Hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları

11 Şubat 2019- Bersu Ekinci0
ANA.jpg

Biliyorum, siz de fazla kilolarınızdan bir an önce kurtulmak, daha hafif ve sağlıklı bir hayata başlamak istiyorsunuz. Ama bir yandan da gözünüzü korkutan bazı ayrıntılar var. Bu kiloları nasıl vereceğim? Fazla kilolardan kurtulmak için ne kadar zaman gerekir? diye düşünüyorsunuz. Bence hemen paniğe kapılmayın. Çünkü hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları var. Elbette bir mucize olmayacak, yine sağlıklı beslenip düzenli egzersiz yapacaksınız, ama birazdan sizinle paylaşacağım dört sır ,  işinizi biraz daha kolaylaştıracak. Hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları neler gelin bir bakalım.

Hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları : Lifsiz kalmayın

Hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları

Bu konuyu anlatırken bu maddeyi ilk sıraya aldım, çünkü gerçekten çok önemli. Hızlı yağ yakmanın, kolay kilo vermenin yolları konusunda üzerinde durmak istediğim ilk adım bu. Kilo vermek istiyorsanız lifli yiyeceklere sofranızda her zamankinden daha fazla yer açmanız gerek. Öncelikle lifli besinler sizi tam anlamıyla doyurur. Ek olarak tokluk hissini uzun süre korumanıza yardımcı olur. Böylece kan şekeri dengenizi düzenler ve açlık krizlerini önler. Hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları arasında yer alan lifli besinler aynı zamanda sindirim sisteminizin düzenli olarak çalışmasında da etkilidir.

Lifli yiyeceklerle ilgili yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

Vücudunuz yağsız kalmasın

Hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları

Devam edelim hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları konusuna. Kesinlikle yağsız kalmayın! Bana sorarsanız, sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız “zayıflamak için yağ tüketmemek gerektiğini” söyleyen o inancı tamamen bir kenara bırakın. Çünkü her yağ kilo aldırmaz, tam tersine kilo vermeye yardımcı olur. Burada önemli olan sağlıklı yağları bilmek ve onları tercih etmek. Şimdi “Bu sağlıklı yağları hangi kaynaklardan alabiliriz?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Hemen söyleyeyim: Avokado, Hindistan cevizi, zeytinyağı, kuru yemişler… Ama tüm bunlar sağlıklı ve yağ yakmaya yardımcı oluyor diye sınırsız tüketebileceğinizi düşünmeyin. Tüm bu sağlıklı yağ kaynaklarını orantılı ve dengeli bir şekilde beslenme programınıza katmanız gerek.

Eğer kilo vermeye yardımcı yağlar konusunda daha fazla bilgi edinmek isterseniz ilgili yazım bu linkte.

Karbonhidrat da gerekli

Hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları

Hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları konusuna devam edelim. Şimdi de sırada belki yine sizi şaşırtacak bir madde var: Karbonhidrat tüketmeden kilo veremezsiniz! Ama hemen aklınıza “geleneksel” karbonhidratları getirmeyin. Onlardan değil, kompleks karbonhidratlardan söz ediyorum. Neler mi bunlar? Hemen en çarpıcı örneklerini sayalım: Kinoa, mercimek, nohut, kuru fasulye, yulaf gibi karbonhidratlar kan şekerinizi dengede tutar, açlık krizlerini engeller.

Kilo vermenize yardımcı olan karbonhidratlar hakkındaki ayrıntılı yazıma bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları: Hayatınızı değiştirin

Hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları
Şöyle düşünelim, kilo almanıza büyük olasılıkla sürdüğünüz hayat tarzı neden oldu. Öğün atlamak, hareketsiz kalmak, çok hızlı yemek, belki çok fazla abur- cubur ya da fast food tüketmek. Hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları konusunu anlatırken bu ayrıntıya değinmesem olmazdı. Hem bedeninizi hem de ruhunuzu yoran o ağırlıklardan kurtulmak için hayatınızda bembeyaz bir sayfa açın ve yeni alışkanlıklar geliştirin. Öğün atlamayın, ara öğünlerde sağlıklı besinler tüketin, düzenli egzersiz yapın, lokmalarınızı yavaş çiğneyin.

Gördüğünüz gibi hızlı yağ yakmanın, kilo vermenin kolay yolları öyle sandığınız gibi çok da çetrefilli değil. Biraz dikkat ve çabayla belki de uzun süredir sizi rahatsız eden, daha da önemlisi sağlığınızı olumsuz etkileyen fazla kilo sorununu çözmek mümkün.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.