WeCreativez WhatsApp Support
Cep telefon numaranızı yazarak sohbete başlayın lütfen.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin

4 Ocak 2019- Bersu Ekinci0
WR2902582-1.jpg

Baştan açık konuşayım. Bugün sizinle “meslek sırlarımdan” önemli bir tanesini paylaşacağım. Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin hakkında birkaç kelime sarf edeceğim. Bir bütünsel beslenme uzmanı olarak danışanlarımla çalışmaya başlamadan önce, onları kilo vermeye hazırlamak için bazı adımlar atmalarına yardımcı
olurum. Yani bir başka deyişle fazla kilolarından kurtulmadan önce danışanlarımın vücutlarını temizlemelerini öneririm. Bunun için tüketilmesi gereken besinler hakkında bilgilendiririm danışanlarımı. İşte şimdi sizinle bu bu değerli bilgiyi paylaşmak, kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 10 besin hangileri bunu anlatmak istiyorum.

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin: Toksinlerden kurtulmak gerek

Aslına bakılırsa bu bedeni temizleyen besinler konusu biraz karmaşık bir durum. Bu yüzden içlerinde en çok işe yarayanlar hangileri sizi bununla ilgili biraz aydınlatmak istiyorum. Ben hazırım, siz de hazırsanız başlıyorum kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin konusunu anlatmaya.

Enginar

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin konusuna enginarla başlamak istedim. Çünkü enginar çok iyi bir antioksidandır. Caffeoylquinic asit adı verilen bileşik bir asit içerir ki bu da böbrek hastalıklarının tedavisinde kullanılan önemli bir unsur. Bu bileşik asit, safra salgısını artırır. Salgının artması ise yağlı besinlerin neden olduğu iltihaplanmaya yol açabilecek maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

Narenciye ürünleri

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin

Özellikle de portakal ve limon, bedeni temizlemeye yardımcı olan en etkili besinler. Öncelikle bedeninize zarar verebilecek olan serbest radikallerle mücadele eden C vitaminini bol miktarda içerir. Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin konusunda narenciye ürünlerine ikinci sırada yer vermemin bir nedeni bu. Diğer nedeni
ise limon ve portakal alkali besinlerdir yani vücudunuzun pH dengesini korur. Bu ayrıca bağışıklık sistemini de güçlendirir. Zaten sabahları kalktığınızda içine bir dilim limon atılmış bir bardak su içmenin önerilmesi de bu yüzden. Limon hem sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına destek olur hem de yağ yaktırma özelliği vardır.

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin: Lahana

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin

Lahananın kilo vermek ya da kilo korumak isteyenlere önerilen önde gelen besinlerden biri olduğunu artık çok iyi biliyoruz. Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin arasında yer almasının en önemli nedeni ise kimyasal sülforafen içermesi. Sülforafen bedenin toksinlere karşı savaşmasını sağlar ve karaciğer fonksiyonlarına destek olur. Ama lahananın kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 5 besin arasında yer almasının tek nedeni bu değil. Ayrıca bağırsakların sağlıklı işlemesini sağlayan faydalı bakteriler de içerir.

Yeşil yapraklı sebzeler

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin konusuna yeşil yapraklı sebzeler ile devam edelim. İçerdikleri lif, vitamin ve mineraller bir yana bu sebzeler aynı zamanda bol miktarda antioksidan da içerir. Ayrıca yeşil yapraklı sebzeleri tüketmenin birden çok yolu da var. Dilerseniz pişirip yemek olarak, dilerseniz de çiğ halde salata olarak tüketebilirsiniz.

Pancar kökü

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin

Pancar kökünün kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin arasında yer almasının en önemli nedeni bol miktarda lif içermesi. Bu da karaciğerde antioksidan enzimlerinin üretilmesine katkı sağlar. Ayrıca bol miktarda magnezyum, demir ve C vitamini de içerir.

Brokoli

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin deyip de brokoliyi atlamak olmaz. Kök sebzelerden biri olan brokoli, yapılan sayısız tıbbi araştırmanın da kanıtladığına göre kanser riskini azaltan antioksidanlar içeriyor. Tıpkı brokoli gibi turpgillerden olan karnıbahar, Brükel lahanası ve kıvırcık lahana da kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin arasında.

Bir de bonus: Yeşil çay

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin

Kilo vermeye yardımcı, bedeni temizleyen 6 besin konusuna bir de bonus ekledik: Yeşil çay. Artık çok iyi bildiğiniz gibi yeşil çay iyi bir antioksidan. Özellikle de karaciğer fonksiyonlarının sağlıklı işlemesine büyük yardımı var. Bedeni temizleme konusunda en az yeşil çay kadar etkili olan bir başkası ise maça çayı. Yüksek miktarda kateşin içeren maça çayı, kanseri önlemeye yardımcı olduğu gibi kalp hastalıklarına ve tip 2 diyabete karşı da kalkan görevi görür. Bütün bunlara ek olarak da kilo verme konusunda yardımcıdır.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.