Hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun

17 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0
m7-1.jpg

Bunu söylediysem inanın bana boşuna değil. Hazır güneş de parlamaya başlamışken düzenli egzersiz ve beslenme programınıza ekleyeceğiniz bu karışımla hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun. Hem yapımı gayet kolay hem de malzemeleri kelimenin tam anlamıyla sağlık deposu. Gelin anlatayım size hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun önerisini sunarken aklımdan geçen tarif neydi…

Hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun: C vitamini yağ yaktırır

Hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun

Yaz mevsimine hazırlandığımız şu günlerde herkesin ortak bir hedefi var: Biraz daha forma girmek. Birazdan size vereceğim tarif de bu konuda yardımcı olacak. Ama bu noktada sadece bu karışıma bel bağlamamanız gerektiğini, beslenme uzmanınız tarafından belirlenen öğünlere, ara öğünlere ve egzersiz programına uymak zorunda olduğunuzu da hatırlatmak isterim.

Şimdi gelin anlatayım size hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun önermesini getirirken anlatacağım tarifin nasıl hazırlanacağına.

Gerekli malzemeler
Bir tane ananas (kabuğu soyulmuş ve dilimlenmiş)
Bir tane orta boy muz (soyulup, dilimlenmiş)
Yarım su bardağı su
Yarım misket limonu (kabuğu soyulmuş)
Bir çay kaşığı maça çayı tozu
Bir çay kaşığının dörtte biri kadar toz zerdeçal
İki avuç dolusu kadar yeşil sebze (Burada tercih tamamen size kalmış. Ispanak, yeşil lahana, brokoli, karahindiba, marul olabilir.)

Peki bu karışım nasıl hazırlanır? O da kolay. Önce yeşil sebze dışındaki bütün malzemeyi blender’a koyun ve çalıştırın. Bu karışım kıvamlı bir hale gelince bu kez de seçtiğiniz yeşil sebzeyi ekleyin ve bir kez daha karıştırın.

Metabolizma hızlandıran maça çayı

Hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun

Hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun konusunu anlatırken önerdiğim bu tarifin içerdiği malzemelerin özelliklerine de biraz yakından bakalım isterseniz.

Öncelikle ananas bir C vitamini deposudur. Bu da ananasın hem bağışıklık sistemini desteklediği, hem de iyi bir antioksidan olduğu anlamına gelir. Bol lif içeren ananas, aynı zamanda sindirime yardımcı olan, iltihaplanmayı önleyen bromelain deposudur da.

Hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun önermesinin baş rolünde ananasın olmasının bir başka nedeni daha var. Ananas, tiyamin, manganez ve bakır gibi mineraller de içerir. Peki bütün bu mineraller neye yarar dersiniz? Evet, bildiniz! Hepsi çok güçlü antioksidanlardır.

Hem detoks yapın hem göbek yağlarından kurtulun konusunda verdiğim bu tarifte yer alan malzemelerin her biri kelimenin tam anlamıyla birer nimet. Misket limonu, yağ yakmanıza yardımı olur, tıpkı diğer bir malzeme maça çayı gibi. Üstelik maça çayının metabolizmayı hızlandırdığını da eklemem gerek.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.