Kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie

23 Aralık 2020- Bersu Ekinci0
annasalzeme.jpg

Artık çok iyi biliyorsunuz, kilo vermek, zayıflamak için sağlıklı ve temiz beslenmek; aktif bir hayat sürmek gerekli. Ama bazı yiyecek ya da içecekler var ki metabolizma hızlandırıp yağ yakma dolayısıyla da kilo verme konusunda yardımcı. İşte bugün size onlardan birinin, kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie tarifi vereceğim. Malzemeleri sağlıklı, hazırlanması da son derece kolay. Elde edeceğiniz fayda da cabası! Yeter ki doğru tüketin. Haydi gelin bir bakalım kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie hangi malzemelerle ve nasıl yapılır? En önemlisi de sağladığı faydalar neler?

Kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie

Kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie

Kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie tarifine geçmeden, biraz önce sözünü ettiğim o ayrıntının bir kez daha altını çizmek isterim. Eğer kilo vermek istiyorsanız, sadece tek bir yiyecek ya da içeceğe bel bağlamamanız gerektiğini hatırlayın lütfen.  Sabır ve disiplin içinde, sağlıklı beslenerek kilo verip, bunu hayat boyu sürdürerek formda kalmak bu kurallar çerçevesinde mümkün. Aksi, sağlığınızı bozmaktan ve durmadan kilo alıp vermekten başka işe yaramaz.

O yüzden birazdan sizinle paylaşacağım kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie tarifini bir tür “sihirli iksir” gibi değil, yağ yakma konusunda bir yardımcı olarak görün. Haftada bir kereden fazla da tüketmeyin. Çünkü, vitamin ve minerallerinden faydalanacağınız, kilo verme sürecinde size yardımcı olacak, en önemlisi de sağlıklı kalmanızı sağlayacak çok sayıda yiyecek ve içecek var.

Bu uzun girişin ardından hemen başlayalım kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie için gereken malzemeler neler ve nasıl yapılır?

Kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie için gerekli malzemeler

  • 1 tane muz (soyulup dilimlenmiş)
  • Bir çay kaşığı öğütülmüş keten tohumu
  • Bir çay kaşığı rendelenmiş zencefil
  • Yarım su bardağı dolusu dilimlenmiş ananas
  • Çeyrek su bardağı badem sütü

Kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie hazırlamaya gereken malzemeler bunlar. Yapılışına gelirsek.

Yapmanız gereken, bütün malzemeyi bir blender’a koyup karıştırmak. İşte hepsi bu! Kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie, bu kısa sürecin ardından tüketilmeye hazır hale gelecek.

Kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie içinde zayıflamak isteyenlere yardımcı olan malzemeler yer alıyor.  Elbette bunların her birinin çok farklı alanlarda faydası var, ama madem kilo vermek için önerdim bu smoothie’yi, bu malzemelerin bu konuda nasıl etki gösterdiğine bir bakalım.

Her biri sağlık kaynağı

flax seed

Ananas mutlu eder: Ananas ile başlayalım. Siz de kötü hissettiğinde bunun acısını yiyerek çıkaranlardan mısınız? Eğer öyleyse çikolatalar, şekerlemeler ya da hamur işleri yerine ananasa yönelin. Neden mi? Çünkü ananas, mutluluk hormonu denilen serotonin seviyesini yükseltir. Bu hormon dengelendiğinde de kendinize ruhsal olarak daha iyi hissedersiniz. Bunun yanı sıra ananas, bol su içerir, sindirimi düzenler, etkili bir antioksidandır.

Keten tohumu kan şekerini dengeler: Şimdi bir de keten tohumuna bakalım. Kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie içinde yer alan keten tohumu çok iyi bir sağlıklı yağ kaynağıdır. Kan şekerini dengede tutar, mide ve bağırsaklardaki zarların temizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca tokluk hissi sağlar!

Zencefil metabolizma hızlandırır: Kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie içindeki zencefile gelirsek… Bakmayın öyle bir çay kaşığı koyduğumuza o kadarcık zencefilin faydaları bile saymakla bitmez. Kilo verme açısından en önemli özelliği metabolizmayı hızlandırması. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Kan şekerini dengede tutarak açlık krizlerini önler.

Muz uzun süre tokluk hissi sağlar: Muzun sağlık faydalarına bir bakalım şimdi de. Kilo vermek, hızlı yağ yakmak, metabolizma hızlandırmak için smoothie yaparken kullandığımız muz, önemli bir potasyum, magnezyum, manganez, demir, folik asit, B6 vitamini kaynağı. İçerdiği triptofan da kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Çünkü triptofan, vücutta seronotine, yani mutluluk hormonuna dönüşür. Muzun kilo verme açısından en önemli özelliği ise uzun süren tokluk hissi sağlaması. Bu arada tatlı yeme isteğini de ortadan kaldırır.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.