Metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Sebzeli omlet

28 Ağustos 2019- Bersu Ekinci0
omlet.jpg

Her fırsatta hem danışanlarıma hem de blog’da beni takip edenlere söylediğim ortak bir cümle var: Eğer kilo vermek ya da sağlıklı kiloda kalmak istiyorsanız sabah kahvaltısını kesinlikle atlamayın. Güne enerjik bir başlangıç yapmak ve metabolizmayı hızlandırmak için çok önemli bir ayrıntı bu. Ama elbette ne yediğiniz de önemli. O yüzden bugün bu konu üzerine biraz eğilmek istedim. Gelin size metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Sebzeli omlet tarifi vereyim bugün. İnanın bana, sabah telaşı içinde bile çok kısa zamanda hazırlayacağınız, gayet sağlıklı ve tok tutan bir tarif bu. Gelin bakalım metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Sebzeli omlet tarifine biraz daha yakından.

Omletin kahramanı protein zengini yumurta

Metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Sebzeli omlet hazırlarken kullanacağınız malzemelerin en önemlisi sizin de anladığınız gibi yumurta. Kilo vermek isteyenlerin kesinlikle almaları gereken proteini içeren, hatta protein zengini bir besin yumurta. İçerdiği diğer vitamin ve mineraller de cabası.

Tarif içinde birçok da sebze yer alıyor. Bunları damak zevkinize göre seçmeniz mümkün. Bunları da anlatacağım.

Ve elbette baharatlar! Metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Sebzeli omlet tarifi içinde kilo verme konusunda oldukça büyük etkiye sahip baharatlar da var.

Farkındayım, tarifi anlatmak için biraz sözü uzattım. Ama bu anlattığım noktaların önemli olduğunu düşünüyorum.

Evet… Şimdi gelelim malzemelere.

Metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Sebzeli omlet: Malzemeler

  • Yarım yemek kaşığı zeytin yağı
  • 2 tane yumurta
  • Bir yemek tabağı dolusu sebze… Metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Sebzeli omlet yapımının bana göre en zevkli ayrıntısı bu kısım. Omletinize dilediğiniz sebzeleri katabilirsiniz. Bir fikir vermesi açısından şöyle sıralayayım: Ispanak, domates, kırmızı biber, soğan ya da kabak. Hatta dilerseniz mantar bile katabilirsiniz.

Metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Sebzeli omlet hazırlamanın en zevkli ayrıntısı bu diye belirtmiştim ya. Biraz daha ipucu vereyim. Eğer isterseniz bu sebzelerden birini ya da birkaçını kullanabilirsiniz. Böylelikle size protein sağlayıp kilo verme konusunda yardımcı olacak omleti çok daha lezzetli ve renkli bir görünüme sahip olur.

Gelelim metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Sebzeli omlet tarifinin devamına, yani hazırlık kısmına.

Metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Sebzeli omlet yapımı

Şimdi de geldik sabah kahvaltısında keyifle tüketeceğimiz omletin yapımına. Kesinlikle çok kolay.

  • Önce omlete koyacağınız sebzeleri ince ince doğrayın ve kenara koyun.
  • Sonra bir tavanın içine yarım yemek kaşığı zeytinyağını koyun ve orta ateşte ısıtın.
  • Sonra yumurtaları tavanın içine ekleyin.
  • Hemen ardından da sebzeleri tavaya koyun.
  • Omlet pişinceye kadar yumuşak biçimde karıştırın.Dilerseniz bu sırada çok az tuzun yanı sıra kırmızı biber, karabiber, kekik gibi baharatları
  • ekleyebilirsiniz.

İşte bu kadar! Metabolizma hızlandıran sabah kahvaltısı: Sebzeli omlet hazırlanışı bu kadar kolay. Yani bir başka deyişle sabahları kahvaltı etmeden evden çıktığınıza değmeyecek!


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.