Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı

8 Nisan 2019- Bersu Ekinci0
lili.jpg

Hayır! Yanlış okumadınız. Tam da hayal edileni yazdım: Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı. Biliyorum! Şu anda gözleriniz kocaman açıldı, üstelik de pırıl pırıl parlıyor. Kilo vermek ya da kilosunu korumak isteyen herkes uzun bir süre tatlı bir şeyler yiyemeyeceğini düşünür. Bu düşünce bir yere kadar doğru elbette. Yani öyle eskisi gibi bol kremalı, bol şerbetli tatlılar artık geçmişte kalacak. Ama yine de tatlı tüketmenin keyfini çıkarmak hayal değil. Çünkü sağlıklı malzemeler kullanılırsa, gönül rahatlığıyla metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı tüketmek mümkün.

Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı konusuna böyle bir giriş yaptıktan sonra bana düşen sizi daha fazla bekletmeden bu tatlının tarifini vermek.

Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı: Malzemeler

Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı

Mutfak tezgahının başına geçmeden önce metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı için hangi malzemeleri hazırlamanız gerek ona bir bakalım.

1 su bardağı çiğ, tuzsuz kaju
1 orta boy kase dolusu kuru kayısı
Yarım su bardağı ince ince kıyılmış Hindistan cevizi
Yarım su bardağı çekirdeği ayıklanıp ince ince kesilmiş hurma
Bir çay kaşığı rendelenmiş portakal kabuğu
Bir çay kaşığı rendelenmiş limon kabuğu
Yarım çay kaşığı toz tarçın
Yarım çay kaşığı rendelenmiş zencefil
Çeyrek çay kaşığı tuz

Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı malzemeleri bunlar. Birazdan bu malzemeleri kullanarak hem çok lezzetli hem de kilo aldırmak şöyle dursun, metabolizmanızı hızlandırmaktan sindirim sistemini düzenlemeye kadar birçok olumlu etkisi olan sağlıklı bir tatlı hazırlayacağız. Ya da bir başka deyişle, küçük tatlı, enerji topları.

Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı: Nasıl hazırlanır?

Şimdi gelelim tatlının hazırlanışına. O da çok zor değil. Madde madde anlatayım:

Önce çiğ, tuzsuz kaju, kuru kayısı, rendelenmiş Hindistan cevizi ve hurmaları bir blender’a alın ve iyice karıştırın.
Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı yapımında ikinci adıma geldi şimdi de sıra.
Tüm bu malzemeyi blender’dan çıkarmadan üzerine rendelenmiş portakal ve limon kabuğunu , çok az miktardaki tuzu da ekleyip yüksek hızda bir kez daha karıştırın.
Malzemeler iyice birbirine karışınca blender’dan çıkarıp üzerine yağlı kağıt yaydığınız bir tepsiye yerleştirin. Elinizle düzeltin ve her tarafının eşit şekilde tepsiye dağılmasını sağlayın.
Şimdi geriye yapacak tek bir iş kaldı.
Bu karışımı avucunuzda yuvarlayarak küçük toplar haline getirin.
Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı buzdolabında üç gün, eğer derin dondurucuda saklarsanız da bir hafta kadar bozulmadan tüketilebilir.

Hem vitamin hem mineral deposu

Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı

Metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı hem sizin için hem de çocuklarınız için çok iyi bir atıştırmalık. Gelin bir bakalım kullandığımız malzemeler vücudumuza hangi vitamin ve mineralleri sağlıyor.

Öncelikle bitkisel temelli demir açısından çok zengin. Tekli doymamış yağlar, magnezyum, potasyum ve A vitamini de metabolizma hızlandırıp kilo verdiren tatlı tükettiğinizde alacağınız faydalı içerik.

Gördüğünüz gibi kilo vermek öyle kabus gibi bir süreç değil. Önemli olan akılcı beslenmeyi, hangi besinlerin sağlıklı olduğunu bilip tercihleri ona göre yapmak. Elbette bunu bir yaşam tarzına dönüştürüp sürdürmek.


Cevap Yazın

e-Posta adresiniz görünmeyecektir. (*) lı alanlar zorunludur.