Koronavirüs karantinasında göbek yağlarını eritmenin 5 yolu

10 Nisan 2020- Bersu Ekinci0
quaran.jpg
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle artık pek çok insanın 24 saati evde geçiyor. İşe gitmek zorunda olanlar hariç, herkesin hayatı evinin duvarları arasında. İçinde bulunduğumuz durum ilk bakışta iç açıcı görünmese de bunu da lehimize çevirebiliriz. Yani sıkıntıdan kurtulmak için durmadan yiyip içmek yerine sağlıklı kalmak hatta kilo vermek ve göbek yağlarını eritmek de mümkün bu süreçte. Ne de olsa bu günler bitecek ve biz yine eski hayatımıza döneceğiz. Gelin bugün koronavirüs karantinasında göbek yağlarını eritmenin 5 yolu konusunda bazı ipuçları vereyim size. Her ne kadar hayatımız kısıtlanmış olsa da kendimize iyilik yapmanın yolunu her zaman bulabiliriz. O zaman şöyle derin bir nefes alın ve gelin birlikte bakalım koronavirüs karantinasında göbek yağlarını eritmenin 5 yolu nedir?

Hemen baştan söyleyeyim ki birazdan anlatacaklarım öyle tam teşekkül spor salonlarını da sokağa çıkmayı da gerektirmiyor. Bunların hepsi evde hatta bir tek odada bile yapılacak şeyler. İşte buyurun koronavirüs karantinasında göbek yağlarını eritmenin 5 yolu.

Koronavirüs karantinasında göbek yağlarını eritmenin 5 yolu

1- Evinizin ısısını düşürün: Öncelikli amacımız yakıttan tasarruf değil… Evinizin ısısını düşürün. Çünkü bedeniniz ısınmak için fazladan enerji harcamak zorunda kalacaktır. Bu da daha fazla yağ yakmak anlamına gelir. Koronavirüs karantinasında göbek yağlarını eritmenin 5 yolu konusuna işte bu kadar basit bir öneriyle başladık.
2- Bol su için: Koronavirüs karantinasında göbek yağlarını eritmenin 5 yolu konusuna bir başka maddeyle devam edelim. Kilo vermek, kilo korumak isteyenler için sıradan hale gelmiş bir alışkanlık bol su içmek. Vücudunuzu susuz bırakmayın, evde oturmanın rehaveti ve içinde bulunulan durumun gerginliği ile kendinizi durmadan yiyip içmeye vermeyin. Bunun yerine bol bol su için. Bu şekilde vücudunuz toksinlerden temizlenir, metabolizmanız hızlanır, tokluk hissi uzar. Bol su içerek kilo vermek, göbek yağlarını eritmek konusunda önemli bir adım atmış olursunuz.
3- Atıştırmalık seçerken dikkatli olun: Elbette amacınız göbek yağlarını eritmek, kilo vermek olduğu için sağlıklı beslenmek gerektiğini aklınızdan hiç çıkarmadığınızı düşünüyorum. Aynı dikkati ara öğünler ve atıştırmalıklar konusunda da göstermeniz gerekir. Canınız atıştırmalık çektiğinde de taze sebze ve meyveler, kuru yemişler seçin. Elbette bütün bunları tüketirken miktarlarına da dikkat edin. Amaç evde otururken bile kilo vermek! Karantina süreci sağlıklı alışkanlıklarınızı değiştirmemeli. Koronavirüs karantinasında göbek yağlarını eritmenin 5 yolu konusunda söylemek istediklerimden biri de bu.
4- Hareketsiz kalmayın: Koronavirüs karantinasında göbek yağlarını eritmenin 5 yolu konusunda birçok kişinin “evde kalma” bahanesine sığındığı bir ayrıntıya geldik şimdi.  Karantinada olmanız bütün günü hareketsiz geçireceğiniz anlamına gelmemeli. Kendinize düzenli egzersiz programı yapın ve buna sadık kalın. Bunun için teknolojinin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Akıllı telefonunuzdan birçok yoga ve pilates egzersizinin yanı sıra kas güçlendiren, yağ yaktıran egzersiz videolarına ulaşabilirsiniz. Bunları bir program dahilinde düzenli olarak yapmak da kilo vermek, göbek yağlarını eritmek ya da kilo korumak konusunda son derece etkili. Kendinize en azından bir yarım saat ayırabilirsiniz bunun için. Diyelim ki bir gün canınız bu egzersizleri yapmak istemiyor. O zaman da açın sevdiğiniz bir şarkıyı ister yalnız başına, ister ailenizle birlikte dans edin.

5-Uyku düzenine dikkat:  Koronavirüs karantinasında göbek yağlarını eritmenin 5 yolu konusunu aslında kilo vermek, kilo korumak isteyen herkesin her zaman önem vermesi gereken bir ayrıntıyla tamamlayalım istedim. Uyku düzenine dikkat edin. Yeterli ve düzenli uyku bir yandan bağışıklık sisteminizi desteklerken bir yandan da kilo kontrolü sağlar. Gece erken yatıp sabah erken kalkmayı sürdürün. Hiç unutmayın lütfen, gece geç saatlere kadar oturmak daha fazla abur cubur tüketmenize yol açar. Bu da kilo vermek ya da kilo korumak konusunda en büyük engellerden biri.

Koronavirüs karantinasında göbek yağlarını eritmenin 5 yolu konusunu böylece toparladık. Hiç unutmayın, her ne kadar hepimiz endişe içinde olsak da kimi zaman ruhsal olarak zorlansak da bu da gelip geçecek. Özgürce dışarı çıkabileceğimiz güneşli günler yakında..
Sağlıkla kalın.

Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.