Kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie

24 Nisan 2019- Bersu Ekinci0
nas2.jpg

Kilo vermek ya da kilo korumak istiyorsanız ara öğünlere de önem vermeniz gerektiğini biliyorsunuz. Sağlıklı ara öğün seçenekleri, kan şekeri dengenizi koruyup metabolizmanızı hızlandırmaya da olumlu katkı sağlar. Daha da önemlisi, ana öğünler arasında geçen zamanda açlık sınırlarını aşıp ölçüsüz yemenize de engel olur. Madem ara öğünler bu kadar önemli, gelin sizinle kan şekerinizi dengeleyip tok hissetmenize yardımcı olacak bir tarif paylaşayım. Kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie… Ananas, içerdiği C vitamini sayesinde hem bağışıklığınızı yükseltir hem de yağ yakmanıza yardımcı olur. Üstelik kan şekeri dengesini koruması, lifler sayesinde sindirim sistemini düzenlemesi de cabası. Sözü fazla uzattım, farkındayım. Başlayalım kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie konusuna.

Elbette ananasın sağlık faydaları neler? Ananas neye iyi gelir? Ananas zayıflatır mı? sorularının yanıtlarına da gelecek sıra. Ama önce kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie tarifiyle başlamak istiyorum.

Kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie – Gerekli Malzemeler

Kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie

Önce kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie hazırlarken gereken malzemeleri saymakla başlayayım işe.

Bir buçuk su bardağı dolusu ananas dilimi (İster donmuş, ister taze)
Bir tane kabuğu soyulmuş portakal
Bir su bardağı Hindistan cevizi suyu
Yarım çay kaşığı toz zencefil
Bir çay kaşığı Chia tohumu
Bir çay kaşığı zerdeçal
Yarım çay kaşığı kara biber

Kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie yaparken kullanacağımız malzemeler bunlar.

Şimdi gelelim hazırlamaya…

Kilo koruyan, kilo verdiren ananas smoothie nasıl hazırlanır?

Şimdi gelelim kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie yapımına.

Tahmin ettiğiniz gibi yapacağınız işlem çok basit. Bütün bu malzemeyi blender’a koyup karıştıracaksınız. Sonra da hazırladığınız smoothie’yi bir ara öğünde tüketeceksiniz.

İçeriğindeki malzemeler sadece sizi tok tutmakla ve kan şekeri dengenizi korumakla kalmayacak. Aynı zamanda eğer kilo verme amacınız varsa yağ yakmanıza da yardımcı olacak.

Ananasın sağlık faydaları

Kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie

Kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie tarifinin ana malzemesi olan ananasın sağlık faydalarına gelirsek…

Onları da şöyle sıralayabilirim:

1- Bol miktarda antioksidan içerir.

2- C vitamini deposudur. Hem bağışıklığı artırır, hem de yağ yakmaya yardımcı olur.

3- Bol lif içeren ananas, açlık krizlerini de önler. Smoothie yapmasanız bile kendinizi çok aç hissettiğinizde tüketeceğiniz bir dilim ananas doygunluk hissi vermeye yardımcı olur.

4- Kilo verdiren, kilo koruyan bir ara öğün: Ananas smoothie tarifinin ana malzemesi olan ananas bol miktarda Blomelain enzisi içerir. Bu da hem sindirime yardımcı olur, hem de iltihap önler.

5- Ananas aynı zamanda ciddi hastalıklara yol açan serbest radikallerle savaşan tiyamin, manganez ve bakır gibi mineraller de barındırıyor içeriğinde.


6- Yine bol miktarda su içerdiği için hidrasyonu da sağlıyor.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.