İçince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları

6 Mayıs 2019- Bersu Ekinci0
ANA.jpg

Herkes şimdiden harıl harıl yaz mevsimine hazırlanıyor. Bir yandan tatil planları bir yandan da kış boyunca alınan fazla kiloların verilmesi… Özetle artık sayılı haftalar kalan yaz mevsimi için hazırlıklar dorukta. Danışanlarımın arasında da bu tatlı heyecanı yaşayanlar var.  Ben de size bu konuda yardımı olacak, içince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları tarifi vermeyi düşündüm. Tabii ki sadece bunları içerek sağlıklı şekilde zayıflayamazsınız.  Ama bir yandan akılcı beslenip düzenli egzersiz yaparken bir yandan da içince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları tüketirseniz amaca ulaşmanız daha kolay olur.  Evet, içince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları… Konumuz bu. Siz de hazırsanız başlıyorum tariflere.

İçince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları: İşte en klasiği

İçince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları

İçince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları konusuna kilo vermek ya da kilo korumak isteyen herkesin en azından bir kez denediği bir tarifle başlamak istiyorum: Limon, salatalık ve zencefilli detoks suyu. Üstelik bunun hazırlaması da çok kolay. Yapmanız gereken, limon ve salatalıkları iyice yıkayıp ince ince dilimlemek. Sonra da sekiz su bardağı suyun içine bir tutam toz zencefil ile birlikte koymak. İki ya da üç saat sonra içince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları arasında yer alan en klasik tarif hazır. Bu içeceğin üzerine birkaç tane taze nane yaprağı da eklerseniz lezzeti mükemmel olur.

Böğürtlen ve naneli detoks suyu

İçince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları

Gelin içince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları konusunda biraz daha farklı bir renge doğru gidelim. Bu kez kullanılacak meyve, düşük şeker oranıyla kilo vermeye katkısı olan böğürtlen. Yapmanız gereken iş yine çok basit… Büyük bir sürahi ya da kapaklı bir cam şişeyi suyla doldurup içine de dilediğiniz kadar böğürtlen eklemek. Yine bekleme süreniz iki ya da üç saat. Böylece su, böğürtlenin hafif mayhoş tadını iyice sindirir. İçince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları arasında yer alan böğürtlen suyunu tüketirken yine üzerine birkaç yaprak taze nane yaprağı eklemenizi öneririm.

İçince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları: Gökkuşağıyla kilo verin

İçince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları

Şimdi de sırada çok renkli ve çok sağlıklı bir detoks suyu var: Gökkuşağı detoksu. Bana sorarsanız içince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları arasında yer alan bu tarifi içmek ayrı bir zevk, cam sürahinin içindeki duruşunu izlemek ayrı bir zevk.

Bu detoks suyunu hazırlamak için portakal, greyfurt, limon ve yemyeşil kabuklu misket limonu gerekiyor. İçince yağ yaktırıp göbek eriten detoks suları içinde en renklisi olan bu suyu, geniş gövdeli bir cam sürahi içinde hazırlamanızı öneririm.

Nasıl yapıldığına gelince… Önce bütün bu meyveleri incecik incecik dilimleyin. Sonra da bu dilimleri sürahinin içine üst üste yerleştirin. Üzerlerini kapatacak kadar suyu da eklediniz mi, tamamdır. Artık yapmanız gereken, bu karışımı birkaç saat bekletip, greyfurt, portakal, limon ve misket limonunun hoş lezzetlerinin ve kokularının suyun içine iyice işlemesini beklemek.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.