Kan şekerini dengeleyen zayıflamak için yardımcı naneli yaz içeceği

28 Ağustos 2020- Bersu Ekinci0
rasbpe.jpg

Havalar iyice sıcak gidiyor değil mi? Öyle ki bazen nefes almak bile imkansız hale geliyor. Elbette bu durumla başa çıkabilmek ve terleyerek kaybedilen sıvıyı yerine koymak için bol bol su içmek gerekiyor. Başka? Tabii ki amaç önce sağlıklı olmak sonra da kilo vermek ya da kilo almamak olunca o buz gibi hazır meyve sularından ya da gazlı içeceklerden uzak durmak gerekiyor.  Ama bir yandan da insanın canı şöyle iç ferahlatan, soğuk bir şeyler çekiyor. Bu doğal! O zaman ne yapalım? Gelin kan şekerini dengeleyen zayıflamak için yardımcı naneli yaz içeceği hazırlayalım. Bu şekilde hem vitamininden lifine meyvelerin nimetlerinden faydalanalım, hem kilo alma sorunuyla karşılaşmayalım hem de serinleyelim. Haydi bakalım, damak zevkimizi ateşleyecek kan şekerini dengeleyen zayıflamak için yardımcı naneli yaz içeceği yapımına geçelim şimdi.

Kan şekerini dengeleyen zayıflamak için yardımcı naneli yaz içeceği: Yapımı kolay

Kan şekerini dengeleyen zayıflamak için yardımcı naneli yaz içeceği

Kan şekerini dengeleyen zayıflamak için yardımcı naneli yaz içeceği konusuna başlarken önce şunu söylemek istiyorum. Birazdan nasıl yapıldığını anlatacağım bu içecek, bildiğiniz anlamda meyve suyu görünümünde değil. Yani epey kıvamlı bir içecek hazırlayacağız. Bunu neden yaptığımıza gelince…

Aslına bakılırsa, meyveleri doğal haliyle tüketmek en doğrusu. Ama birazdan hazırlayacağımız içecek de kıvamı itibariyle aynı sonucu sağlıyor.  Böylece kullanacağımız meyvelerin içerdikleri vitamin, mineral ve liflerinden sonuna kadar faydalanacağız. Yani özetle kan şekerini dengeleyen zayıflamak için yardımcı naneli yaz içeceği başlığı altında bu kez yaz aylarının en gözde tercihlerinden biri olan slushie yapacağız.

Üstelik bu içecek, sadece su ihtiyacını karşılayıp içimizi serinletmekle kalmayacak aynı zamanda eğer canımız kontrol edilemez bir şekilde tatlı tüketmek istiyorsa bu isteği de giderecek. Biliyorum sözü biraz fazla uzattım. Ama öte yandan bu hatırlatmaları da yapmam gerekirdi.

Haydi geçelim bakalım, kan şekerini dengeleyen zayıflamak için yardımcı naneli yaz içeceği için gereken malzemeler neler, bu içecek nasıl hazırlanır. Hem düşündüm de böylece bir süredir ihmal ettiğim tarif paylaşma geleneğini de sürdürmüş olayım.

Hemen başlıyorum kan şekerini dengeleyen zayıflamak için yardımcı naneli yaz içeceği anlatmaya. Bu tarifin iki kişilik olduğunu hatırlatayım. Tüketecek kişi sayısına göre malzemenin miktarını kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Gerekli malzemeler

Kan şekerini dengeleyen zayıflamak için yardımcı naneli yaz içeceği

  • 1 tane şeker oranı düşük yeşil elma
  • Yarım su bardağı dolusu donmuş ahududu
  • Yarım su bardağı dolusu çekirdeği çıkarılmış kızılcık
  • Yarım salatalık (Kabuğu soyulmuş)
  • Bir su bardağı dolusu su
  • Birkaç tane taze tane yaprağı

Nasıl yapılır?

  • Bütün bu malzemeyi bir blender’a koyun, içine birkaç buz küpü de ekleyin ve yüksek hızda karıştırın. Suyu isterseniz azar azar ekleyin ki içeceğiniz fazla ince kıvamlı olmasın.
  • Sonra elde ettiğiniz karışımı bardaklara koyun.
  • Üzerini de taze nane yapraklarıyla süsleyerek tüketin.

İşte bu kadar!

Kan şekerini dengeleyen zayıflamak için yardımcı naneli yaz içeceği bir yandan içinizi ferahlatıp serinlemeye yardımcı olacak, diğer yandan da tatlı yeme isteğini ortadan kaldırıp tokluk hissi verecek. Bu arada bir not, eğer kıvamından dolayı zorlanırsanız bu içeceği bir tatlı kaşığı yardımıyla da tüketebilirsiniz.

 


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.