursuz bacaklar için bol sebze ve meyve

selülit nasıl geçer

Güzel bacaklara sahip olmak için yapılması gerekenler arasında bir başka önemli ayrıntı da bol bol sebze ve meyve tüketmek. Öncelikle bu tür besinlerin kalorisi oldukça düşüktür. Hem kan şekerini dengeleyerek açlık krizlerini önler hem de genel anlamda kilo kaybetmenize yardımcı olur.

Güzel bacaklar için yememeniz gereken yiyecekler

güzel bacaklara sahip olmak için

Güzel bacaklara sahip olmak için yapılması gerekenler arasında önemli bir ayrıntı daha var.  Aslında bu, sağlığını korumak isteyenlerin de sağlıklı kilo verme amacını taşıyanların da uyması gereken bir kural. Marketlerde satılan paketlenmiş meyve suları, şekerlemeler, doymuş yağ oranı yüksek yiyecekler, kızartmalar kesinlikle uzak durmanız gereken yiyecekler.

Selülit nasıl geçer

güzel bacaklar

Sizin de selülit sorununuz var mı? Olabilir, çünkü dünyada milyonlarca kadının ortak sorunu bu. Üstelik bu, fazla kilolu olup olmamanıza bağlı bir durum da değil. Ama dert etmeyin. Doğru beslenme, egzersiz ve özel kozmetik ürünlerle bu sorunu da olabildiğince aza indirmek mümkün. Şimdilik kozmetik seçeneğini bir kenara bırakıyorum. Çünkü beni daha çok ilgilendiren beslenme ile ilgili ipuçları. Güzel bacaklara sahip olmak için beslenmeye dikkat etmek gerektiğini biraz önce de belirttim. Selülit için ise daha düzenli bir beslenme programı şart.  Güzel bacaklara sahip olmak için yapılması gerekenler
dedik ama ben öncelikle yapmamanız gerekenleri anlatayım: Karbonhidratlarla vedalaşın. Günlük kahve ve çay tüketiminize de dikkat edin.  Kuru baklagiller ve sebze tüketmek selülit ile savaşta birebir. Bunun yanı sıra zencefil tüketerek kan dolaşımının rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Güzel bacaklara sahip olmak için yapılması gerekenler: Egzersiz… Yürüyüş… Dans

güzel bacaklar için yapmanız gerekenler

Elbette unutmadım: Güzel bacaklara sahip olmak için yapılması gerekenler arasında çok önemli bir nokta daha var: Egzersiz yapın! Böylece kan dolaşımınız hızlanır, bir yandan da bacaklarınız ödem tutmaz.  Egzersiz konusunda kendinizi sınırlamayın. Yürümek, hafif tempoyla koşmak hatta dans etmek gibi kolayca ve zevkle yapabileceğiniz egzersizler hem kalori yakmanızı sağlar hem de bedeninizle birlikte bacaklarınız forma girer.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.