Kilo vermek için yeşil çay nasıl kullanılır?

7 Ocak 2019- Bersu Ekinci0
1.jpg

Yeşil çayın son derece iyi bir antioksidan olduğunu artık bilmeyen yok. Hatta kolesterolden çeşitli kanser türlerini önlemeye, kalp sağlığını korumaktan tansiyonu düzenlemeye uzanan geniş bir yelpazede sağlık faydalarına da en azından bir aşinalık var. Suyun ardından dünyanın en sağlıklı içeceği olduğu ve çok iyi antioksidan özellikler taşıdığı da bilinen bir gerçek. Buraya kadar tamam… Bugün size yeşil çay ile ilgili olarak sık sık sorulan iki soru hakkında bazı ipuçları vereceğim. Yeşil çay zayıflatır mı? Kilo vermek için yeşil çay nasıl kullanılır? gibi kritik soruların yanıtlarını özetleyeceğim. Hem tok tutucu olduğu hem de metabolizmayı hızlandırıp kilo vermeye katkıda bulunduğu bilinen yeşil çaydan fayda sağlamanın çok çeşitli yolları var. Yeşil çay zayıflatır mı? Kilo vermek için yeşil çay nasıl kullanılır? sorularının yanıtlarına birlikte bakalım. 

En kolay yolu yudum yudum tüketmek

Yeşil çay zayıflatır mı? Kilo vermek için yeşil çay nasıl kullanılır?

Yeşil çay zayıflatır mı? Kilo vermek için yeşil çay nasıl kullanılır? sorularının en basit yanıtı belli: Evet, yeşil çay metabolizmayı hızlandırıp kilo verme sürecine katkı sağlar. Yeşil çaydan faydalanmak için yapılacak en basit şey, demleyerek yani çay olarak tüketmek. Yudum yudum bedeninize alacağınız yeşil çay, kilo verme sürecinde hem iştahınızı kesip tok hissettirecek hem de metabolizmanızı hızlandıracak.

Yeşil çay ve avokado işbirliği

Eğer soğuk ve hafif kremsi bir şeyler tüketmek istiyorsanız neden avokado smoothie’nizin içine biraz yeşil çay katmıyorsunuz? Yeşil çay zayıflatır mı? Kilo vermek için yeşil çay nasıl kullanılır? sorularının en ilginç yanıtlarından biri işte burada gizli. Bana kalırsa bir deneyin derim. Avokado ile hazırlayacağınız smoothie’nin içine biraz yeşil çay da katın. Bu bileşim, öncelikle gerekli yağ asitlerini, protein ve antioksidanı aynı anda almanızı sağlar. Sağlıklı ve aynı zamanda tok tutucudur. Hatta çok iyi bir kahvaltı seçeneği bile olur.

Yeşil çay, limon ve zencefil

Yeşil çay zayıflatır mı? Kilo vermek için yeşil çay nasıl tüketilir? sorularının bir başka yanıtı da burada. Eğer yeşil çay yardımıyla daha fazla yağ yakıp kilo vermeyi amaçlıyorsanız, size bir önerim var. Böylece hem metabolizma hızınız hem de yağ yakma düzeyiniz ikiye katlanacaktır. Yeşil çay demlerken içine birkaç dilim limon ya da limon suyu ile biraz da zencefil katın. Bu şekilde sadece metabolizma hızınız artmayacak bağışıklık sisteminiz de daha fazla güçlenecektir.

Kilo vermek için yeşil çay nasıl kullanılır? Gelin biraz da pişirelim

Yeşil çay zayıflatır mı? Kilo vermek için yeşil çay nasıl kullanılır?

Yeşil çayı sıcak sıcak ya da smoothie içinde yudumlamayı denediniz. Peki neden fırında pişirdiğimiz yiyeceklerin içine de katmayalım ki? Şimdi böyle anlatınca kulağa biraz tuhaf geliyor ama yeşil çayı pişirdiğiniz sağlıklı besinlerin içine de katabilirsiniz. İşin bu noktasında yapmanız gereken, market raflarına biraz daha dikkatli bir gözle bakmak. Çünkü aradığınız yeşil çay, oralarda “maça çayı” ya da “maça tozu” olarak satılıyor.

Yeşil çay zayıflatır mı? Kilo vermek için yeşil çay nasıl kullanılır? sorularının yanıtları arasında en ilginci de işte bu.  Yeri gelmişken kısaca maça çayını da anlatıp yeşil çayla nasıl bir bağlantısı olduğuna da değineyim.

Maça çayı aslında yeşil çayın hasat zamanından önce gölgede bekletilmesi sonucu elde ediliyor. Gölgede beklediği için çok daha fazla klorofil üreten bu çay, toz haline getirilerek kullanılıyor. O parlak yeşil rengi de muhteşem bir antioksidan olduğunun kanıtı zaten.  İşte bu göz alıcı yeşil tozu yani maça çayını pişirdiğiniz besinlere bir tutan katarsanız,  sağlık faydalarından da yararlanmış olacaksınız.

Maça çayı ile ilgili daha fazla bilgiyi şu yazımda bulabilirsiniz.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.