Hızlı göbek eritme için en etkili 5 yöntem Bersu Ekinci

5 Şubat 2018- Bersu Ekinci0
ana.jpg

Tamam kabul, kilo verme, yılların birikimi olan fazla kilolardan kurtulma, disiplin gerektiren bir iş. Ama sabırlı olur ve beslenme danışmanınızın sözünden çıkmazsanız, asla imkansız değil. Kilo verme savaşında başarılı olsanız bile bazen göbek eritme konusunda “duvara çarpabilirsiniz.” Ama rahat olun, şimdi size göbek eritme için en etkili yöntemleri anlatacağım. Özetle, istediğinizi giymenizi engelleyen ve sağlığınızı tehdit eden o göbekten kurtulma fırsatı şimdi avuçlarınızın arasında. İşte hızlı göbek eritme için en etkili 5 yöntem.

Öncelikle kendinizi psikolojik olarak rahatlatın.  Beslenme danışmanınızın,  kilo verme konusundaki öğütlerinden asla uzaklaşmayın. Diyet değil sağlıklı beslenme programı uyguladığınızı ve sizi yenileyerek hayatın keyfini daha fazla çıkarmanızı sağlayacağını her zaman hatırlayın.

Sonra da göbek eritme için en etkili 5 yöntemi aklınızın bir yerine not edin. İşte göbeksiz bir hayata doğru uzanan yolun kilometre taşları.

Göbekten kurtulma için ilk adım: Şekerden uzak durun

Öncelikle şekeri hayatınızdan kesin olarak çıkarın. Sadece kilo verme sürecinde değil, kilo koruma sırasında da şekerden uzak durun. İçinde bol miktarda şeker barındıran hazır meyve sularıyla ve enerji içecekleriyle de vedalaşın.

Bilimsel araştırmalara göre eğer aşırı miktarda şeker tüketirseniz, bu fazla şeker karaciğerinizde birikir. Şeker yüklemesiyle karşılaşan karaciğeriniz bunun hepsini işlemden geçiremez. Bunun sonucunda da fazla yağ olarak  doğrudan göbek bölgenizde toplanır.

Şekerin sağlığa zararları neler, bir kez daha hatırlamak isterseniz kapsamlı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Daha fazla protein !

İşte size hem kilo verme hem de göbek eritme konusunda uzun süre sabırla uyguladığınızda kesin sonuç alacağınız stratejik bir bilgi: Daha fazla protein tüketin.

Söz konusu olan kilo verme, fazla kilolardan kurtulma ise akla ilk gelen kilit sözcük: Protein. Eğer fazla kilolardan kurtulma amacınıza daha emin adımlarla ilerlemek istiyorsanız, beslenme programınıza daha fazla protein ekleyin.

Metabolizma hızlandıran protein, göbek eritme konusunda da en büyük yardımcınız olacak. Bilimsel araştırmalara göre kaliteli protein tüketen kişiler; göbek bölgesinde yağlanma sorunuyla daha az karşılaşıyor.

Karbonhidratları hayatınızdan çıkarın

Karbonhidrat kısıtlaması, kilo verme konusunda en etkili uygulama. Karbonhidratlar, kan şekeri dengenizi bozarak kendinizi sürekli aç hissetmenize neden olur.

Kilo verme konusunda ilk adımları atarken karbonhidrat tüketimini sınırlandırmak son derece etkili bir yöntem.  Karbonhidratları hayatınızdan çıkardığınızda, vücudunuzun ödem atmasını da sağlarsınız. Böylece tartıya çıktığınızda göreceğiniz rakam size moral destek de sağlar.

Lifli yiyecekler tüketin

Lifli yiyecekler, kendinizi uzun süre tok hissetmenizi sağlar. Böylece aşırı yeme isteğini önler ve kilo verme döneminde size yardımcı olur.

Bu süreçte en çok ihtiyacınız olan, suda çözünür liften yana zengin olan yiyecekler tüketmektir. Bunun için de bol bol sebze ve meyve yemeniz gerekir. Bu tür sebze ve meyveler, sindirim siteminde kalın bir jel tabakası haline gelir ve bu da tükettiğiniz yiyeceklerin sindirimini yavaşlatarak uzun süre tok hissetmenizi sağlar.

Bu konuda en çok işe yarayan gıdalar; baklagiller, Brüksel lahanası ve keten tohumu. Liften yana zengin olan bu yiyeceklerin göbek eritme konusunda da en büyük yardımcınız olduğunu sakın unutmayın.

Düzenli egzersiz metabolizmayı hızlandırır

Amacınız kilo verme ve göbek eritme ise sağlıklı beslenme programının yanı sıra düzenli olarak spor da yapmanız gerekir.

Göbek eritme için uygulamanız gereken egzersizler ise aslında hiç de zor değil. Düzenli ve tempolu bir yürüyüş, yüzme ya da bisiklete binme, göbek yağlarından kurtulma konusunda en az sağlıklı beslenme kadar yardımcı olacak.

Unutmayın, düzenli spor metabolizmayı hızlandırır, kan şekerini dengeler ve kilo verme konusunda amacınıza daha çabuk ve sağlıklı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.